Menu

Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym?

Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym?

W bagażu podręcznym nie można przewozić przedmiotów, które mogą zagrażać bezpieczeństwu pasażerów –  m.in. wszelkich przedmiotów ostrych, broni, materiałów wybuchowych, czy płynów w pojemnikach powyżej 100 ml.

Uwaga! Od 2023 roku niektóre lotniska zmieniają limity i zasady przewożenia płynów w bagażu podręcznym. Dzięki nowoczesnym skanerom 3D na pokład samolotu będzie można zabrać nawet do 2 litrów płynów, bez konieczności przewożenia w pojemniczkach. Przed podróżą zapoznaj się z zaleceniami lotniska wylotu i lotnisk przesiadkowych.

Tego nie możesz przewozić w bagażu podręcznym

Trzeba pamiętać, że dwa z pozoru podobne do siebie przedmioty mogą nie zostać potraktowane jednakowo. Przykładowo, możemy zabrać na pokład samolotu parasolkę z łagodnym zakończeniem. Ale podobna do niej parasolka, ale ze szpiczastym zakończeniem, będzie musiała być przewożona w luku bagażowym.

Sprawdź, co mozna zabrać do samolotu.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!