Menu

Nadbagaż oraz bagaż dodatkowy

Nadbagaż oraz bagaż dodatkowy

Nadbagaż

Bagaż przekraczający limity (wagę oraz rozmiar) określone przez linie lotnicze, uznaje się za nadbagaż, za który trzeba dodatkowo zapłacić.

Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych informacji związanych z nadbagażem:

  • opłata za nadbagaż jest naliczana zwykle od każdego kilograma powyżej limitu dopuszczonego przepisami,
  • tanie linie lotnicze zwykle ustalają sztywną kwotę opłaty za każdy kilogram nadbagażu,
  • linie rejsowe uzależniają cenę nadbagażu od długości trasy przelotu - im dłuższa trasa, tym wyższa opłata,
  • niektóre linie lotnicze umożliwiają wcześniejsze opłacenie nadbagażu w niższej cenie niż opłata karna na lotnisku, dlatego jeśli wiesz, że Twój bagaż nie zmieści się w limicie, skontaktuj się z nami i wykup nadbagaż wcześniej,
  • nie przekraczaj wagi 32 kg dla jedenj sztuki bagażu! Większość linii lotniczych nie zgodzi się na przewóz cięższego bagażu. Jeżeli chcesz zabrać więcej niż 32 kg, musisz podzielić swoje rzeczy i dokupić kolejną sztukę bagażu. Przykład: Jeśli chcesz zabrać 40 kg, przy limicie 20 kg na jednego pasażera, musisz spakować swoje rzeczy do dwóch sztuk bagażu oraz dodatkowo zapłacić za drugą sztukę.

Sprawdź dokładne wymiary bagażu w poszczególnych liniach lotniczych

Jak dokupić bagaż?

Aby dokupić dodatkowy bagaż, skorzystaj z zakładki "Moje rezerwacje" w Twoim koncie. Jeśli nie posiadacz konta, załóż je i zaimportuj swoją rezerwację lotniczą.

Pamiętaj! 
Dokupienie bagażu na lotnisku wiąże się ze znacznie większymi kosztami niż dokonanie tego za pomocą eSky.

Czy mogę podzielić kilogramy bagażu na kilka sztuk?

Każda linia lotnicza określa, ile bagażu można ze sobą zabrać w danej klasie i taryfie. Określone są zarówno wymiary, kilogramy jak i liczba sztuk bagażu. Niestety, nie można zabrać kilku lżejszych walizek zamiast jednej. Jeśli nie jesteś w stanie spakować całego bagażu do tylu walizek, ile masz w cenie biletu, możesz dokupić taką opcję. Ceny dodatkowego bagażu w poszczególnych liniach znajdziesz przy wymiarach i wadze bagażu.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!