Menu

Jak przewozić sprzęt sportowy samolotem?

Jak przewozić sprzęt sportowy samolotem?

Linie lotnicze umożliwiają przewóz sprzętu sportowego. Zależnie od przewoźnika może być on wliczany w cenę bagażu rejestrowanego lub podlegać osobnej taryfie. Pamiętaj, aby wykupić usługę wcześniej, ponieważ koszt nadania sprzętu sportowego na lotnisku jest znacznie wyższy.

Jak przygotować sprzęt sportowy do transportu samolotem?

Przewóz roweru

  • odkręć pedały lub przekręć je tak, by były schowane do wewnątrz,
  • odkręć przednie koło i przymocuj je do ramy,
  • ustaw kierownicę wzdłuż ramy i zablokuj ją w takiej pozycji,
  • spuść powietrze z opon,
  • zapakuj rower w specjalne opakowanie foliowe lub w karton.

Przewóz sprzętu do nurkowania

  • butla musi być opróżniona,
  • przełączniki i zawory w pozycji „wyłączony”,
  • źródła zasilania i lampy wymontowane.

Sprzęt do nurkowania może być przewożony tylko i wyłącznie jako bagaż rejestrowany, który podlega limitom wagowym w obrębie bagażu rejestrowanego i ewentualnym opłatom za nadbagaż.

Delikatne elementy osprzętu, które mogą tego wymagać, należy dodatkowo zabezpieczyć, np. owinąć pianką. Jeśli przewożony jest miotacz harpunów, musi być on zabezpieczony, a amunicja zapakowana osobno.

Przewóz deski surfingowej

Przewóz deski surfingowej i windsurfingowej jest zawsze odpłatny, nie jest on zaliczany do limitu bagażu rejestrowanego.

Uwaga!
Jeśli ciężar deski wraz z całym osprzętem przekracza 50 kg, przewóz będzie możliwy tylko w ramach usługi cargo.

Nie wszystkie linie zgadzają się na przewóz sprzętu do surfingu i windsurfingu. Jest to jednak możliwe w niektórych tanich liniach lotniczych, takich jak Ryanair czy Wizz Air.

Przewóz nart i desek snowboardowych

Przewóz nart i snowboardu jest możliwy niemal we wszystkich liniach lotniczych. Sprzęt taki przewozi się jako bagaż sportowy – jeden bagaż może stanowić jedna para nart wraz z zapięciami i butami (dla nart wodnych – same narty).

Narty najlepiej zapakować do specjalnego futerału.

Koszt przowozu bagażu sportowego jest różny w zależności od linii lotniczych. Wiele rejsowych linii lotniczych przewozi sprzęt narciarski w ramach bagażu rejestrowanego i nie pobiera dodatkowej opłaty (np. linie LOT lub Lufthansa). Sprawdź więcej na temat przewozu nart i desek w samolocie.

Przewóz kijów do golfa

W przypadku tanich linii lotniczych bagaż sportowy podlega odpowiedniej opłacie, ustalanej według cennika danych linii lotniczych. W większości rejsowych linii lotniczych bagaż w postaci kijów golfowych można przewieźć poza limitem bezpłatnego bagażu głównego bez dodatkowych opłat. Takie opłaty mogą zostać jednak naliczone, jeśli torba z kijami będzie niestandardowych rozmiarów lub waga całego bagażu sportowego będzie przekraczała określone limity (zwykle jest to 15 kg).

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!