Menu

Turyn loty - Tanie loty do Turynu

Pokaż filtry

Turyn

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto grissini

  O Turynie mówi się Grissinopoli, gdyż to właśnie tutaj wymyślono tę znaną włoską przekąskę. Podobno jadał je król Wiktor Emanuel, który doprowadził do zjednoczenia Włoch.

 • Widok z góry

  Mierząca 170 m wysokości wieża Mole Antonelliana uznawana jest za symbol Turynu. Znajduje się tu m.in. taras widokowy, na który wjeżdża się panoramiczną windą. Warto!

 • Słodka wycieczka

  W Turynie możesz kupić choco pass, dzięki któremu odwiedzisz z przewodnikiem najważniejsze kawiarnie, cukiernie i sklepy wytwarzaną tradycyjnie czekoladą.

Osłodź sobie życie - tanie loty do Turynu, włoskiej stolicy czekolady!

Turyn to miasto położone w północno-zachodniej części Włoch. W dawnych czasach był stolicą państwa, a obecnie jest głównym miastem historycznego regionu o nazwie Piemont. Nieoficjalnie nosi miano stolicy czekolady. Tradycja wyrobów cukierniczych w Turynie sięga aż 500 lat wstecz. Słodkości to istotna, ale nie jedyna zaleta tej miejscowości. W mieście znajdują się liczne muzea, a wśród nich Muzeum Egipskie czy Muzeum Kinematografii. W I w p.n.e. Rzymianie założyli na tym terenie obóz wojskowy. Rzymskie drogi wybudowane w tamtym czasie wciąż są dobrze widoczne. Ponadto każdego roku wielu wiernych decyduje się na lot do Turynu, ponieważ w katedrze turyńskiej przechowywana jest jedna z najważniejszych relikwii chrześcijaństwa – Całun Turyński. Związana jest z nim jedna z największych tajemnic wiary chrześcijańskiej. Uważa się, że Całun Turyński to płótno, w które zostało owinięte ciało Chrystusa po ukrzyżowaniu. Odbicie jego twarzy miało powstać samoistnie, a widoczne czerwone ślady uznaje się za krew Jezusa.

Lotnisko w Turynie

Międzynarodowy port lotniczy w Turynie znajduje się około 6 kilometrów od centrum miasta, w małej miejscowości o nazwie Caselle Torinese. Jest ono największym lotniskiem w Piemoncie. Dzięki połączeniu kolejowemu i autostradzie można bez problemu dojechać do miasta tuż po wylądowaniu samolotu. Sezonowo można dostać się tutaj bezpośrednim lotem linii lotniczych Lot z Katowic lub Warszawy. Lotnisko oferuje swoim pasażerom dostęp do licznych sklepów i lokali gastronomicznych. Oprócz tego zapewnia także specjalne usługi dla VIP-ów, w tym m.in. prywatny samochód odwożący na lotnisko, pierwszeństwo wejścia na pokład czy eskortę do bramy odlotów.

Jak dolecieć do Turynu?

Jeśli zdecydowaliśmy się odwiedzić to piękne miasto, musimy przygotować się na lot z przesiadką. Najczęściej ma ona miejsce w Paryżu lub Brukseli, w zależności od przewoźnika. Przesiadkę można uznać za dodatkową okazję na zwiedzenie jednej ze stolic i zobaczenia dwóch miejsc dzięki jednemu biletowi. Bilety lotnicze do Turynu kosztuje około 600 złotych. Całkowity czas lotu zależy od długości przesiadki, przy czym zawiera się w nim około 5 godzin oczekiwania na lot. W sumie podróż może nam zająć od 5 do nawet 20 godzin. Dłuższe loty są odpowiednio tańsze do tych z dogodniejszą przesiadką. Dłuższy czas oczekiwania przemawia za tym, aby nie czekać w hali odlotów i skorzystać z uroków miasta.

Jeśli dokładnie poszukamy, możemy też znaleźć bezpośrednie połączenie lotnicze do Turynu. Firma WizzAir oferuje taki lot raz w tygodniu za nawet 160 złotych w obie strony. Loty do Turynu odbywają się z lotniska Okęcie w Warszawie. Jest to najszybszy i najtańszy z dostępnych lotów do Turynu. Co więcej, gdy posiadamy kartę członkowską tej linii lotniczej, przysługuje nam zniżka około 10 euro na bilet oraz 5 euro na bagaż rejestrowany. Dzięki temu, że zapiszemy się do klubu, na nasz e-mail będziemy dostawać promocyjne oferty lotów niedostępnych dla innych pasażerów. Ta opcja jest szczególnie korzystna dla osób, które podróżują wiele razy w ciągu roku. Opłata członkowska wynosi 30 euro. Przy czterech lotach w ciągu 12 miesięcy możemy dzięki niej zaoszczędzić nawet 60 euro, a to nie jedyna korzyść członkostwa. W ramach swojej karty możemy podróżować z jedną osobą towarzyszącą, która też będzie uprawniona do skorzystania z tańszego lotu. Taka możliwość sprawia, że tanie loty są jeszcze tańsze.

Co wpływa na cenę biletu?

Koszty podróży zależą od wielu czynników, m.in. od tego, czy loty do Turynu są w środku sezonu wypoczynkowego, czy podróżujemy tanią linią lotniczą, standardową, a może czarterową. Oprócz tego linie lotnicze oferują różne ceny miejsc w samolocie. Po wyprzedaniu tańszych biletów dostępne stają się te droższe. Tanie linie lotnicze oferują niższe ceny, jednak wiąże się to z koniecznością dopłaty za ewentualne dodatkowe usługi, np. dodatkową przestrzeń pod nogi.

Co zabrać ze sobą na pokład?

Polscy obywatele mogą swobodnie przekraczać granice na terenie Unii Europejskiej. Rezerwując tanie loty do Turynu, nie musimy dopełniać żadnych dodatkowych formalności związanych z wizą. Dokumentem uprawniającym nas do swobodnej podróży jest paszport lub dowód osobisty. Należy sprawdzić, czy dokument jest ważny, czy zdjęcie w nim przedstawione jest aktualne oraz czy nie jest on w żaden sposób zniszczony. Po przedstawieniu paszportu lub dowodu osobistego możemy przebywać do 90 dni na terytorium Włoch bez konieczności wyrabiania wizy. Oczywiście oprócz dokumentów musimy mieć przy sobie kartę pokładową. Na jej podstawie przechodzimy odprawę i jesteśmy upoważnieni do wejścia na pokład samolotu. Inne przedmioty, o których powinniśmy pamiętać, to m.in. karta kredytowa, prawo jazdy oraz potwierdzenie rezerwacji noclegu.

Na pokładzie samolotu dobrze jest mieć ze sobą coś do jedzenia. W trakcie kilkugodzinnego lotu można zgłodnieć, a to może negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Przyda się także gazeta lub telefon, które pomogą nam zająć myśli i zapobiegną nudzie. Jeśli nie potrafimy skupić się w samolocie, możemy założyć zatyczki do uszu i próbować się zdrzemnąć. Dzięki temu na pewno zregenerujemy część sił przeznaczonych na zwiedzanie. Warto też mieć przy sobie apteczkę. To często pomijany przedmiot, a bardzo przydatny. Nie musi być ona duża – wystarczy zapakować do niej podstawowe rzeczy: plastry, bandaż, tabletki przeciwbólowe i wodę utlenioną.

Dogodny termin rezerwacji lotu do Turynu

Powszechnie wiadomo, że najdroższe loty odbywają się w sezonie turystycznym. Zazwyczaj dotyczy to wylotów w czasie wakacji, świąt oraz Nowego Roku. Jeśli zależy nam na niewygórowanej cenie, najlepiej jest wybrać się w podróż w tych terminach. Od połowy czerwca do połowy sierpnia we Włoszech panują bardzo wysokie temperatury, sięgające nawet 40 stopni. Upał może skutecznie utrudnić zwiedzanie zabytków. Dodatkowo w trakcie największych upałów między godziną 12 a 15 miasto często zamiera. W tym czasie nie odwiedzimy wielu miejsc, ponieważ ludzie nie pracują i chronią się przed upałem w swoich domach. Aby uniknąć takich sytuacji, najlepiej zarezerwować bilet lotniczy do Turynu w maju, czerwcu lub we wrześniu. W tym czasie nadal jest ciepło, ale nie zdarzają się dotkliwe upały.

Bagaż podręczny i rejestrowany – co wolno przewozić, a czego nie

Bagaż podręczny to niewielka torba o wymiarach około 40 × 25 × 20 cm. Taki pakunek może zabrać ze sobą każdy, kto wykupił bilet na samolot. Za bagaże przekraczające podane rozmiary pobierana jest dodatkowa opłata. Są one umieszczane w luku bagażowym. W niektórych przypadkach część bagaży podręcznych może zostać umieszczona w luku, jeśli nie ma możliwości zmieszczenia ich w kabinie. Jeśli nie chcemy rozstawać się z naszym bagażem, możemy wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład. Dzięki temu zostaniemy odprawieni jako jedni z pierwszych i otrzymamy do dyspozycji większy bagaż podręczny. Dzięki temu, że jako pierwsi wejdziemy do samolotu, na pewno znajdziemy miejsce dla naszej walizki. Tanie linie lotnicze latające do Turynu pobierają opłatę za bagaż rejestrowany, więc jeśli planujemy krótszy pobyt, najlepiej zapakujmy wszystkie rzeczy do bagażu podręcznego. W tym celu mogą się przydać worki próżniowe. Starannie złożone ubrania wkładamy do worka, a następnie przykładamy do zaworu specjalny odkurzacz, który wciągnie powietrze i sprasuje ubrania umieszczone w worku. Przy pakowaniu walizki należy pamiętać, że zabroniony jest przewóz rzeczy niebezpiecznych (np. broni, petard, rozpałek itp.) lub takich, które mogą posłużyć za broń (np. noże). Bardzo restrykcyjnie przepisy obowiązują podczas przewożenia jakichkolwiek płynów. Muszą być one umieszczone w małych, stumililitrowych pojemnikach, zawiniętych w zamykaną foliową torebkę. Możemy mieć ze sobą maksymalnie 10 takich butelek. Wyjątkiem są płynne leki, które możemy przewozić w dowolnej ilości, jeśli jest taka potrzeba.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Turynu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Turynu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Turynu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Turynu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Turynu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Turynie

Popularne linie latające do Turynu

Są takie miasta, do których bardzo chętnie podróżujemy. Loty do Turynu są przykładem usługi, która w tym przypadku się sprawdza. Turyn, podobnie jak Mediolan, Bolonia czy Florencja nie ma dostępu do morza, a jednak nawet w okresie letnim ściągają do niego tłumy turystów. To oznacza, że na wakacjach ważne jest dla nas nie tylko wylegiwanie się na plaży i odpoczynek w nadmorskich restauracjach. Równie chętnie zwiedzamy zabytki kultury. Warto wiedzieć, że tanie loty do Turynu mogą być dla nas świetną okazją. Bardzo często ich ceny są o wiele niższe niż ceny lotów w standardowej ofercie. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wydawać fortuny na przelot. Tanimi lotami bez wątpienia powinni się zainteresować także ci, którzy planują wypad na krótko. Nie chcemy przecież, żeby cena podróży przewyższyła koszt naszego pobytu. Tanie bilety lotnicze do Turynu na pewno do tego nie dopuszczą.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Turynie

Znajdź nocleg w Turynie