Menu

Gdańsk Barcelona - Tanie loty

Barcelona

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Jak ominąć kolejki?

  W takim mieście jak Barcelona stanie w kilkugodzinnych kolejkach do najpopularniejszych atrakcji nie jest niczym niezwykłym. W sprzedaży są specjalne City Passy, które dają pierwszeństwo wejścia do określonych miejsc.

 • Plaże

  Barcelona posiada kilka kilometrów malowniczej miejskiej plaży. Warto zajrzeć na jej najpopularniejszą część - Barcelonetę. Wybierz się tam w dobrym towarzystwie i poznaj smak życia!

 • Komunikacja

  Taksówki w Barcelonie są dość drogie, a ze względu na korki poruszanie się nimi nie należy do najszybszych form transportu. Najwygodniejsze jest metro, które ma aż 11 linii. Pierwszą otwarto w 1912 roku. 

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Fenicjanie założyli Barcelonę w III wieku p.n.e. Portowe miasto szybko wyrosło na jeden z najważniejszych ośrodków handlowych w basenie Morza Śródziemnego. Po czasach rzymskich nastało panowanie Wizygotów, następnie Maurów, którzy w ciągu zaledwie stulecia odcisnęli ogromne piętno na kulturze i architekturze regionu.

Nigdy nie ma się dość czasu, by nasycić oczy widokami w Gotyckiej Dzielnicy. To tu znajdowało się serce dawnego portowego miasta. Obok średniowiecznych budowli znajdziemy tu również zabytki, które pamiętają czasy rzymskie, m.in. fragmenty muru miejskiego z IV wieku. Dość wcześnie mieszkańcy Barcelony uświadomili sobie wartość Gotyckiej Dzielnicy. Prace renowacyjne i przywracanie jej dawnej świetności rozpoczęto już w XIX wieku. Jednym z najpiękniejszych średniowiecznych zabytków w całej Hiszpanii jest tutejsza katedra Świętej Eulalii, którą budowano etapami pomiędzy XIII a XV wiekiem. Dzwonnica pochodzi z 1500 roku. Charakterystyczna fasada w rzeczywistości jest neogotycka, pochodzi z XIX wieku.

Chcesz spędzić kilka godzin w kawiarni niczym Pablo Picasso czy Antonio Gaudi? Zajrzyj do Els Quatre Gats, kawiarni w Gotyckiej Dzielnicy, gdzie dawniej przesiadywała artystyczna śmietanka Barcelony. Lokal otwarto w 1897 roku, działała tu jednocześnie kawiarnia, restauracja, kabaret i tani hotel. Przybytek zamknięto w 1903 roku. Po latach, w 1978 roku, otwarto go ponownie. Do dzisiaj znajdują się tu oryginalne elementy dekoracji wnętrz. Kartę dań zaprojektował Picasso.

Nie przegap również Muzeum Czekolady, w którym dowiesz się, w jaki sposób wyrabia się najsłodszy przysmak świata. Organizowane są tu warsztaty, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, podczas których można nauczyć się rysować przy użyciu czekolady czy  rozpoznawać różne smaki czekolady w ciemnościach. Na zakończenie można oczywiście kupić najlepsze czekolady w tutejszym sklepiku. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Gdańska do Barcelony w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Barcelony, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Gdańska do Barcelony mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Gdańska do Barcelony?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Gdańska do Barcelony obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Gdańsk Barcelona

Popularne linie latające na trasie Gdańsk - Barcelona

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Barcelonie

Znajdź nocleg w Barcelonie