Menu

Brindisi loty - Tanie loty do Brindisi

Pokaż filtry

Brindisi

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • W podróży przez świat

  Brindisi pojawiło się w powieści Juliusza Verne’a –  „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”. Główny bohater, Fileas Fogg, trafił do tego miasta, podczas pokonywania odcinka między Londynem a Suezem.

 • Przyjemny klimat

  W Brindisi panuje przyjemny, niezbyt gorący i wilgotny klimat. O tym, jak relaksujące jest to miejsce, świadczy to, że Irlandczycy i Anglicy coraz chętniej wybierają je, by spędzić tu swoją emeryturę.

 • Nazwa miasta

  Nazwa miasta pochodzi najprawdopodobniej od mesapijskiego słowa brention, które oznacza dosłownie głowę jelenia. Miała ona wziąć się od kształtu miejskiego portu, który ma ją przypominać.

Co warto zobaczyć w Brindisi?

Brindisi jest portowym miastem we włoskim regionie Apulia, znajdującym się przepięknej, południowej części kraju. Dzięki temu, że znajduje się na wybrzeżu, już od starożytności pełniło ważną rolę w międzynarodowym handlu.

Brindisi znajduje się w tym samym regionie, co niezwykle popularne Bari, co, wbrew pozorom może stanowić jego zaletę. Podczas, gdy do Bari zjeżdża co roku ogromna liczba turystów, w Brindisi wciąż jest dużo bardziej spokojnie. Około trzech czwartych turystów stanowią Włosi, co z pewnością świadczy o tym, że warto wybrać się tu choć na krótki wyjazd.

Zwiedzanie Brindisi trzeba zacząć od wybrania się do starej części miasta. Spacer jej uliczkami to niezwykle przyjemne doświadczenie, otoczony niezwykłymi, starymi budynkami, poczujesz się, jakbyś wrócił do dawnych czasów. Dzielnica jest niewielka, śmiało możesz zatem pozwolić sobie na zgubienie się w zaułkach, bo z pewnością po niedługim czasie uda Ci się zlokalizować punkt wyjściowy. Podczas wycieczki zajrzyj także koniecznie do kawiarni na świetną, włoską kawę.

Miasto słynie z doskonałych, wytwarzanych w nim, produktów. Z powodzeniem uprawia się tutaj drzewa oliwne, winorośle, migdały i wiele warzyw, takich jak zielone pomidory, papryka czy cykoria. W Brindsi produkuje się także wina, których jakość doceniana jest na całym świecie. Warto wspomnieć przede wszystkim o winach czerwonych, które w tym miejscu wytwarzane są z winogron Negroamaro.

Będąc tu, trzeba zatem skosztować dań, na bazie lokalnych produktów, w ich najlepszym wydaniu. W Brindisi nie brakuje miejsc ze znakomitą kuchnią. Jedną z najbardziej popularnych restauracji jest La Locanda del Porto przy Via Montenegro 20, możesz spodziewać się tu doskonałych owoców morza i makaronów. Miejscem, w którym warto skosztować przede wszystkim pizzy jest z kolei Brunda Pizzeria przy Piazza Dante 8. Zawiedziony nie wyjdziesz także z pewnością z Braceria Semeraro przy Piazza Mercato 25 i Pantagruele przy Salita di Ripalta 1/3.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Brindisi w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Brindisi, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Brindisi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Brindisi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Brindisi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Brindisi

Popularne linie latające do Brindisi

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Brindisi

Znajdź nocleg w Brindisi