Menu

Jak odebrać bagaż po przylocie?

Jak odebrać bagaż po przylocie?

Jak odebrać bagaż

Po przybyciu do hali przylotów i dopełnieniu formalności związanych z kontrolą graniczną pasażerowie przechodzą do hali, w której mogą odebrać bagaż. W hali znajdują się tablice – informują one, który taśmociąg obsługuje dany lot. Czas oczekiwania na bagaże nie przekracza zwykle 45 minut.

Bagaż a lot z przesiadkami

Jeżeli przesiadasz się na lotnisku tranzytowym to – w przypadku regularnych linii lotniczych – Twój bagaż zostanie automatycznie przewieziony na kolejny lot, a Ty będziesz mógł go odebrać już na docelowym miejscu podróży. Jeżeli lot odbywa się następnego dnia – należy odebrać bagaż i nadać go ponownie na kolejnym odcinku lotu.

Wyjątek! 
Przy lotach do Stanów Zjednoczonych zawsze na pierwszym lotnisku lądowania w USA przeprowadzana jest kontrola imigracyjna. W związku z tym wszyscy pasażerowie zobowiązani są do odebrania bagażu, poddania go obowiązkowej kontroli, a następnie nadania go na kolejny lot – nawet jeśli kolejny lot odbywa się również w obrębie Stanów Zjednoczonych.

Uwaga!
Sprawdź co zrobić, jeśli Twój bagaż został uszkodzony lub zagubiony.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!