Menu

Czy mogę przewieźć kwiaty w samolocie?

Czy mogę przewieźć kwiaty w samolocie?

Przewóz kwiatów nie jest zabroniony przez służby bezpieczeństwa. Możesz przewieźć sztuczne kwiaty zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym. W przypadku żywych kwiatów, większość linii lotniczych zezwala na ich przewóz tylko na pokładzie samolotu jako bagaż podręczny.

Pamiętaj, że w przypadku, kiedy bagaż podręczny jest ściśle limitowany (przede wszystkim w tanich liniach lotniczych) kwiaty muszą mieścić się w odpowiednich rozmiarach i wadze bagażu. Jeśli na danej trasie na pasażera przypada jedna sztuka bagażu podręcznego, kwiaty należy spakować do tego bagażu lub zostaną potraktowane jako bagaż podręczny.

Niektóre kraje mają bardzo restrykcyjne przepisy fitosanitarne, czyli związanie z zapobieganiem chorobom roślin. Sprawdź, czy kraj, do którego lecisz, pozwala na wwóz lub wywóz kwiatów.


To może Cię zainteresować:

 • San Francisco (CA)
  Wylot z Warszawy
  od 1916 PLN
  Kopenhaga
  Wylot z Gdańska
  od 78 PLN

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Zainteresował Cię artykuł, ale potrzebujesz więcej informacji?
Dziękujemy za pomoc

Twoja opinia pomoże name tworzyć lepsze i bardziej dopasowane artykuły.

Chwilowo nie mogliśmy przesłać Twoich sugestii

Wyślij ponownie lub spróbuj później.