Menu

Moxy Airways zamawia Airbusy i rusza w 2021 roku

Moxy Airways zamawia Airbusy i rusza w 2021 roku

Założony w zeszłym roku lotniczy start-up Moxy Airways złożył zamówienie na 60 sztuk samolotów Airbus A220-300. Odbiór pierwszych samolotów jest planowany na 2021 rok.

Czym jest Moxy Airways?

Powstanie tanich linii lotniczych Moxy Airways zostało zapowiedziane podczas zeszłorocznych targów lotniczych w Farnborough w Stanach Zjednoczonych. Wówczas też doszło do pierwszych rozmów na temat budowy floty samolotów pomiędzy inwestorami odpowiedzialnymi za projekt a Airbusem. Ostatecznie umowa na wyprodukowanie nowych samolotów dla tanich linii lotniczych została podpisana pod koniec grudnia. W tym celu Airbus uruchomi nowy zakład w Mobile w stanie Alabama.

 • Nowy Jork (NY)
  Wylot z Warszawy
  od 1464 PLN
  Nowy Jork (NY)
  Wylot z Warszawy
  od 1541 PLN

Moxy Airways to tymczasowa nazwa dla tanich linii lotniczych założonych w zeszłym roku m.in. przez Davida Neelemana – jednego z założycieli JetAir i głównego akcjonariusza brazylijskiego low-costu Azul Linhas Aéreas.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Zainteresował Cię artykuł, ale potrzebujesz więcej informacji?
Dziękujemy za pomoc

Twoja opinia pomoże name tworzyć lepsze i bardziej dopasowane artykuły.

Chwilowo nie mogliśmy przesłać Twoich sugestii

Wyślij ponownie lub spróbuj później.