Menu

Jak dojechać na lotnisko?

Jak dojechać na lotnisko?

Informacje jak dotrzeć samochodem, taksówką lub środkiem transportu publicznego do interesującego Cię portu lotniczego znajdziesz na naszej stronie lotnisk. Wystarczy kliknąć tutaj i wpisać w wyszukiwarkę interesujące Cię lotnisko. W zakładce „Dojazd” opisane zostały dostępne opcje dojazdu do portu.

Jak dojechać na lotnisko?

Sprawdź lokalizację lotniska

Przed rozpoczęciem podróży zorientuj się, gdzie zlokalizowane jest lotnisko wylotu i przylotu. Największe miasta posiadają kilka lotnisk, dlatego upewnij się, z którego dokładnie portu lotniczego wylatujesz, i gdzie przylatujesz. Tanie linie lotnicze korzystają zazwyczaj z lotnisk pobocznych, nieraz oddalonych od centrum miasta nawet o 100 km.

Wyjedź na lotnisko wcześniej

Odprawa bagażowo-biletowa zazwyczaj rozpoczyna się na 2 godziny przed odlotem i kończy na 40 minut przed odlotem – nie spóźnij się na odprawę, ponieważ linie lotnicze mogą odmówić spóźnialskim wejścia do samolotu. Aby zaoszczędzić czas i  oszczędzić sobie stania w kolejce do odprawy bagażowo-biletowej, jeśli to możliwe – skorzystaj z odprawy online.

Wybierz środek transportu

Większość dużych i średnich lotnisk oferuje bardzo rozbudowaną infrastrukturę transportu publicznego. Wiele portów lotniczych posiada własną stację kolejową (jak Warszawa, Paryż, Londyn, Barcelona itd.) lub specjalne kolejki kursujące na trasie lotnisko – centrum miasta. Oprócz tego niemal wszystkie lotniska posiadają terminale autobusowe, które obsługują przewoźnicy o zasięgu krajowym.

Nieraz dostępny jest również transport autobusami sieci miejskich, tak jak ma to miejsce np. w Katowicach. Pasażerowie mogą również skorzystać z taksówek, których stanowiska znajdują się zazwyczaj tuż przy wyjściu z terminalu. Na większości lotnisk istnieje możliwość wynajęcia samochodu.


Uwaga! 
Dla pasażerów podróżujących pierwszą klasą transport na lotnisko i z lotniska może być wliczony w cenę biletu.

Pamiętaj! 
Niektóre hotele oferują bezpłatny transfer z portu lotniczego do obiektu hotelowego. Przy opisach hoteli, które publikowane są na naszych stronach, można znaleźć informacje, czy dany hotel oferuje taką usługę.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!