Menu

Perugia loty - Tanie loty do Perugia

Pokaż filtry

Perugia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Fabryka czekolady

  Miasto znane jest z produkowanej w nim czekolady, za sprawą fabryki Perugina. Cieszy się ona dużą popularnością w kraju i za granicą. W mieście odbywa się także festiwal poświęcony czekoladzie.

 • Palazzo dei Priori

  W mieście znajduje się Pałac Priorów, z którym wiąże się ciekawa legenda, która mówi o rzekomym wyrzucaniu skazańców przez okno, a ich głowy miały być z kolei nabijane na igły murów.

 • Umbria Jazz Festival

  W Perugii co roku ma miejsce festiwal jazzowy - Umbria Jazz, jedna z najważniejszych tego typu imprez na świecie. Odbywa się w lipcu, przez dziesięć dni, a jego historia sięga 1973 roku.

Co warto zobaczyć w Perugii?

Perugia jest stolicą regionu Umbria, położonego w środkowych Włoszech. Znajduje się między Jeziorem Trazymeńskim, największym na półwyspie, a rzeką Tyber. Pierwsze wzmianki na temat miasta pojawiły się około trzeciego wieku p.n.e.

Tak jak w przypadku większości miast regionów Umbrii i Toskanii, stara część Perugii znajduje się na wzgórzu otoczonym murami. Pójdź na spacer, a wśród wąskich uliczek, w najmniej spodziewanych miejscach, zobaczysz perełki architektury. Wiele budynków robi niesamowite wrażenie, a ich dodatkowym atutem jest to, że są bardzo wysokie, robią tym samym cień dla wąskich uliczek, dzięki czemu można odpocząć od gorącego, włoskiego słońca, ukrywając się w nich. Gdzie znajdziesz najwięcej przykładów przepięknej architektury? Wybierz się w okolice placu Piazza 4 Novembre.

W mieście znajduje się uniwersytet dla obcokrajowców. Zjeżdżają tu zatem ludzie z całego świata, aby nauczyć się języka lub podszkolić się w nim. Miasto zyskuje dzięki temu międzynarodowy charakter. Jeśli więc zawsze chciałeś zamieszkać we Włoszech i poznać język w jego naturalnym środowisku - Perugia wydaje się dla Ciebie idealnym wyborem!

Jedną z największych ciekawostek dotyczących Perugii jest istnienie w jej podziemiach drugiego „miasta”. Korytarze pochodzą z czasów średniowiecznych, choć pierwsze tunele drążono już w starożytności. Przez wiele lat były zapomniane, jednak po odnalezieniu i pracach archeologicznych, miasto oddało je do użytku zwiedzającym.

Masz ochotę na włoską kuchnię? Będziesz mógł przebierać w możliwościach. Wśród bardzo wielu opcji, możesz zwrócić uwagę na przykład na La Bottega di Perugia przy Piazza Francesco Morlacchi 4, gdzie skosztujesz świetnych, regionalnych  przekąsek i doskonałego, lokalnego wina. Inne miejsce to La Taverna przy Via delle Streghe 8, śmiało nazywana przez jej gości najlepszą we Włoszech. Na polecenie zasługuje także ostatnia nasza propozycja - Taverna dell'Orso przy Strada Sant'Egidio Civitella d'Arno.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Perugia w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Perugia, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Perugia mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Perugia?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Perugia obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Perugia

Popularne linie latające do Perugia

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Perugia

Znajdź nocleg w Perugia