Menu

Jakie posiłki i napoje można kupić na pokładzie samolotu?

Jakie posiłki i napoje można kupić na pokładzie samolotu?

Za nami długa odprawa, przez kontrolę bezpieczeństwa mogliśmy przenieść tylko trochę jedzenia i żadnych napojów, a łapie nas głód lub pragnienie. W tej sytuacji możemy się poratować zakupami w sklepach bezcłowych położonych już za bramkami bezpieczeństwa oraz na pokładzie samolotu. Na jakie posiłki i napoje możemy liczyć w trakcie lotu?

Regularne linie lotnicze

Każda linia lotnicza ma swoje wytyczne dotyczące dostępnych posiłków i napojów. W przypadku regularnych linii lotniczych menu zazwyczaj uzależnione jest od klasy oraz długości trasy. Im dłuższa trasa i nim wyższa klasa, którą podróżujemy, tym dostępne posiłki są obfitsze i… mniej kosztują lub są wliczone w cenę biletu. W dodatku część linii stosuje zróżnicowane menu w zależności od pory dnia. W tym przypadku, np. lecąc o poranku nie będziemy mogli liczyć na menu obiadowe, ale możemy zjeść obfite śniadanie. Pamiętaj jednak, żeby zawsze przed wylotem sprawdzić menu i cennik.

Low-costy

W przypadku tanich linii lotniczych na pokładzie dostępne są napoje oraz zimne i ciepłe przekąski. Pamiętaj jednak, że w low-costach w zamian za niskie ceny biletów dodatkowe usługi są płatne. W samolotach nie serwuje się również większych posiłków. Na szczycie menu znajdziemy, np. kawałek lasagne czy kurczaka z ryżem w sosie słodko-kwaśnym, ale większość pozycji to raczej kanapki na ciepło. Część linii stosuje zachęty – niższe ceny w przypadku zakupu zestawów, np. napój + ciepły posiłek + przekąska. W przypadku podróży tanimi liniami także najlepiej na etapie planowania sprawdzić informacje o dostępnych na pokładzie posiłkach i napojach oraz ich cenach.

Temat cen butelkowanej wody w sklepach lotniskowych i samolotach znalazł się jakiś czas temu pod lupą Komisji Europejskiej. W planach było wprowadzenie maksymalnej kwoty za wodę sprzedawaną w półlitrowych butelkach na poziomie 1 euro. Na razie jednak na zapowiedziach się skończyło. Warto zauważyć, że niektóre lotniska posiadają już w strefie odlotów specjalne poidła, dzięki którym napełnimy wodą własne puste plastikowe butelki (można przenieść je przez kontrolę bezpieczeństwa!).

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!