Menu

Rodzaje śniadań w hotelu

Rodzaje śniadań w hotelu

W różnych hotelach na świecie można spotkać różne rodzaje śniadań. Warto podczas rezerwacji sprawdzić, co będziemy mogli zjeść jako pierwszy posiłek. Poniżej przestawiamy podstawowe typy śniadań.

Śniadanie angielskie (english breakfast)

Śniadanie składające się przeważnie z smażonych jajek, fasoli, pieczarek, małych kiełbasek i grillowanego pomidora. Do tego tost, kawa lub herbata i sok.

Śniadanie amerykańskie (american breakfast)

Śniadanie składające się przeważnie z dwóch jajek, bekonu, małych kiełbasek, naleśnika i sosu klonowego. Do tego tost, kawa lub herbata i sok . Opcjonalnie płatki z mlekiem.

Śniadanie kontynentalne (continental breakfast)

Składa się zazwyczaj z tostów, dżemu , kawy lub herbaty oraz soku. W wersji rozszerzonej można spotkać również ciepłe dania – jajecznicę, parówki, zupy mleczne.

Śniadanie wiedeńskie

Śniadanie, w którego skład wchodzą jajka na miękko w szklance, bułki, talerz wędlin, dżem lub miód oraz do picia kawa ze śmietanką lub herbata, sok lub woda.

W hotelach można również spotkać bufety pełne różnego rodzaju produktów, od dań na ciepło po owoce, z których można samodzielnie skomponować własne śniadanie.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!