Menu

Bezpieczne podróże z Austrian Airlines w 2020 roku

Bezpieczne podróże z Austrian Airlines w 2020 roku

Austrian Airlines coraz mocniej wraca na trasy! Rok 2020 przyniósł wiele niespodziewanych zdarzeń, ale jego druga połowa stoi pod znakiem przywracania połączeń lotniczych i znacznego zwiększenia możliwości podróżowania. Nie tylko po Europie!

Nowe trasy w siatce połączeń na jesień 2020

Loty do irackiego Irbilu to nie jedyna ciekawostka, jaka pojawiła się w nowym rozkładzie lotów Austrian Airlines na lato i jesień 2020. Oprócz połączenia Wiednia z miastem w Kurdystanie, w rozkładzie austriackiego narodowego przewoźnika znalazły się również inne ciekawe trasy. Austriacy stawiają na przywrócenie i zagęszczenie siatki połączeń. Od sierpnia br. wznowione zostało połączenie z Wiednia do Szanghaju, a od września samoloty z charakterystycznym czerwonym logo pojawią się na lotniskach w: Kiszyniowie, Dnieprze, Jassach, Klagenfurcie, Lipski, Lwowie, Lyonie, Norymberdze, Odessie i Erewaniu. Do końca października br. Austrian Airlines powróci na 40% tras, które znajdowały się w rozkładzie na jesień 2019. Ostatecznie liczba połączeń będzie wynosiła 60. 

Jeśli chodzi o Polskę, to Austrian zwiększa sukcesywnie liczbę lotów do Warszawy i Krakowa. Finalnie, tygodniowa liczba lotów do stolicy Polski będzie wynosiła 21, a do Krakowa – 14. 

Elastyczne podróżowanie do końca 2020 roku

Aby zapewnić pasażerom jeszcze większy komfort podróżowania Austrian Airlines, obok innych linii z Grupy Lufthansa, od 25 sierpnia wprowadza możliwość wielokrotnego dokonywania zmian w wystawionych biletach. Zmianie może ulec zarówno termin podróży, jak i trasa pod warunkiem, że pierwotnie planowana podróż miała się odbyć między 25 sierpnia a 31 grudnia 2020. W takim przypadku pasażer opłaca jedynie ewentualną różnicę w taryfie. Elastyczne zmiany obejmują wszystkie kierunki poza lotami z Japonii, a w przypadku lotów krajowych w Niemczech bilety nie mogą zostać zamienione na bilety międzynarodowe i odwrotnie.

Równocześnie wciąż istnieje możliwość jednorazowej zmiany rezerwacji (zmiana daty, a także trasy) bez dodatkowych opłat w ramach Goodwill Policy dla osób posiadających bilety na loty, które mają się odbyć rozkładowo i nie zostały odwołane.

Bezpieczeństwo podróży z Austrian Airlines

Podróżowanie w 2020 roku musi być bezpieczne dlatego Austrian Airlines, ja i wszystkie linie Grupy Lufthansa wprowadziły szereg rozwiązań, które sprawiają, że pasażerowie samolotów mogą czuć się komfortowo. Oprócz zapewnienia pasażerom na pokładach samolotów chusteczek dezynfekujących, dodatkowej dezynfekcji kabin przez wyruszeniem w podróż oraz zastosowania bardzo wydajnych filtrów, które oczyszczają powietrze z wirusów i zarazków, austriackie linie wprowadziły także ułatwienia przed wylotem. Ponadto pasażerowie otrzymują miejsca w samolocie z zachowaniem odpowiednich odległości, a personel pokładowy zachowuje wszelkie wymagane procedury bezpieczeństwa. Zarówno pasażerowie, jak i załoga są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa w trakcie całej podróży.

Zalecana odprawa online uruchamiana jest na 47 godzin przed rozpoczęciem podróży. Odprawa bagażowa na lotnisku odbywa się bezstykowo i z użyciem skanowania kart pokładowych pobranych na smartfony. Sam proces boardingu także został usprawniony i odbywa się bezstykowo, z zachowaniem dystansu społecznego. Dodatkowo, pasażerowie mają możliwość odpłatnego przeprowadzenia szybkich testów RT-PCR pod kątem COVID-19 na lotniskach we Frankfurcie, Monachium i Wiedniu. 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!