Menu

Jak szukać tanich lotów?

Jak szukać tanich lotów?

Oto podstawowe zasady, którymi warto się kierować, aby kupić tani bilet lotniczy. 

 

Skorzystaj z wybranych Okazji eSky

Na eSky znajdziesz przygotowane przez naszych specjalistów najlepsze okazje na loty po całym świecie. W jednym miejscu możesz sprawdzić, jakie są najatrakcyjniejsze ceny lotów zarówno tanich, jak i regularnych linii lotniczych, na najbliższych kilka miesięcy. Zwróć uwagę, że czasami znacznie tańszy może okazać się wybór innego lotniska, oddalonego o kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów od miejsca docelowego.

Porównuj oferty wielu linii lotniczych
Korzystaj z wyszukiwarek lotniczych. Wyszukiwarka dostępna na stronie eSky przeszukuje taryfy kilkuset linii lotniczych. Dzięki temu możesz porównać ceny różnych przewoźników – regularnych, tanich i czarterowych. Jesteśmy jedyną firmą na rynku, która przeszukuje również oferty linii czarterowych. 

Wybieraj elastyczne daty 
J
eśli nie musisz lecieć konkretnego dnia, podczas wyszukiwania biletu lotniczego zaznacz opcję „Szukaj również 3 dni wcześniej lub później”. W dłuższym przedziale czasu będzie Ci łatwiej wybrać najtańszą opcję. Sprawdź, jak najlepiej korzystać z kalendarza cen.

Sprawdzaj promocje
Aby znaleźć tanie połączenie lotnicze, warto stale śledzić promocje.  W tym celu zaglądaj często na naszą stronę, gdzie zaprezentowana jest lista najtańszych, na bieżąco aktualizowanych ofert.  Jeśli szukasz taniego lotu do konkretnego miejsca, skorzystaj z zakładki promocje, gdzie prezentowane są bilety lotnicze w najniższych cenach. Jeśli planujesz lot do miejsca wakacyjnego, sprawdź ofertę czarterów.

Rezerwuj z wyprzedzeniem 
B
ilety lotnicze warto rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, szczególnie jeśli planujesz podróż w okresie świątecznym. Podczas świąt czy długich weekendów najwięcej osób planuje podróże lotnicze, stąd znaczy wzrost cen.   W większości przypadków im wcześniej kupisz bilet, tym mniej za niego zapłacisz.  

Zrezygnuj z usług dodatkowych 
W
 wielu tanich liniach lotniczych dodatkowe usługi takie jak przewóz bagażu rejestrowanego, odprawa na lotnisku, pierwszeństwo wejścia na pokład, dodatkowa przestrzeń na nogi są usługami płatnymi i mogą znacznie podnieść cenę Twojego biletu lotniczego.

Unikaj podróży w szczycie sezonu 
J
eśli możesz, unikaj podróżowania w najgorętszych okresach, czyli w czasie wakacji, świąt, długich weekendów. Wtedy bilety lotnicze są najdroższe. Także loty w środku tygodnia są tańsze niż te weekendowe.

Sprawdź inne lotnisko 
J
eśli mieszkasz w pobliżu kilku lotnisk, porównaj ceny biletów z każdego z nich. Podobnie w przypadku miasta docelowego – zawsze sprawdź cenę lotów na wszystkie lotniska w danym mieście. Podczas wyszukiwania lotu w polu „Przylot” wybierz opcję „Dowolne lotnisko”, która wyszuka loty na wszystkie lotniska w obrębie danego miasta.

Sprawdź koszt dojazdu na i z lotniska 
W
iele lotnisk zlokalizowanych jest w dłużej odległości od centrum miast. Sprawdź koszty dojazdu z lotniska do miasta; może się okazać, że po ich doliczeniu całkowita cena przejazdu znacznie wzrasta i warto rozważyć podróż na inne lotnisko w danym mieście.     

Ubezpiecz lot 
J
eśli planujesz wyjazd z dużym wyprzedzeniem, ubezpiecz lot od kosztów rezygnacji z biletu lotniczego. Jeśli nie będziesz mógł/a polecieć z powodu choroby, wypadku czy innych zdarzeń losowych, ubezpieczyciel zwróci pieniądze za zakup lotu. 

Zamów newsletter 
Zapisz się do naszego newslettera. Oferty promocyjne i informacje o wyprzedażach będziesz otrzymywać wprost na Twoją skrzynkę mailową.

Nie zwlekaj 
Jeśli znalazłeś/aś bilet lotniczy po niskiej cenie, nie zwlekaj z jego zakupem. Loty promocyjne wykupowane są bardzo szybko, a ich liczba jest zawsze ograniczona, dlatego jeśli pozwala Ci na to sytuacja, rezerwuj bilet lotniczy natychmiast. 


To może Cię zainteresować:

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!