Menu

Wymeldowanie z hotelu (check out)

Wymeldowanie z hotelu (check out)

Proces wymeldowania z hotelu (check-out) musi odbyć się zawsze do ustalonej przez hotel godziny wymeldowania (check out time).

Pamiętaj!
Doba hotelowa kończy się zazwyczaj o godzinie 12.00 i do tego czasu należy opuścić pokój hotelowy. Jednak każdy hotel ustala indywidualnie czas trwania doby hotelowej - podczas meldowania obsługa recepcji przekazuje gościom informację na temat godziny wymeldowania.

Uwaga! W przypadku pozostania w hotelu dłużej niż do wymaganej godziny wymeldowania, hotel może naliczyć opłatę za kolejną dobę hotelową. Niektóre hotele zezwalają na późniejsze wymeldowanie - należy to jednak wcześniej uzgodnić z obsługą hotelu. Za późniejsze lub wcześniejsze wymeldowanie może być pobierana dodatkowa opłata. 

Podczas opuszczania pokoju radzimy dokładnie sprawdzić, czy spakowaliśmy cały przywieziony bagaż. Następnie należy udać się do recepcji, zwrócić otrzymany klucz do pokoju i uregulować wszystkie należności.

Niektóre hotele po wykwaterowaniu udostępniają pomieszczenie, w którym możemy przechować bagaż na czas oczekiwania na transport.

System rezerwacyjny eSky funkcjonuje w taki sposób, iż płatność za pobyt jest dokonywana jeszcze przed wyjazdem do hotelu. Będzie ona jednak obejmowała tylko usługi, które były wliczone w zarezerwowany produkt. Wszystkie dodatkowe koszty należy uregulować przed opuszczeniem hotelu. Będą to np. opłaty za minibarek, telefon czy rachunki w restauracji.

Hotel może wystawić także fakturę za pobyt. Na prośbę gości recepcjonista może także zamówić taksówkę.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!