Menu

Czy mogę przewieźć kwiaty w samolocie?

Czy mogę przewieźć kwiaty w samolocie?

Przewóz kwiatów nie jest zabroniony przez służby bezpieczeństwa. Możesz przewieźć sztuczne kwiaty zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym. W przypadku żywych kwiatów, większość linii lotniczych zezwala na ich przewóz tylko na pokładzie samolotu jako bagaż podręczny.

Pamiętaj, że w przypadku, kiedy bagaż podręczny jest ściśle limitowany (przede wszystkim w tanich liniach lotniczych) kwiaty muszą mieścić się w odpowiednich rozmiarach i wadze bagażu. Jeśli na danej trasie na pasażera przypada jedna sztuka bagażu podręcznego, kwiaty należy spakować do tego bagażu lub zostaną potraktowane jako bagaż podręczny.

Niektóre kraje mają bardzo restrykcyjne przepisy fitosanitarne, czyli związanie z zapobieganiem chorobom roślin. Sprawdź, czy kraj, do którego lecisz, pozwala na wwóz lub wywóz kwiatów.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!