Menu

Czy niestawienie się na pierwszy odcinek lotu anuluje lot powrotny?

Czy niestawienie się na pierwszy odcinek lotu anuluje lot powrotny?

To, jakie konsekwencje będzie miało niestawienie się na lotnisku, uzależnione jest przede wszystkim od linii lotniczej, jaką podróżujemy. Tylko w niektórych przypadkach pasażerowi przysługuje zwrot pieniędzy za niewykorzystany bilet lotniczy.

Regularne linie lotnicze anulują lot powrotny

Jeśli pasażer nie skorzysta z pierwszego odcinka podróży, linia lotnicza anuluje lot powrotny. Pasażer może starać się o zwrot pieniędzy za bilet zgodnie z warunkami taryfy, w której miał wykupiony bilet. Jednak w większości przypadków taki zwrot nie przysługuje.

Tanie linie lotnicze nie anulują lotu

Tu sprawa wygląda inaczej. Tanie linie lotnicze nie anulują biletu powrotnego, jeśli pasażer nie stawi się na pierwszy odcinek lotu. Nadal będzie mógł na jego postawie odbyć podróż, ale linie lotnicze nie zwracają pieniędzy za niewykorzystany bilet.

Zapytaj o zmianę terminu lotu

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz wylecieć w zaplanowanym terminie, przejdź do zakładki "Moje rezerwacje" w Twoim koncie i zapytaj o zmianę terminu lotu. Jeśli nie posiadacz konta, załóż je i zaimportuj swoją rezerwację lotniczą.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!