Menu

Tanie loty z Gdańska do Aalesund

Pokaż filtry

Aalesund

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: norweski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona norweska (NOK)

 • Pożar miasta

  W 1904 roku miasto, zbudowane w większej części z drewna, niemal doszczętnie spłonęło. Choć był to jeden z największych pożarów w historii Norwegii, zginęła w nim tylko jedna osoba.

 • Alesund w kulturze popularnej

  Artysta Mark Kozelek, wokalista zespołu Sun Kil Moon, napisał piosenkę, dla której Alesund było inspiracją. Utwór ten znalazł się na płycie "Admiral Fell Promises".

 • Natura Alesund wśród wyjątkowo docenionych

  Wśród fiordów znajdujących się w okolicy Alesund, wymienić trzeba prawdziwą perłę - fiord Geirangerfjord, który wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Co warto zobaczyć w Alesund?

Alesund jest miastem portowym, znajdującym się na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Położone jest na wyspach i półwyspie, u ujścia kilku fiordów. Na początku XIX wieku miasto liczyło około 300 osób, pod koniec wieku natomiast już ponad 8 tysięcy. Tak szybki rozwój był możliwy za sprawą dogodnego położenia, pozwalającego na rozkwit rybołówstwa, skupiającego się głównie na dorszu.

Dziś nadal pozostaje w czołówce norweskiego połowu i przetwórstwa rybnego. Jest niewielkim ośrodkiem, zamieszkuje je nieco ponad 40 tysięcy osób, a mimo to pozostaje bardzo interesującym kierunkiem dla turystów.

Miasto zbudowane jest w bardzo spójnym stylu, a wynika to z faktu, iż niemal wszystkie budynki zostały wzniesione na przełomie kilku lat na początku XX wieku, po wielkim pożarze. Jego secesyjna architektura (Art Nouveau) ściąga w te strony wielu entuzjastów tego stylu. Alesund jest zrzeszone w związku miast secesyjnych "Réseau Art Nouveau Network" obok takich miejsc, jak Barcelona czy Budapeszt. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat charakteru architektury miasta i samego stylu Art Nouveau, warto wybrać się do Centrum Secesji - Jugendstilsenteret.

Alesund jest miastem, w którym każdy miłośnik przyrody znajdzie coś dla siebie, piękne góry spotykają się tu bowiem z bezkresnymi wodami Morza Norweskiego. Jest to zatem świetne miejsce na aktywny wypoczynek, jeżdżenie na nartach, czy piesze zdobywanie zapierających dech w piersiach szczytów.

Najstarsza część miasta usytuowana jest na końcu wyspy, jej położenie sprawia, że możemy cieszyć się niesamowitym połączeniem morskiego krajobrazu z secesyjną architekturą. W okolicy znajduje się Atlanterhavsparken - jedno z największych akwariów słonowodnych w Skandynawii, które stanowi wiodącą atrakcję turystyczną tego regionu. Alesund nie jest typowym, norweskim miasteczkiem, dlatego właśnie odwiedzenie go może być tak interesujące.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Gdańska do Aalesund w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Aalesund, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Aalesund mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Gdańska do Aalesund?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Gdańska do Aalesund obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Aalesund

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Aalesund

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Aalesund

Znajdź nocleg w Aalesund