Menu

Warszawa Edynburg - Tanie loty

Edynburg

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Tramwaj na lotnisko

  Edynburska komunikacja publiczna jest bardzo dobrze rozwinięta. W 2014 roku uruchomiono linię tramwajową o długości 13 kilometrów. Łączy ona centrum miasta (York Place) z lotniskiem.

 • Miasto J. K. Rowling

  Pomimo że autorka “Harrego Pottera” nie pochodzi z tego miasta, to właśnie w Edynburgu powstała jej najbardziej popularna książka dla dzieci (choć przecież nie tylko!).

 • Edynburskie muzea

  Jeśli jesteś pasjonatem historii, mamy dla Ciebie świetną wiadomość - muzea w Edynburgu są darmowe! Wybierz się do National Museum of Scotland i obejrzyj wystawę w całości poświęconą mamutom.

Co warto zobaczyć w Edynburgu?

Miasto pełne zieleni i harmonii, gdzie na każdym kroku czuje się historię. Nie brakuje u jednak festiwali, podczas których występuje po kilkadziesiąt tysięcy artystów.

Edynburg - drugie pod względem wielkości miasto Szkocji, a od XV wieku jej stolica. Najstarszą dzielnicą Edynburga jest Stare Miasto, które stanowi jej centrum wraz z Nowym Miastem, a oddzielone są one ogrodami Princes Street Gardens. Znajdują się tam cztery uniwersytety, z których najbardziej prestiżowy i rozpoznawalny jest Uniwersytet Edynburski, kształcący około 40 tysięcy studentów rocznie.

Edynburg posiada bardzo restrykcyjne zasady dotyczące przestrzeni publicznej. Dzięki temu nie znajdziemy tam miejsc, w których ogromne wieżowce przeplatają się z pięknymi kamienicami. Ulice są szerokie, schludne, pełne pięknych budynków - będziesz mógł poczuć się jak w bajce!

Chcesz podziwiać panoramę miasta w całej okazałości? Udaj się do jednego z najbardziej popularnych miejsc w Edynburgu - pomnika zbudowanego na cześć Waltera Scotta. Za możliwość wejścia na jego szczyt zapłacisz 4 funty, jednak widok, który ujrzysz, zdecydowanie jest tego warty.

Popularną okolicą są Cowgate i Grassmarket. Znajdziesz tam mnóstwo barów i restauracji. Na obiad w brytyjskim stylu możesz wybrać się do The Grain Store, przy 30 Victoria Street. Jeżeli wolisz kuchnię francuską - zwróć uwagę na restaurację Petit Paris, przy 38-40 Grassmarket. Zależy Ci na zjedzeniu w biegu, ale w smacznym wydaniu? Zajrzyj do restauracji Oink - jak sama nazwa wskazuje, zjesz w niej świetnego burgera, a znajdziesz ją przy 34 Victoria Street.

W mieście co roku odbywa się Festiwal Edynburski. Jest to nazwa dla siedmiu imprez trwających od lipca do września. Wśród najbardziej popularnych wśród nich wymienić można festiwal The Fringe - największy na świecie festiwal sztuki, na którym corocznie występują tysiące artystów (w 2016 roku było ich ponad 50 tysięcy!). Ciekawym wydarzeniem jest także Royal Edinburgh Military Tattoo - prezentują się na nim orkiestry różnych formacji wojskowych, przede wszystkim Brytyjskich Sił Zbrojnych.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Warszawy do Edynburga w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Edynburga, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Edynburga mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Edynburga?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Edynburga obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Edynburg

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Edynburg

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Edynburgu

Znajdź nocleg w Edynburgu