Menu

Genua loty - Tanie loty do Genui

Pokaż filtry

Genua

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Znany obywatel miasta

  Najbardziej znanym człowiekiem, urodzonym w Genui, jest odkrywca Ameryki, podróżnik Krzysztof Kolumb. Do dziś został zachowany jego dom, la Casa di Colombo, który zobaczyć możesz przy placu Dantego.

 • Dzielnica na wzgórzu

  Koniecznie wybierz się do Righi, dzielnicy położonej na wzgórzu, do której możesz dojechać kolejką linową. Na miejscu warto wybrać się na spacer i podziwiać fenomenalny widok miasta poniżej.

 • Targ miejski

  Jak przystało na śródziemnomorskie miasto, w Genui istnieje wiele targów, jednak szczególnie godny odwiedzenia jest Mercato Orientale, gdzie kupisz doskonałe lokalne mięsa, owoce morza,  warzywa i słodycze.

Loty do Genui

Genua to szóste co do wielkości miasto Włoch, które zamieszkuje około sześciuset tysięcy osób. Położone nad Morzem Liguryjskim przez wieki swój rozwój zawdzięczało właśnie dostępowi do tej części Morza Śródziemnego. Także nazwa miasta, z łaciny oznaczająca kolano, nawiązuje do położenia miasta w najwyższym punkcie zatoki Morza Liguryjskiego. Nawet liczni turyści, którzy wybierają lot do Genui, przybywają do miasta przede wszystkim z uwagi na jego usytuowanie.

Loty do Genui – podróż turystyczna czy biznesowa

Genua należy do piątki najmocniejszych ekonomicznie miast we Włoszech. Wraz z Mediolanem i Turynem stanowi jedno z najważniejszych centrów przemysłowych w Italii. Przede wszystkim ogromny port morski ma wpływ na doskonałą sytuację finansową i ciągły rozwój tej lokalizacji. W związku z tym po bilety lotnicze do Genui sięga sporo osób związanych z biznesem.

Mimo tego ogromną większość stanowią turyści, którzy chcą zakosztować wypoczynku. Malownicze żwirowe plaże albo skalne półki tuż nad taflą morza to jedne z najbardziej charakterystycznych cech tego regionu. Ogromna baza turystyczna, sporo możliwości zakwaterowania i ciepły śródziemnomorski klimat wpływają na duże zainteresowanie lotami do Genui.

Na terenie miasta znajduje się sporo zabytków nawiązujących do jego ciekawej historii. Można podziwiać tu między innymi kilka lokalizacji związanych jeszcze z Cesarstwem Rzymskim. Ogromne wrażenie robią mury miejskie z XII wieku oraz latarnia morska z herbem miasta. Miłośnikom obiektów sakralnych warto polecić katedrę świętego Wawrzyńca z IX wieku, gdzie znajdują się szczątki Jana Chrzciciela. Nie da się też zapomnieć o postaci historycznej, która nierozerwalnie związana jest z miastem. Chodzi o Krzysztofa Kolumba, żeglarza, który jako pierwszy dotarł do wybrzeży Ameryki. W Genui znajduje się zrekonstruowany dom podróżnika, w którym można zobaczyć eksponaty związane z codziennym życiem w XV wieku.

Połączenia lotnicze do Genui

Spora popularność lotów do Włoch sprawiła, że nie ma problemów z zakupem biletów lotniczych z Polski do Genui. Niestety, jeśli szukamy bezpośredniego połączenia, możemy poczuć się zawiedzeni. Żaden z przewoźników nie realizuje bezpośrednich połączeń do Genui, dlatego musimy przygotować się na lot z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Na lotnisku w Genui obsługiwane są przede wszystkim samoloty należące do narodowych przewoźników. W związku z tym nie możemy liczyć na lot tanimi liniami lotniczymi. Do stolicy Ligurii dolecimy z Paryża lub Londynu z liniami Air France i Britisch Airways, jednak najbardziej atrakcyjną propozycją wydaje się podróż z Lufthansą. Ten niemiecki przewoźnik zabierze nas z niemal każdego lotniska w Polsce, a międzylądowanie odbędzie się w międzynarodowym porcie lotniczym w Monachium. Każdy z dwóch etapów lotu potrwa około półtorej godziny. Koszty i czas podróży zależne są od lotniska startowego i aktualnej oferty przewoźnika.

Podróż z Polski do Genui – samochodem, czy samolotem?

Z uwagi na siatkę dobrej jakości autostrad, jakimi połączona jest większość miast Europy i przesiadki w lotach do Genui, często zastanawiamy się nad tym, czy w podróż do Włoch nie wybrać się samochodem. Oczywiście kilka argumentów przemawia za tym rozwiązaniem. Przede wszystkim własny samochód na miejscu to spore ułatwienie i możliwość zwiedzania terenów wokół miasta na własną rękę. Dodatkowo podczas podróży mamy możliwość decydowania o trasie i postojach. Możemy też podziwiać malownicze trasy, szczególnie podczas podróży przez Alpy.

Niestety surowe warunki panujące w Alpach warto wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli wybieramy się w podróż do Genui poza sezonem letnim. Także długość trasy i czas, jaki będzie potrzebny na jej pokonanie może zniechęcić do wyprawy. Trasa z Warszawy do Genui siecią autostrad to ponad półtora tysiące kilometrów. Na podróż trzeba przeznaczyć ponad piętnaście godzin, a jeśli podróżujemy z dziećmi, z pewnością nie uda się pokonać tej trasy w ciągu jednego dnia. To generuje dodatkowy czas i dodatkowe koszty.

Podróż samochodem pod względem czasu podróży nie może rywalizować z połączeniami lotniczymi do Genui. Wybierając ofertę linii lotniczych, w samolocie spędzimy niespełna trzy godziny. Nawet doliczając czas odprawy i międzylądowania okaże się, że bilety lotnicze do Genui to lepszy pomysł, niż podróż samochodem. Do tego dochodzą jeszcze koszty paliwa i winiet na drogi, a także dodatkowych opłat za niektóre tunele w Alpach. Tymczasem bilety lotnicze do Genui, choć oferowane przez droższych narodowych przewoźników, także można kupić w bardzo przyzwoitych cenach.

Jak kupić tanie bilety lotnicze do Genui?

Podróż z narodowymi przewoźnikami wiąże się z wyższym standardem lotu, jednak generuje także wyższe koszty. Osoby przyzwyczajone do tanich biletów lotniczych, które oferują budżetowi przewoźnicy, z pewnością poczują różnicę. Jednak są sposoby, żeby podróż w niezłym standardzie z narodowym przewoźnikiem nie nadszarpnęła mocno naszego budżetu. Ogromne znaczenie dla ceny biletów lotniczych ma czas, jaki pozostał nam do odlotu. Jeśli próbujemy w sobotę wieczorem zarezerwować bilety na nadchodzący tydzień, możemy spotkać się z cenami powyżej tysiąca złotych za podróż w obie strony. Oczywiście w przypadku, kiedy nie jest to mocno oblegany sezon letni, a linie lotnicze dysponują jeszcze pulą biletów. Zdecydowanie korzystniejsza będzie dla nas rezerwacja biletów na kilka tygodni przed odlotem. Wówczas możemy kupić bilety lotnicze do Genui za nieco ponad 400 złotych w obie strony.

Jeśli zależy nam na tym, żeby porównać oferty od wszystkich przewoźników, którzy obsługują trasę Poska – Genua, warto sięgnąć po odpowiednie narzędzie. Może nim być wyszukiwarka tanich lotów eSky. Ten serwis zestawi dla nas oferty od linii lotniczych i pozwoli wybrać taką, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Wyszukiwarka umożliwia także zakup ubezpieczenia na czas podróży albo wynajem samochodu na miejscu. Co więcej, w wyszukiwarce eSky można znaleźć także ofertę hoteli, pensjonatów i innych obiektów, w których zarezerwujemy sobie zakwaterowanie. Różne standardy kwater i ich rozmieszczenie sprawia, że każdy pasażer lotu do Genui znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Lotnisko w Genui

Największe lotnisko w Ligurii obsługujące Genuę nosi imię Krzysztofa Kolumba. Położone jest dziewięć kilometrów od centrum miasta w kierunku zachodnim. Rocznie ten port lotniczy obsługuje ponad półtora miliona pasażerów, działając tylko na jednym terminalu. Na terenie lotniska znajdują się kawiarnie i restauracje, a także strefa bezcłowa. Można skorzystać także z darmowego Internetu, a także kantora wymiany walut.

Do centrum miasta możemy dostać się autobusem lub taksówką. Ta pierwsza opcja pozwoli nam dotrzeć w pobliże głównego dworca kolejowego. Koszt takiego transportu to 4 euro w jedną stronę, a podróż trwa około 20 minut. Znacznie szybciej dotrzemy do miasta taksówką, jednak koszt podróżowania tym środkiem lokomocji może być znacznie wyższy, szczególnie jeśli lot do Genui kończymy w nocy. Do dyspozycji podróżnych pozostaje jeszcze wypożyczalnia samochodów, a dzięki wyszukiwarce tanich lotów eSky jeszcze przed wylotem można zarezerwować i opłacić sobie wybrany pojazd.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Genui w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Genui, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Genui mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Genui?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Genui obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Genui

Popularne linie latające do Genui

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Genui

Znajdź nocleg w Genui