Menu

Single room supplement. Co to jest?

Single room supplement. Co to jest?

Określenie to powinno szczególnie zainteresować osoby, które podróżują samotnie i chcą zatrzymać się w hotelu.

Single room supplement. Co to jest?

Większość hoteli przygotowana jest na przyjęcie w każdym pokoju dwóch lub więcej osób. Koszty wynajmu pokoju, jakie ponosi hotel, a więc sprzątanie, wymiana pościeli itp., rozłożone są w opłatach każdego z gości. Jednak gdy dwuosobowy pokój wynajmuje tylko jedna osoba, opłaca sprzątanie pokoju w połowie.

Wydaje się to logiczne, ale należy spojrzeć na to z drugiej strony – obojętnie, ile osób spędzi noc w pokoju, podłogę i tak trzeba odkurzyć, kabinę prysznicową umyć itp. Dlatego niektóre hotele wprowadzają single room suplement – opłatę dodatkową za wynajem pokoju przez jedną osobę. Dopłata może wynosić od 10 do 100%, zależnie od czasu pobytu, sezonu oraz oczywiście samego hotelu.

Dodatkowe koszty nie dotyczą podróżnych, którzy zatrzymują się w pojedynkę w jednoosobowych pokojach, jeśli hotel takimi dysponuje.


To może Cię zainteresować

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Zainteresował Cię artykuł, ale potrzebujesz więcej informacji?
Dziękujemy za pomoc

Twoja opinia pomoże name tworzyć lepsze i bardziej dopasowane artykuły.

Chwilowo nie mogliśmy przesłać Twoich sugestii

Wyślij ponownie lub spróbuj później.