Menu

Menu dla dzieci w samolocie

Menu dla dzieci w samolocie

Wiele linii lotniczych oferuje specjalne menu dla osób o określonych potrzebach. I tak można zamówić zdrowy i smaczny posiłek bez glutenu, bez laktozy, bez mięsa, dla alergików, dla diabetyków itd. Nie mogło zabraknąć również posiłków dla najmłodszych. Większość linii lotniczych oferuje specjalne menu dla dzieci.

Tak, jak w przypadku innych usług, specjalne menu należy zamówić jak najwcześniej, najlepiej podczas rezerwacji lotu. Ewentualna dopłata za podanie posiłku uzależniona jest od trasy lotu, klasy rezerwacyjnej oraz linii lotniczej, jaką podróżujemy.

Przejżyj poniżej informacje na temat menu oferowanego w poszczególnych liniach linie poniżej lub wybierz tę, która Cię interesuje: Aer Lingus, Air France, Alitalia, Austrian, British Airways, Brussels Airlines, Cathay Pacific, Delta Airlines, El Al, Emirates, Etihad, Finnair, Jet2.com, LOT, Lufthansa, Qatar Airways, Singapore Airlines, TAP, Tunisair, Turkish Airlines.

Aer Lingus

Specjalne menu dla najmłodszych można zamówić podczas rezerwacji lotu lub do 24 godzin przed odlotem. Posiłki dla dzieci oznaczone są na rezerwacji jako CHML. Na pokładzie wskazane jest poinformowanie obsługi, że zamówiliśmy specjalne danie.

Air France

Na rejsach długodystansowych dzieciom poniżej 8 roku życia podawane jest specjalnie danie przygotowane dla najmłodszych. Podobny zestaw dla dzieciaków do 11 roku życia można zamówić podczas rezerwacji lotu.

Dziecko zawsze dostaje posiłek jako pierwsze, przed opiekunem.

Alitalia

Dla dzieci od 2 lat do 12 urodzin można zamówić specjalny posiłek dla dzieci, złożony z produktów, które lubi większość dzieci. Usługa nie jest dostępna na trasach krajowych.

Austrian

Na trasach dłuższych niż 3,5 godziny dzieciom bez dodatkowych opłat serwowane są dania z makaronu lub sznycle. Posiłek można zamówić podczas rezerwacji lotu lub do 24 godzin przed odlotem. Posiłki dla dzieci poniżej 2 roku życia nie muszą być rezerwowane wcześniej, są dostępne na pokładzie do wyczerpania zapasów.

Podczas lotów na trasach europejskich dostępne są dania z karty. Posiłki dla dzieci kosztują 15 EUR. Danie należy zamówić najpóźniej na 36 godzin przed lotem.

British Airways

Menu dla najmłodszych dostępne jest na trasach długodystansowych i na niektórych trasach krótszych dla dzieci od 2 do 12 roku życia. Posiłek zamawia się podczas rezerwacji lotu lub najpóźniej na 24 godziny przed planowanym startem. Dania mogą zawierać potrawy z wieprzowiny lub wołowiny.

Brussels Airlines

Najmłodsi pasażerowie otrzymują specjalne posiłki Kidbul wraz z napojem na bazie soku owocowego. Posiłki zapakowane są w kolorowe pudełka z wizerunkiem zabawnego krokodyla. Dziecięcy posiłek należy zarezerwować najpóźniej na 24 godziny przed odlotem.

Cathay Pacific

Linie lotnicze oferują dwa zestawy dla dzieci. Dla najmłodszych pasażerów jest Baby Meal (kod na rezerwacji BBML) – składa się z potrawy mięsnej lub warzywnej, deseru i soku. Do nieco starszych skierowany jest Child Meal (kod CHML). Tu podawane są sezonowe produkty z pominięciem tych, którymi łatwo się zadławić. Mięso podawane dzieciom pozbawione jest kości, a ryby – ości.

Menu dla dzieci należy zarezerwować najpóźniej na 24 godziny przed planowanym odlotem.

Delta Airlines

Dla niemowląt zazwyczaj przygotowywane są słoiczki z daniami z owoców, warzyw, mięsa, deser oraz mleko lub sok. Starsze dzieci, od 2 do 12 roku życia, otrzymają posiłek stworzony z produktów odpowiednich dla dzieci.

EL AL

Podczas rezerwacji lotu można wybrać odpowiednie danie dla dziecka. Usługa dostępna w każdej klasie rezerwacyjnej nie jest dodatkowo płatna.

Do wyboru jest danie mięsne, składające się z kotlecika, ziemniaków, chipsów ziemniaczanych, humusu, warzyw z oliwą oraz czekoladowego deseru. Druga opcja to danie mleczne, składające się z gofrów, jogurtowego napoju, białego sera, masła czekoladowego.

Można również zamówić dla dzieci danie koszerne.

Emirates

Specjalne menu dla najmłodszych podróżnych można zamówić podczas rezerwacji lotu lub do 24 godzin przed odlotem.

Dla niemowląt dostępne są posiłki z oferty Baby Meal (kod BBML na rezerwacji) – są to potrawy w słoiczkach własnej marki. Niemniej zalecane jest zabranie na pokład jedzenia, do którego dziecko jest przyzwyczajone. Personel w razie potrzeby może podgrzać mleko lub posiłek dla dziecka.

Dla starszych dzieci, od 2 do 12 roku życia, przeznaczone jest menu Child Meal (kod na rezerwacji CHML). Taki posiłek zawiera jeden lub więcej następujących składników: kurczak, ryba, frytki, makaron, czekolada, chrupki, krakersy, mleko, produkty mleczne, soki owocowe.

Dostępne są również dziecięce posiłki wegetariańskie.

Etihad

Linie lotnicze oferują posiłki dla dzieci do 12 roku życia oraz niemowląt.

Niemowlętom serwowane są przeznaczone dla nich potrawy w słoiczkach. Wskazane jest zabranie na pokład pokarmu, który dziecko zna i lubi. W razie potrzeby personel pokładowy podgrzeje mleko czy posiłek.

Starsze dzieci otrzymują burgery, pizzę, paluszki rybne, nuggetsy z kurczaka lub frytki.

Posiłek dla niemowląt na rezerwacji oznaczany jest jako BBML, a dla starszych dzieci – CHML.

Finnair

Na trasach międzykontynentalnych w klasie ekonomicznej oraz biznesowej dostępne jest specjalne menu dla dzieci od 2 do 5 lat. Posiłek należy zamówić najpóźniej na 24 godziny przed planowanym odlotem samolotu.

Danie dla dzieci składa się ze zdrowych, łatwych do rozpoznania i przeżucia produktów dostosowanych do wieku małych pasażerów.

Jet2.com

Do 48 godzin przed odlotem można zamówić specjalny posiłek dla dzieci.

Do wyboru są trzy opcje. Pierwsza to dostępne przez cały dzień śniadanie – grillowane kiełbaski, grillowany bekon, omlet, rosti ziemniaczane i fasolka. Druga opcja to kawałki kurczaka w panierce z mini plackami z ziemniaków i cebuli z fasolką w sobie pomidorowym. Trzecia propozycja to makaron zapiekany z serem i kalafiorem oraz młode marchewki z groszkiem.

Każde z dań podawane jest razem z przystawką, deserem i napojem.

LOT

Na długich trasach można zamówić posiłek dla dziecka zamiast zwykłego dania. Dostępne są dwie opcje – Baby Meal dla najmłodszych składa się z dania mięsnego oraz deseru w słoiczku. Nieco starsi pasażerowie otrzymają Child Meal – posiłek składający się z zimnej przystawki, gorącego dania, deseru i owoców.

Na rejsach dalekiego zasięgu oraz trasach europejskich można zamówić zestaw z zabawką.

Lufthansa

Na wszystkich rejsach dalekiego zasięgu i większości europejskich tras można zamówić menu dla dzieci zamiast zwykłego dania „dla dorosłych” bez dodatkowych opłat. Zamówienie można złożyć już podczas rezerwacji lotu lub później, maksymalnie na 24 godziny przed planowanym odlotem.

Dla dzieci dostępne są również posiłki specjalne – bezmleczne, bezglutenowe itd., w sumie 17 typów. Na pokładzie dostępne są również przekąski dla niemowląt i małych dzieci – potrawki, mini kiełbaski, zupki – nie trzeba ich dodatkowo zamawiać.

Qatar Airways

Specjalne menu dla dzieci można zamówić podczas rezerwacji lotu lub najpóźniej na 72 godziny przed planowanym odlotem.

Niemowlętom podawane są dania w słoiczkach odpowiednie dla wieku dzieci.

Starsze dzieci otrzymują danie przygotowane z uwzględnieniem wymagań żywieniowych najmłodszych pasażerów.

Można również zamówić posiłek owocowy, przyrządzany wyłącznie z owoców, a także wiele innych dań przygotowywanych z uwzględnieniem specjalnych potrzeb żywieniowych (np. bezglutenowy).

Singapore Airlines

Linie lotnicze oferują cztery typy posiłków dla najmłodszych pasażerów.

Baby Meal (kod BBML na rezerwacji) to zestaw trzech słoiczków z daniami – głównym, warzywami i deserem.

Post-Weaning Meal (kod PWMLM) to danie przeznaczone dla dzieci od 1 do 2 lat – składające się z łatwych do przeżucia i połknięcia produktów.

Child Meal for Infant (kod CHMLI) to danie złożone z produktów wymagających delikatnego gryzienia, polane lekkim sosem, przeznaczone dla dzieci do 2 roku życia.

Child Meal (kod CHML) natomiast przygotowywane jest dla dzieci od 2 do 7 lat. Produkty wymagają gryzienia, a posiłek wygląda atrakcyjnie dla maluchów.

AP

Specjalne menu dla dzieci należy zamówić jak najwcześniej, najlepiej w momencie rezerwacji lotu. Posiłki dla najmłodszych są dostępne na trasach długodystansowych i niektórych średniodystansowych.

Posiłki Baby Meal przeznaczone są dla dzieci do 2 roku życia, natomiast Child Meal do 11 roku życia włącznie.

Tunisair

Posiłek specjalny dla dzieci należy zamówić podczas rezerwacji lotu.

Turkish Airlines

Specjalne menu dla niemowląt (BBML) lub dla dzieci (CHML) można zamówić już w chwili rezerwacji lotu lub nie później niż na 24 godziny przed odlotem. 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!