Menu

Korzystanie z telefonu w samolocie

Korzystanie z telefonu w samolocie

Przed startem samolotu, oprócz komunikatów o konieczności zapięcia pasów, pojawia się również nakaz wyłączenia telefonów komórkowych. Nie bez powodu.

Korzystanie z telefonu w samolocie niebezpieczne?

Historia nie zna przypadku, by z powodu używania telefonu komórkowego doszło do katastrofy. Niemniej jednak piloci potwierdzają, że używanie telefonu może zakłócać pracę urządzeń pokładowych.

Telefonów komórkowych, tabletów i tym podobnych sprzętów można spokojnie używać w trybie samolotowym, czyli offline. Za jakiś czas zapewne normą stanie się wi-fi na pokładzie każdego samolotu, nie będzie więc problemu z utrzymaniem kontaktu z ziemią podczas lotu. 

Uwaga!

Trwają prace nad zniesieniem nakazu używania trybu samolotowego przy pomocy sieci 5G. Nie zakłóca ona systemów samolotowych, dzięki czemu pasażerowie mogą bez przeszkód rozmawiać przez telefon, wysyłać wiadomości i korzystać z danych komórkowych podczas lotu. Przed podróżą zapoznaj się z zaleceniami linii lotniczych, aby sprawdzić, czy na pokładzie możesz korzystać ze swojego laptopa, smartfona czy tabletu w taki sam sposób, jak na ziemi.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!