Menu

Narty i samolot: Jak przewozić sprzęt narciarski?

Narty i samolot: Jak przewozić sprzęt narciarski?

Prawie każda linia lotnicza umożliwia transport nart i desek snowboardowych w luku bagażowym. Taki sprzęt przewozi się jako bagaż sportowy – dotyczą go osobne wymagania dotyczące wagi czy wymiarów niż zwykły bagaż rejestrowany.

Każda linia lotnicza ustala własne zasady i ceny przewozu sprzętu narciarskiego. Coraz częściej linie proponują ciekawe promocje dotyczące przewozu sprzętu sportowego. Z reguły jako jedną sztukę bagażu sportowego liczy się narty lub deskę wraz z butami, kijkami, kaskiem.

Aby mieć pewność, że Twój sprzęt poleci razem z Tobą bez dodatkowych opłat na lotnisku, najwcześniej jak to możliwe zadzwoń  do naszego konsultanta, który potwierdzi zasady obowiązujące na danej trasie w dniu Twojego lotu.

 

LOT

W każdej klasie przysługuje inny limit bezpłatnego bagażu. Jeśli sprzęt sportowy mieści się w wymaganiach dotyczących liczby sztuk i wagi, może przekraczać dopuszczalny rozmiar. Dla pozostałego bagażu cena za komplet dla jednej osoby wynosi 200 zł na lotach międzynarodowych.

Lufthansa

Bagaż sportowy można zabrać na pokład w ramach przysługującego limitu bagażu poza lotami do USA, Meksyku i Ameryki Środkowej. Na pozostałych trasach, jeśli nie mieści się w dopuszczalnym limicie sztuk bagażu, opłata wynosi 50 euro na rejsach kontynentalnych i 100 na rejsach międzykontynentalnych.

Wizz Air

Sprzęt narciarski i snowboardowy należy zapakować w pokrowce. Cena za przewóz jednej sztuki bagażu sportowego wynosi 127 zł na każdej trasie przy wcześniejszej rezerwacji. Opłata na lotnisku wynosi 254 zł.

Ryanair

Do rezerwacji biletu każdy pasażer może wykupić do dwóch sztuk bagażu rejestrowanego o wadze 15 lub 20 kg.

Swiss

Przewóz sprzętu sportowego jest bezpłatny, o ile liczba sztuk ani waga bagażu nie przekraczają dopuszczalnego limitu w danej taryfie. Dodatkowy bagaż sportowy na trasach europejskich kosztuje 50 euro, a na trasach międzykontynentalnych – 100 euro.

Air Berlin

Bagaż sportowy możesz przewozić w ramach bagażu rejestrowanego, dopóki nie przekroczy liczby sztuk i wagi w danej taryfie. W innym przypadku możesz dokupić dodatkowy bagaż specjalny. 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!