Menu

Jak się ubrać do samolotu?

Jak się ubrać do samolotu?

Pozornie pytanie wydaje się śmieszne, ale okazuje się, że wiele osób, szczególnie podróżujących po raz pierwszy, ubiera się nieodpowiednio do warunków panujących w samolocie. I nie chodzi tu o modę, ale przede wszystkim – wygodę.

Jak się ubrać do samolotu?

Im dłuższa trasa, tym ważniejsza wygoda. Jeśli tylko to możliwe, najlepiej założyć dresowe lub materiałowe spodnie albo legginsy. Do tego t-shirt albo luźna tunika i wygodne buty – to idealny strój do samolotu.

Na pewno odradzamy jeansowe spodnie, które są po prostu zbyt sztywne. Złym pomysłem są też obcisłe ubrania oraz krótkie spódniczki. Warto natomiast zabrać sweter oraz skarpetki, ponieważ na pokładzie w czasie lotu działać będzie klimatyzacja i można po porostu zmarznąć.

A co z fryzurą? Posiadacze długich włosów na pewno będą woleli je spiąć – powietrze w kabinie jest bardzo suche, a oparcia foteli wysokie. Często więc włosy elektryzują się. Najwygodniej będzie spiąć nisko na karku je w luźny warkocz, by kucyk lub kok nie przeszkadzał w opieraniu się.

Oczywiście ubiór pasażera jest jego prywatną sprawą, ale czasami w klasie biznesowej możemy poczuć się niezręcznie w dresie, gdy wszyscy wokół podróżują w garniturach. Dlatego warto znaleźć złoty środek. 

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!