Menu

Kraków Palma de Mallorca - Tanie loty

Pokaż filtry

Palma de Mallorca

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Oblegane lotnisko

  Lotnisko znajdujące się około 10 kilometrów od miasta jest jednym z bardziej obleganych w Hiszpanii, a także najpopularniejszym na archipelagu Balearów. Co roku obsługuje około 22 milionów pasażerów.

 • Rambla - spotkaj rodzinę królewską!

  Wzdłuż szerokiego deptaku, tradycyjnie nazywanego w miastach tego regionu Ramblą, znajdują się rozmaite sklepy. Chcąc mieć szansę spotkać członków rodziny królewskiej, koniecznie wybierz się tu na spacer.

 • Del dia - obiad dnia

  Podczas zwiedzania wybierz się na obiad dnia i wypróbuj lokalny przysmak - pan amb oli, czyli tost z oliwą i pastą pomidorową. Wśród licznych tapas - małych przekąsek - warto także spróbować lokalnych serów i szynki.

Co ciekawego zobaczyć w Palma de Mallorca?

Palma, nazywana częściej Palma de Mallorca, jest stolicą hiszpańskiej wyspy Majorki, archipelagu Balearów, a jej mieszkańcy stanowią połowę całej liczebności wyspy. Jest jednym z najbardziej popularnych celów podróży na świecie. Znana jest przede wszystkim z imprez, klubów i dyskotek, jednak to nie jej jedyne oblicze.

Palma jest przepięknym miastem, będąc w jej starej części koniecznie wybierz się na spacer. Pozwól sobie zgubić się w jej urokliwych, małych uliczkach, a samo odnajdywanie drogi powrotnej stanie się nie lada atrakcją. Zwróć uwagę na przepiękną architekturę miasta, charakterystyczną dla krajów śródziemnomorskich, przywołującą na myśl między innymi Florencję. Znajdują się tu jedne z najlepiej zachowanych budowli antycznych na świecie. Podczas zwiedzania spotkasz wielu ulicznych muzyków, którzy nadają miastu wyjątkowy klimat.

Miłośnikom nurkowania z pewnością spodoba się informacja, że w okolicy miasta funkcjonuje wiele klubów poświęconych temu sportowi. Są tam również kluby jachtowe, a także Son Vida - miejsce dla golfistów. Jedną z najdłuższych plaż w Palmie jest Playa del Palma, charakteryzuje się drobnym, białym piaskiem, a także łatwym zejściem do morza, które przy brzegu jest łagodne i płytkie. Inne plaże to między innymi Can Pere Antoni czy Can Estància.

Imprezową częścią miasta jest El Terreno i Avinguda de Gabriel Roca. To w tych miejscach, położonych przy samym morzu, odbywa się najwięcej dyskotek, są tam kluby i bary. Popularnym miejscem, w którym będziesz mógł napić się drinka i zjeść coś, słuchając muzyki na żywo, jest Palma Nova Gardens przy Passeo del Mar 32. Inny bar, do którego warto zajrzeć, to Cabrera przy Calle Can Baro 9, można spróbować w nim dań kuchni śródziemnomorskiej. Codziennie rano, z wyjątkiem niedziel, otwarty jest miejski targ, spróbujesz tu wielu lokalnych produktów.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Palma de Mallorca w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Palma de Mallorca, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Palma de Mallorca mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Palma de Mallorca?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Palma de Mallorca obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Palma de Mallorca

Popularne linie latające na trasie Kraków - Palma de Mallorca

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Palma de Mallorca

Znajdź nocleg w Palma de Mallorca