Menu

Tanie loty z Warszawy do Stambułu

Pokaż filtry

Stambuł

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Życie nocne

  Położony na siedmiu wzgórzach i dwóch kontynentach Stambuł to centrum nocnego życia Turcji. Entuzjaści zabaw do bladego świtu znajdą tu mnóstwo atrakcji!

 • Miejskie wyspy

  W granicach miasta, na Morzu Marmara znajdują się malownicze Wyspy Książęce. Składa się na nie 9 niewielkich wysp i dwie małe skalne rafy. Pięć z nich jest zamieszkałych: Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kinaliada i Sedefada.

 • Transport publiczny

  Stambuł posiada rozwinięty system komunikacji miejskiej. Centralne punkty miasta i lotniska z jego dzielnicami łączy m.in. 5 linii metra, 4 linie tramwajowe, linie autobusowe, kolejowe oraz promy morskie.

Loty Warszawa - Istambuł

Turcja kusi polskich turystów od lat ciepłem, pięknym wybrzeżem, wspaniałą kuchnią, zabytkami i bogatą kulturą. Jednak Turcja to nie tylko bajeczna riwiera, to także tętniący życiem wielokulturowy Istambuł. Loty z Warszawy do Istambułu trwają stosunkowo krótko, a wiedząc jak ich szukać, można natrafić na prawdziwe okazje.

Loty z Warszawy do Istambułu: bezpośrednie i przesiadkowe

Mieszkańcy polskiej stolicy mają wiele możliwości, by dostać się do Istambułu. Znajdą się loty dla tych, którzy cenią sobie czas, jak i dla tych, którzy wolą zaoszczędzić i są gotowi na podróż z przesiadkami.

Bezpośrednie loty z Warszawy do Istambułu obsługują narodowi przewoźnicy obydwu tych krajów, czyli PLL Lot oraz Turkish Airlines. Lot bez przesiadki trwa 3 godz. 35 min., jest więc stosunkowo szybki - trzeba jednak zapłacić za niego odpowiednio więcej, ale to cen lotów przejdziemy w kolejnym akapicie.

Do Stambułu można polecieć także z przesiadką. Najczęściej tę trasę obsługują linie Ukraine International (z przesiadką w Kijowie), a także rosyjski Aeroflot (z przesiadką w Moskwie). Czas trwania lotów przesiadkowych jest bardzo zróżnicowany: od ok. 4 godz. 30 min, przez 10 do ponad 20 godzin.

Ceny lotów z Polski do Turcji

Zazwyczaj bywa tak, że przesiadkowe loty w mniej popularnych połączeniach wychodzą nieco taniej. Trasa, którą omawiamy w tym artykule, nie jest wyjątkiem. Najtaniej polecimy z Warszawy do Istambułu z przesiadką - już od ok. 400-500 zł za jedną osobę w jedną stronę. Średnie ceny lotów wahają się w granicach 500-800 zł, więc tanie loty do Istambułu są możliwe, zwłaszcza wcześniej zaplanowane.

Za loty bezpośrednie trzeba zapłacić jednak niemal 2 razy więcej. Najtańsze opcje to ok. 800 zł, jeśli nie jesteśmy przywiązani do żadnego konkretnego terminu. Inaczej trzeba liczyć się z wydatkiem 1000-1500 zł, a czasem nawet jeszcze większym. Bezpośrendi lot może kosztować nawet 3000 zł, jednak na szczęście połączeń na tej trasie jest sporo.

Formalności

Żeby wjechać z Polski do Turcji potrzebna jest wiza wbita do paszportu, który zachowuje min. 180 dni ważności od daty przekroczenia granicy. Wiza ważna jest przez 180 dni i upoważnia do pobytu na terenie Turcji łącznie przez 90 dni. Jest to wiza wielokrotnego wjazdu, więc w tym czasie możemy dowolnie podróżować również po krajach sąsiadujących.

Wniosek o wizę do Turcji można złożyć drogą elektroniczną albo zdobyć ją po przylocie do Turcji na lotnicku. Taniej będzie elektronicznie - to koszt 20 euro. Należy jednak pamiętać, że płatności można dokonać tylko kartą Visa lub Mastercard (kredytową lub debetową). Najlepiej zrobić to minimum 48 godzin przed planowanym wylotem.

Z kolei na lotnisku można kupić wizę na miejscu w cenie 25 euro, 20 funtów lub 30 dolarów.

Kiedy najlepiej lecieć do Istambułu?

Stambuł to prawdziwa perła, którą warto zwiedzać dokładnie i niespiesznie, przechadzając się jego ulicami i korzystajac z możliwości zrobienia zakupów na jego bazarach. W miarę możliwości najlepiej więc unikać miesięcy wakacyjnych, będących zarazem szczytem sezonu. Lipiec i sierpień są tu co prawda słoneczne, ale też bardzo gorące. Średnie temperatury oscylują wtedy wokół 30 stopni w cieniu.

Nieco chłodniej, ale przyjemnie ciepło, jest późną wiosną i wczesną jesienią. W maju, we wrześniu i w październiku wciąż możemy liczyć na +20 stopni i słońce, jednak będzie go już nieco mniej, zwłaszcza w stosunkowo deszczowym październiku. Jeśli na słońcu zależy Wam bardziej niż na temperaturze, lepszy będzie kwiecień.

Najlepiej unikać grudnia i stycznia, a także lutego - są chłodne i deszczowe, mogą też zdarzać się lekkie opady śniegu, które są tu dość rzadkie, więc mogą sparaliżować pracę lotniska na jakiś czas.

Co wolno, a czego nie?

Chociaż tureckie metropolie są zlaicyzowane, a sama Turcja jest państwem świeckim, nie można zapominać, że dominującą religią w tym kraju jest islam. Nie chodzi o to, by dać się ponieść stereotypom, ale by uszanować lokalne zwyczaje. Pamiętajcie o tym, by podczas zwiedzania meczetów odpowiednio się ubrać, a także o tym, by nie spożywać alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Podobne zasady panują w Polsce, jednak urlopowy luz i wysokie temperatury, mogą sprawić, że poczujemy się tu jak w Europie południowej, a jednak Turcja jest obyczajowo nieco bardziej konserwatywna.

Poza miejscami kultu nie trzeba tu jednak zasłaniać włosów i ramion w przypadku kobiet, a zachodni styl ubierania się jest akceptowalny.

Lotnisko w Istambule

Wróćmy jeszcze na chwilę do lotów oraz ważnej kwestii, czyli dojazdu z lotniska Istambułu do centrum miasta.

Istanbuł posiada dwa lotniska: Istanbul Airport w części europejskiej oraz Sabiha Gökçen w części azjatyckiej. Lecąc z Warszawy, wylądujemy na tym pierwszym, położonym ok. 30 kilometrów od centrum. Jest to nowe, niedawno otwarte lotnisko, a prace nad zapewnieniem dogodnego transferu jeszcze trwają. No, chyba, że czytacie ten artykuł już w 2020 roku, ponieważ to właśnie wtedy ma zostać oddana do użytko nowa linia metra, łącząca lotnisko z Istambułem - podróż metrem będzie trwałą ok. 30 minut.

Na razie podróżni mają do wyboru taksówki (ok. 50 minut jazdy) albo odjeżdżające często autobusy. W zależności od linii kursują co ok. 10 minut, a czas dojazdu zależy od miejsca docelowego - od 30 min do nawet 90, jeśli wybieracje się od razu do części azjatyckiej.

Istnieją też prywatne transfery, są jednak droższe niż transport publiczny. Są jednak bardziej komfortowe - Istambuł jest kilkaktornie większy niż Warszawa, ale publiczna komunikacja nie należy to do najlepiej rozwiniętych.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Warszawy do Stambułu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Stambułu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Warszawy do Stambułu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Warszawy do Stambułu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Warszawy do Stambułu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Stambuł

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Stambuł

Tablica lotów:

Warszawa Stambuł

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Stambule

Znajdź nocleg w Stambule