Menu

Co powinno się zabrać na wakacje?

Co powinno się zabrać na wakacje?

Lista przedmiotów niezbędnych podczas podróży wakacyjnych różni się w zależności od kierunku podróży, rodzaju wakacji czy oczekiwań podróżnych. Niemniej jednak istnieją rzeczy, których zapomnieć nie można. 

Dokumenty podróży 
Podczas wyjazdu zagranicznego należy mieć przy sobie ważny paszport lub dowód osobisty (jeśli wyjeżdżamy do krajów strefy Schengen). Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca jednak zabieranie w podróż zagraniczną paszportu, który jest jedynym dokumentem potwierdzającym tożsamość za granicą Rzeczpospolitej Polskiej. Upewnij się, że posiadasz wymagane wizy turystyczne lub tranzytowe.

Bilet lotniczy oraz karty pokładowe 
Nie zapomnij o wydrukowaniu elektronicznego biletu lotniczego. Jeśli korzystałeś/aś z odprawy online – nie zapomnij o zabraniu na lotnisko wydrukowanej karty pokładowej.

Voucher na wczasy lub hotelowy 
Wykupując wczasy lub rezerwując hotel w serwisie eSky otrzymujesz na adres mailowy voucher. Voucher jest dokumentem poświadczającym pełną płatność za wczasy bądź rezerwację hotelową.

Środki płatnicze 
Przed wyjazdem upewnij się, że masz przy sobie karty kredytowe, karty płatnicze i gotówkę. Warto zabrać ze sobą zarówno karty, jak i gotówkę.

Polisa ubezpieczeniowa 
Przed każdym wyjazdem zagranicznym warto wykupić ubezpieczenie podróżne, które zapewnia ochronę na wypadek choroby, wypadków czy innych zdarzeń losowych. Potwierdzenie wykupienia polisy w eSky wysyłane jest na adres mailowy. 

Lekarstwa
Wybierając się na wakacje, zarówno w kraju, jak i zagraniczne, należy mieć przy sobie niezbędne lekarstwa, przepisane przez lekarza. Warto też mieć przy sobie apteczkę turystyczną z lekarstwami na najczęstsze dolegliwości.

Zaświadczenie o szczepieniach 
Niektóre kraje, szczególnie te egzotyczne, wymagają od podróżnych z zagranicy potwierdzenia przyjęcia odpowiednich szczepień. Zaświadczenie o szczepieniach należy zabrać ze sobą w podróż. 

 


To może Cię zainteresować:

 • Gdańsk
  Wylot z Warszawy
  od 198 PLN
  Larnaka
  Wylot z Warszawy
  od 357 PLN

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!