Menu

Poznań Szwajcaria - Tanie loty

Szwajcaria

 • Zurych
 • Genewa
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki, francuski, włoski, romansz
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Frank szwajcarski (CHF)

 • Życie nocne

  Koniecznie odwiedźcie Niederdorf na Starym Mieście. To imprezowe serce miasta o każdej porze dnia i nocy. Pełne barów, pubów, kawiarenek, klubów nocnych i restauracji.

 • Transport lokalny

  Po mieście można poruszać się nowoczesną i bardzo wygodną komunikacją publiczną. Możemy wybierać spośród pociągów S-Bahn, tramwajów i autobusów. Dobrą opcją na poruszanie się po mieście jest rower, a w ostateczności taksówka.

 • Zakupy w Zurychu

  Zakupowym sercem miasta jest ulica Bahnhofstrasse, gdzie w dziesiątkach sklepów możemy kupić co tylko nam się zamarzy. Wśród nich to, z czego słynie kraj - szwajcarskie zegarki, czekoladę i regionalne odmiany serów.

Co warto zobaczyć w Zurychu?

Finansowa i kulturalna stolica oraz największe miasto Szwajcarii położone jest na skraju Alp, tuż nad Jeziorem Zuryskim. Zurych to nie tylko siedziba świetnych uczelni – Uniwersytetu Zuryskiego i ETH Zürich (to jedne z najlepszych szkół wyższych w Europie!), ale także Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Miasto znane jest ze swoich świetnych warunków do zamieszkania (często zajmuje 1. miejsce w badaniach jakości życia) oraz bycia nieformalną bankową stolicą świata.

Das Fest to najbardziej znany z zuryskich festiwali. Odbywa się co 3 lata, a w jego trakcie odbywają się liczne koncerty, którym towarzyszą wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Polecamy wypad nad jezioro, po którym można popływać na rowerze wodnym lub łodzi albo po prostu zażyć kąpieli. Ponadto na Jeziorze Zuryskim organizowane są rejsy wycieczkowe (w tym nocne!).  Świetnym miejscem do obcowania z przyrodą jest wznosząca się na wysokość 2132 m n.p.m. Góra Pilatus. Z jej szczytu roztacza się piękny widok na Jezioro Czterech Kantonów.

Miejsca warte odwiedzenia:
Kościół Fraumünster to romańska świątynia zbudowana przez króla Ludwika II Niemieckiego w 853 roku i do dziś, jako jeden z najpiękniejszych zabytków Szwajacarii cieszy swoim wyglądem zarówno mieszkańców, jak i turystów.
Kunsthaus Zürich to muzeum sztuki, które w swej kolekcji posiada wiele zabytków pochodzących z okresu od średniowiecza do XX wieku. Od momentu założenia w 1910 roku jest prężnie działającym ośrodkiem kulturalnym.
Szwajcarskie Muzeum Narodowe znajduje się przy ulicy Museumstrasse i opowiada historię Szwajcarii od powstania państwa w XIII wieku aż do dzisiejszych czasów. Otwarte w 1898 roku do dziś jest jedną z największych atrakcji miasta.

Po dniu pełnym wrażeń, obcowaniu z piękną przyrodą, wspaniałymi dziełami sztuki i niesamowitą historią mieszkających tu ludzi warto odprężyć się przy lokalnych specjałach. Polecamy spróbować oryginalnego fondue z chlebem i gotowanymi ziemniakami maczanymi w roztopionym serze. Inną typową potrawą w Zurychu jest Zürcher Geschnetzeltes. To smaczne danie mięsne z wołowiny serwowane jest w sosie grzybowo śmietanowym i w białym winie. Na śniadanie w Szwajcarii jada się słone precle z serem, salami, pastrami lub z indykiem. Na koniec nie można pominąć czekolady, w Zurychu znajdziemy ją na każdym kroku – można przebierać w jej rodzajach, smakach i aromatach.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Poznania do Szwajcarii w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania do Szwajcarii, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Poznania do Szwajcarii mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Poznania do Szwajcarii?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Poznania do Szwajcarii obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Poznaniu

Popularne linie latające na trasie Poznań - Szwajcaria