Menu

Umtata loty - Tanie loty do Umtata

Pokaż filtry

Umtata

Lot do Umtata – co zobaczyć?

Mthatha, do 2004 roku nazywane Umtata, to tętniące życiem średniej wielkości miasto we wschodniej części Republiki Południowej Afryki. Założone zostało w 1883 roku przez brytyjskich kolonizatorów swoją nazwę zawdzięcza rzece Mthatha. W latach 1976-1994 stanowiło główny ośrodek administracyjny Republiki Transkei, czyli nieuznawanego na arenie międzynarodowej państwa rdzennych mieszkańców tych ziem, a więc Xhosa. Współcześnie, ponad dwie dekady po zakończeniu polityki apartheidu i ponownym połączeniu z RPA, Mthatha nadal jest bardzo ważnym ośrodkiem kultury afrykańskiej, ale też jednocześnie boryka się z problemem ubóstwa.

Co powinny zobaczyć osoby odwiedzające Mthatha? Miasto to znane jest przede wszystkim z Muzeum Nelsona Mandeli, które znajduje się w budynku Bunga. Ten światowej sławy polityk, były prezydent RPA, laureat pokojowej Nagrody Nobla urodził się w wiosce Qunu położonej kilka kilometrów na południe od miasta. Mthatha stanowi również bramę do Dzikiego Wybrzeża, a więc Wild Coast, rozciągającego się wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego od ujścia rzeki Great Kei do delty rzeki Umtamvuna. Można stąd dostać się m.in. do nadmorskich miejscowości takich jak Mpande, Port St Johns czy Coffee Bay, skąd rozciągają się spektakularne widoki, a turystów wciąż jest jak na lekarstwo.

Z których polskich miast można polecieć do Mthatha?

Chcąc dostać się do Mthatha z Polski, konieczne jest zarezerwowanie lotu z przesiadkami. Najlepiej na start podróży lotniczej wybrać lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie-Okęciu lub port lotniczy we Wrocławiu-Strachowicach. Z tych dwóch miejscowości najczęściej kursują samoloty m.in. do Paryża czy Amsterdamu, skąd odbywają się kursy do Republiki Południowej Afryki.

Po dotarciu z Polski do Francji czy Holandii wystarczy przesiąść się na pokład samolotu lecącego do Johannesburga lub opcjonalnie do Cape Town. Na miejscu, już w RPA, ostatnim etapem podróży lotniczej z Polski do Umtata jest skorzystanie z lotu krajowego na trasie Johannesburg – Mthatha. Decydując się na lot z Paryża czy Amsterdamu do Kapsztadu, czyli Cape Town, trzeba liczyć się z wydłużeniem czasu podróży. Obecnie lotnisko w Umtata obsługuje wyłącznie te dwa krajowe połączenia lotnicze.

Lotnisko w Mthatha – co warto wiedzieć?

Mthatha, jako główny ośrodek miejski Prowincji Przylądkowej Wschodniej w Republice Południowej Afryki, posiada swój własny port lotniczy. Lotnisko, w czasach reżimu Transeki nazywane Transkei KD Matanzima Airport, obecnie nosi nazwę po prostu Mthatha Airport i w systemie IATA posiada kod UTT. Znajduje się ono około 11 kilometrów na południe od śródmieścia Mthathy, z którym jest stosunkowo dobrze skomunikowane.

Port lotniczy Mthatha obsługuje obecnie wyłącznie krajowe połączenia lotnicze na trasach Johannesburg – Mthatha i Mthatha – Johannesburg oraz Cape Town – Mthatha i Mthatha – Cape Town (czyli Kapsztad – Mthatha i Mthatha – Kapsztad). Do i z Joahnnesburga można polecieć z Umtaty samolotami linii lotniczej Airlink. Między Kapsztadem a Mthatha kursują natomiast samoloty przewoźnika South African Airlines.

Jakie linie latają na trasie Polska – Mthatha?

Osoby decydujące się na lot z Polski do Mthatha, muszą liczyć się z długim czasem podróży oraz koniecznością co najmniej dwóch przesiadek. Pierwszy etap podróży to lot z Warszawy lub Wrocławia do Paryża bądź Amsterdamu na pokładzie samolotów Air France lub KLM. Następnie w jednej z tych stolic europejskich trzeba przesiąść się na samolot do Republiki Południowej Afryki. Bezpośredni lot do Johannesburga lub Cape Town, czyli Kapsztadu oferują ci sami przewoźnicy, a więc Air France lub KLM.

Po dotarciu do portu lotniczego na terenie Republiki Południowej Afryki, a więc do Kapsztadu lub Johannesburga, przychodzi pora na ostatnią przesiadkę. W jednym z tych dwóch portów lotniczych można skorzystać z bezpośredniego, krajowego lotu do Mthatha na pokładzie samolotów linii Airlink bądź South African Airlines. Podróż na trasie Johannesburg – Mthatha lub Cape Town (Kapsztad) – Mthata zajmuje zaledwie około godziny.

Ile kosztuje lot do Umtata?

Podróż lotnicza z Polski do wschodniej części Republiki Południowej Afryki, biorąc pod uwagę liczbę przesiadek, jest stosunkowo niedroga. Za lot z Warszawy-Okęcia lub Wrocławia-Strachowic przez Paryż lub Amsterdam, a następnie Kapsztad lub Johannesburg do Mthatha zapłacimy średnio około 2000-2500 złotych za osobę w obie strony. Najniższe ceny biletu lotniczego do Umtata, a więc około 1800-1900 złotych za pasażera w obu kierunkach dostępne są w systemach sprzedaży linii lotniczych na terminy od października do marca.

Warto szukać okazji również na okres od kwietnia do maja, gdy lot do Mthatha może kosztować również około 1800 złotych w obie strony. Kiedy loty do RPA są najdroższe? Ceny około 2500-3000 złotych za osobę w obie strony najczęściej pojawiają się w sprzedaży na okres wakacyjny – pod koniec lata, czyli w sierpniu i we wrześniu.

Kiedy bilety lotnicze do Mthatha są najtańsze?

Ceny biletów lotniczych do Mthatha, podobnie jak do wszystkich innych miejscowości Republiki Południowej Afryki, uzależnione są w głównej mierze od pory roku, w której wybieramy się w podróż. W regionie tym pora deszczowa, ale jednocześnie najwyższe temperatury (oscylujące wokół 40 stopni Celsjusza) trwa w miesiącach od października do marca. Osoby, którym nie przeszkadzają takie warunki mogą kupić bilety lotnicze do Mthatha tańsze średnio o 500-1000 złotych niż w pozostałych miesiącach.

Kiedy loty do Umtata wiążą się z większym kosztami? Od kwietnia do końca lipca pogoda we wschodniej części Republiki Południowej Afryki jest najbardziej łaskawa dla osób nieprzyzwyczajonych do upałów. Temperatura powietrza wynosi wtedy średnio około 30 stopni Celsjusza, a opady są naprawdę sporadyczne. Lot z Polski do Mthatha kosztuje wtedy około 2500-3000 złotych od osoby w obu kierunkach.

Jak obniżyć cenę lotu do Mthatha?

Chociaż cena lotu do Umtata jest stosunkowo niska, biorąc pod uwagę liczbę przesiadek i czas trwania podróży, koszt ten jest nadal spory. Jak go obniżyć? Najlepiej wyszukując najtańsze połączenia lotnicze na trasie Polska – Mthatha. W tym celu warto skorzystać z porównywarki cen lotów eSky.pl lub aplikacji mobilnej eSky. Wyszukiwarka tanich lotów eSky.pl i aplikacja eSky pozwolą Ci w kilkanaście sekund uzyskać dostęp do wszystkich aktualnych połączeń lotniczych do RPA. Dzięki bazie obejmującej na bieżąco aktualizowane dane aż 950 przewoźników z całego świata zyskujesz pewność, że znajdziesz najtańsze lub najwygodniejsze dla siebie połączenie lotnicze. Jak to zrobić? Znajdź wyszukiwarkę tanich lotów eSky.pl i w odpowiednie okna wpisz nazwy lotniska wylotu, np. Warszawa, Wrocław, oraz lotniska przylotu, np. Umtata lub Mthatha. Następnie wskaż daty wylotu i przylotu oraz liczbę podróżnych.

Kliknij w lupkę po prawej stronie i odczekaj od kilku do kilkunastu sekund. Po tym czasie na ekranie telefonu bądź komputera pojawi się lista wszystkich dostępnych we wskazanym terminie lotów z Polski do Mthatha. Automatycznie będzie ona ułożona w kolejności od najtańszych do najdroższych lotów, ale równie dobrze możesz posegregować ją, biorąc pod uwagę czas podróży. Z eSky.pl lub aplikacją eSky możesz także wykupić ubezpieczenie podróżne, wypożyczyć samochód na lotnisku w RPA lub zarezerwować noclegi. Łączona oferta noclegów i lotu, którą znajdziesz w zakładce „Lot+Noclegi” daje Ci aż do 30 procent oszczędności!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Umtata znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Umtata mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Umtata mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Umtata?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Umtata obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Umtata

Tablica lotów: Umtata

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Umtata

Znajdź nocleg w Umtata