Menu

Opinie o liniach lotniczych. Jak to działa?

Opinie o liniach lotniczych. Jak to działa?

Każda osoba dokonująca rezerwacji biletu lotniczego za pośrednictwem serwisu eSky może wyrazić swoje zdanie na temat przewoźników lotniczych. Komentarze podróżnych są cennym źródłem informacji na temat jakości usług świadczonych przez linie lotnicze i mogą pomóc innym użytkownikom naszego portalu w wyborze odpowiedniego operatora.

Na opinię o lotnisku składają się trzy elementy: ocena poszczególnych kategorii w skali od 1 do 6, gdzie jeden to najniższa ocena, a 6 najwyższa, treść opinii, czyli luźna wypowiedź użytkownika oraz rekomendacja. 

Kategorie oceny linii lotniczych

Punktualność – tutaj podróżni oceniają, czy odlot i przylot samolotu był zgodny z planowanymi godzinami. 

Personel – personel linii lotniczych zasadniczo wpływa na ogólną ocenę danego przewoźnika. Uprzejmość, kompetencje i profesjonalizm to podstawowe cechy, jakim powinni wykazywać się pracownicy linii lotniczej – zarówno obsługa pracująca na lotnisku, jak i załoga samolotu – piloci oraz stewardesy i stewardzi. 

Połączenia – tutaj podróżni oceniają siatkę połączeń przewoźnika. Ile połączeń w ciągu dnia czy tygodnia oferują linie z danego lotniska na danej trasie, czy siatka połączeń jest bogata, czy połączenia z przesiadkami są dogodnie zorganizowane, np. czy czas oczekiwania na kolejny lot jest długi czy krótki. 

Cena biletu – cena biletu jest istotnym aspektem wpływającym na ogólną ocenę linii lotniczych. Najważniejszym elementem w ocenie kosztów związanych z zakupem biletu jest stosunek jakości oferowanych usług do ceny biletu. Tutaj oceniające osoby mogą wziąć pod uwagę, czy dane linie lotnicze oferują bezpłatny przewóz bagażu rejestrowanego czy darmowe posiłki i napoje na pokładzie. 

Komfort – tutaj podróżni mogą ocenić komfort podróży pod względem wyposażenia samolotu,  miejsca na pokładzie, wygody foteli, dostępu do usług dodatkowych takich jak programy audio-video, prasa, akcesoria do spania, wyposażenie toalet itp.  

Bagaż – istotnym elementem w ocenie linii lotniczych jest podejście do kwestii bagażowych. Każda linia indywidualnie ustala limity wagi, liczby i rozmiarów bagażu. Np. większość tanich linii lotniczych nie oferuje bezpłatnego przewozu bagażu rejestrowanego, a limity wagowe bagażu podręcznego są niewielkie. Wielu pasażerów skarży się także na złe obchodzenie się z bagażem – np. uszkodzenie czy zgubienie bagażu. 

Posiłki – jakość serwowanych na pokładzie posiłków. Darmowe posiłki serwowane są podczas lotów rejsowymi liniami lotniczymi, z kolei tanie linie lotnicze oferują odpłatne przekąski podczas lotu.      

Jak dodać opinię o liniach lotniczych?

W serwisie eSky istnieją dwa sposoby dodania opinii o liniach lotniczych.

Mail – każda osoba, która zarezerwowała bilet lotniczy w eSky po powrocie otrzymuje od nas maila z prośbą o dodanie opinii o lotniskach oraz liniach lotniczych. W e-mailu znajduje się link do portu lotniczego. Po jego kliknięciu następuje przekierowanie na stronę, gdzie można dodać opinię o lotnisku przylotu. Po dodaniu pierwszej opinii, system prosi kolejno o dodanie opinii o lotnisku wylotu, a następnie o linii lotniczej.    

Strona internetowa – każda osoba, która zarezerwowała bilet lotniczy w eSky może również dodać opinie o linii lotniczej, korzystając z zakładki linie lotnicze. Na stronie opisującej dane linie lotnicze znajduje się zakładka „Opinie podróżnych”, gdzie można dodać swój komentarz na temat wybranej linii lotniczej. Dodany komentarz pojawia się natychmiast na stronie danej linii lotniczej. Po dodaniu opinii, można ją zobaczyć, klikając link „Zobacz swoją opinię”. 

System punktowania opinii o liniach lotniczych

Wszystkie dodane na stronie opinie składają się na końcową ocenę linii lotniczych. Każda kategoria oceniania jest w skali od 1 do 6, gdzie 1 to najgorsza ocena, a 6 najlepsza. System automatycznie podlicza średnią każdej opinii, i na tej podstawie tworzona jest średnia ocena danej linii lotniczej.

Ponadto każdy użytkownik dodając komentarz, ocenia, czy poleciłby daną linię lotniczą znajomym. System automatycznie podlicza liczbę poleceń, a następnie ukazuje procent osób, które zarekomendowały przewoźnika innym podróżnym.       

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!