Menu

Triest loty - Tanie loty do Triestu

Pokaż filtry

Triest

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto kawy

  Jeśli szukasz miasta słynącego z kawy w centrum Europy, dobrze trafiłeś. Niemal na każdym roku znajduje się tu kawiarnia serwująca doskonały, czarny napój.

 • San Giusto

  To wzgórze w centrum miasta, na którym znajdziesz pozostałości rzymskich świątyń z barwnymi mozaikami. Są tu też średniowieczne malowidła, a nawet zabytkowe przedmioty używane podczas obrzędów.

 • Spacer z widokiem

  W Treście, na Piazza Oberdan, wsiądź do tramwaju, który zawiezie cię do znajdującego się powyżej miasteczka Opicona. Wróć do miasta ścieżką Napoleonica, napawając się widokiem morza.

Co warto zobaczyć w Trieście?

Miasto o bujnej przeszłości, z piękną architekturą, ciekawymi krajobrazami i pyszną kawą. W Trieście zdecydowanie króluje port. To jemu swoją wielkość zawdzięcza miasto. Stąd w głąb zabytkowego miasta ciągną się symetrycznie,  aż do przesady rozplanowane ulice – pozostałość po czasach Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Dzisiaj włoski Triest przyciąga turystów spragnionych leniwego wypoczynku w sercu pięknego miasta.   

Najpiękniejszym zabytkiem w Trieście jest zamek Miramare, wybudowany przez arcyksięcia Ferdynanda Maksymiliana Habsburga. Do dzisiaj pielęgnowany jest olbrzymi przyzamkowy ogród, w którym hoduje się rośliny przywiezione niemal z każdego zakątka świata. To doskonałe miejsce na odpoczynek od słońca w cieniu drzew i przy śpiewie ptaków. Roztacza się stąd piękny widok na morze – zamek znajduje się na cyplu.

W samym Trieście, podobnie jak w innych miastach portowych, nie ma tradycyjnej, piaszczystej plaży. Wynika to z prostej przyczyny – porty budowano tam, gdzie ląd gwałtownie wchodził do morza, aby zapewnić statkom odpowiednio głębokie wody. Ale to, że nie ma tu piasku czy drobnego żwiru nie oznacza, że plażować w Trieście nie można. Na spiaggia Barcola, czyli bulwarze z betonu, w niektórych miejscach zobaczysz większe skupiska ludzi wylegujących się na słońcu. Zapewne rozłożyli ręczniki w pobliżu drabinek prowadzących do wody.

Życie miasta wieczorami toczy się na Molo Audace, obok Piazza Unita d’Italia. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści chętnie tu spacerują, podziwiając cumujące statki i krajobraz nadmorskiej części starego miasta. Popularnością cieszy się również okolica pobliskiego Piazza del Borsa. Jest tu mnóstwo barów i restauracji  z ogródkami na zewnątrz. Jeśli nie jesteś bardzo głodny, w zasadzie możesz zrezygnować z zamawiania kolacji – w większości knajp do drinków podawane są przystawki.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Triestu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Triestu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Triestu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Triestu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Triestu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Trieście

Popularne linie latające do Triestu

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Trieście

Znajdź nocleg w Trieście