Menu

Jak pokonać strach przed lataniem?

Jak pokonać strach przed lataniem?

Stres przed podróżą samolotem ujawnia się przeważnie już na kilka tygodni przed planowanym wylotem. Jak można pozbyć się tego uciążliwego lęku?

Przedstawiamy 5 prostych sposobów jak pokonać strach przed lataniem.

1. Dowiedz się więcej

Zapoznaj się z procedurą odprawy biletowo-bagażowej oraz kontroli bezpieczeństwa, a także ze szczegółami Twojego lotu. Dowiedz się, dlaczego turbulencje są zjawiskiem naturalnym. Poznając detale, będziesz mógł wyobrazić sobie całą podróż oraz nie dopuścisz do tego, aby nieprzewidziane sytuacje wywołały u Ciebie dodatkowy, niepotrzebny stres. Im więcej wiesz, tym boisz się mniej!

2. Zapewnij sobie komfort

Przed wylotem wyśpij się, zadbaj o wypoczynek oraz wygodny, niekrępujący ruchów strój. Nawadniaj swój organizm przed podróżą, a także w trakcie przelotu, unikaj jednak napojów, które zawierają kofeinę: (kawa czy mocna herbatę) oraz alkoholu. Przed wylotem zjedz lekki posiłek.

3. Przyjedź wcześniej na lotnisko

Warto przybyć do portu lotniczego wcześniej niż zalecają to linie lotnicze. Pospaceruj po lotnisku, dzięki temu oswoisz się z panującą tam atmosferą.

4. W towarzystwie raźniej

Jeżeli jest taka możliwość, podróżuj z przyjacielem lub członkiem rodziny. Napięcie łatwiej rozładować podczas rozmowy z bliską osobą.

5. Czas na relaks!

Podczas lotu spróbuj się odprężyć. Zabierz na pokład samolotu swoją ulubioną książkę, posłuchaj relaksującej muzyki. Zazwyczaj rejsowe linie lotnicze zapewniają swoim pasażerom rozrywkę, warto więc skorzystać z ich oferty audio-video. Jeżeli wybierasz się na wakacje, usiądź wygodnie na pokładzie samolotu i myśl o tym, jak przyjemnie spędzisz nadchodzący czas.

Porada
Jeżeli strach jest wyjątkowo uciążliwy, warto zasięgnąć opinii lekarza; być może zostaną zalecone łagodne środki uspokajające, które pozwolą spokojnie przeżyć gorączkę przed podróżą, jak i samą podróż samolotem.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!