Menu

Wyszukaj loty z Warszawy do Liverpoolu

Pokaż filtry

Liverpool

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • The Beatles

  Pochodzący z Liverpoolu słynny kwartet to główna atrakcja turystyczna miasta! Przygodę z Johnem, Paulem, George’em i Ringo najlepiej zacząć w świetnym Albert Dock, a kontynuować wieczorem w słynnym klubie The Cavern!

 • Muzea

  Liverpool posiada jedne z najbardziej imponujących kolekcji muzealnych w Europie. Warto zwiedzić intrygujące Muzeum Morskie, poświęcone historii miasta Muzeum Liverpoolu czy znajdujące się w dawnym centrum dowodzenia Muzeum Wojny.

 • Zabawa

  Liverpool szczyci się swoim życiem nocnym, zarówno ze względu na różnorodność miejsc, jak i jakość obsługi. Miasto ma wiele twarzy i wiele świetnych lokali - od luksusowych klubów aż po klasyczne puby!

Co warto zobaczyć w Liverpoolu?

Posiadające niegdyś nienajlepszą reputację portowe miasto nad rzeką Mersey, od lat stara się zmienić stereotypowy wizerunek. Z sukcesem! Kiedyś niebezpieczna metropolia, dziś słynie z humoru i wielkiej miłości do piłki nożnej. Liverpool posiada też imponujące dziedzictwo kulturowe. Jedynie w Londynie znajdziemy więcej zabytkowych i istotnych dla brytyjskiej kultury obiektów. Galerie i muzea należą do najlepszych w kraju, a dzięki stałemu programowi rewitalizacji centrum miasta metropolia nad Mersey przekształca się w jedno z najprzyjemniejszych miast w północnej Anglii!

Świetnym sposobem na zwiedzanie miasta, niezależnie od tego, czy wybierasz się po raz pierwszy czy już zaznajomiony jesteś z niektórymi jego zabytkami jest wycieczka z przewodnikiem. Dzięki temu lepiej poznasz i docenisz unikalny klimat i kulturę Liverpoolu.
Główne atrakcje to Albert Dock (na zachód od centrum miasta) i modny teren Ropewalks (na południe od Hanover Street i na zachód od katedr – anglikańskiej i katolickiej). Stacja Lime St, dworzec autobusowy i The Cavern - mekka dla fanów Beatlesów - leżą na północ od centrum.

 

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Liverpool

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Liverpool

Tanie loty Warszawa Liverpool to znakomita okazja, aby zwiedzić jedno z najsłynniejszych angielskich miast. Liverpool to przede wszystkim miasto Beatlesów i siedziba największego z klubów piłkarskich. Zwiedzenie stadionu F.C. Liverpool czy spacer ścieżkami Beatlesów (m.in. The Beatles Story czy The Caven Club) to marzenie niejednego fana piłki nożnej czy wielbiciela muzyki. Liverpool to także klimatyczne puby, sklepy, a także ciekawe miejsca i zabytki, jak np. Liverpool Cathedral czy chińska dzielnica. Bilety lotnicze Warszawa Liverpool  dostępne są w atrakcyjnych cenach, dzięki czemu każdy z nas może wybrać się w podróż do Anglii, czy to na weekend, czy też na dłuższy wyjazd. Bezpośrednie loty Warszawa Liverpool są realizowane regularnie, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z zaplanowaniem wycieczki.

Tablica lotów:

Warszawa Liverpool

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Liverpoolu

Znajdź nocleg w Liverpoolu