Menu

Rodzaje posiłków w hotelu

Rodzaje posiłków w hotelu

AI (All Inclusive)

To najpopularniejsza forma wyżywienia dla osób, które chcą spędzić wakacje na plażowaniu w pobliżu hotelu. W tej ofercie w cenie zawiera się pełne wyżywienie (od trzech do sześciu posiłków) oraz przekąski, a ponadto nieograniczony dostęp do napojów bezalkoholowych oraz lokalnych alkoholi.

UAI (Ultra All Inclusive)

To opcja All Inclusive poszerzona o większą paletę napojów alkoholowych, z reguły międzynarodową. Dodatkowo, zależnie od hotelu, oferta może obejmować również inne atrakcje – masaże, SPA, sauny itp.

OV

To forma wczasów bez wyżywienia w hotelu. Najchętniej korzystają z niej aktywni turyści, którzy większość czasu spędzają poza hotelem.

BB (Bed and Breakfast)

Tutaj w cenę hotelu wliczone jest śniadanie.

HB (Half Board)

W cenie oprócz spania jest również śniadanie i obiadokolacja.

FB (Full Board)

Śniadania, obiady i kolacje w cenie. Wariant polecany osobom, które planują nie dłuższe niż kilkugodzinne wypady poza hotel, ale nie chcą stołować się w restauracjach.

SC (Self Catering)

Wyżywienie własne. Posiłki nie są wliczone w cenę, ale z reguły goście mają dostęp do kuchni lub aneksu, gdzie mogą samodzielnie przygotować dania. Najlepsza opcja, gdy chcemy trochę zaoszczędzić lub mamy restrykcyjną dietę.

PP

To posiłki podawane według programu wczasów. Zazwyczaj ma to związek z organizowanymi w czasie wypoczynku wyjazdów turystycznych.

ZPR

Oferty tego typu obejmują wyżywienie w formie określonej w szczegółach programu imprezy turystycznej lub w opisie hotelu znajdującym się w warunkach imprezy turystycznej.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!