Menu

Jak szukać tanich lotów?

Jak szukać tanich lotów?

Oto podstawowe zasady, którymi warto się kierować, aby kupić tani bilet lotniczy.

Skorzystaj z wybranych Okazji eSky

W eSky znajdziesz przygotowane przez naszych specjalistów najlepsze okazje lotów po całym świecie. W jednym miejscu możesz sprawdzić, jakie są najatrakcyjniejsze ceny lotów zarówno tanich, jak i regularnych linii lotniczych, na najbliższych kilka miesięcy. Zwróć uwagę, że czasami znacznie tańszy może okazać się wybór innego lotniska, oddalonego o kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów od miejsca docelowego.

Porównuj oferty wielu linii lotniczych

Korzystaj z wyszukiwarek lotniczych. Wyszukiwarka dostępna na stronie eSky przeszukuje taryfy kilkuset linii lotniczych. Dzięki temu możesz porównać ceny różnych przewoźników – regularnych, tanich i czarterowych. Jesteśmy jedyną firmą na rynku, która przeszukuje również oferty linii czarterowych.

Wybieraj elastyczne daty

Jeśli nie musisz lecieć konkretnego dnia, podczas wyszukiwania biletu lotniczego skorzystaj z opcji "Loty w pobliskich datach". W dłuższym przedziale czasu będzie Ci łatwiej wybrać najtańszą opcję.

Sprawdzaj promocje

Aby znaleźć tanie połączenie lotnicze, warto stale śledzić promocje. W tym celu zaglądaj często na naszą stronę, gdzie zaprezentowana jest lista najtańszych, na bieżąco aktualizowanych ofert. Jeśli szukasz taniego lotu do konkretnego miejsca, skorzystaj z zakładki Okazje, gdzie można znaleźć połączenia w najlepszych cenach. Jeśli planujesz lot do miejsca wakacyjnego, sprawdź ofertę czarterów.

Rezerwuj z wyprzedzeniem

Bilety lotnicze warto rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, szczególnie jeśli planujesz podróż w okresie świątecznym. Podczas świąt czy długich weekendów najwięcej osób planuje podróże lotnicze, stąd znaczy wzrost cen.  W większości przypadków im wcześniej kupisz bilet, tym mniej za niego zapłacisz.

Zrezygnuj z usług dodatkowych

W wielu tanich liniach lotniczych dodatkowe usługi takie jak przewóz bagażu rejestrowanego, odprawa na lotnisku, pierwszeństwo wejścia na pokład, dodatkowa przestrzeń na nogi są usługami płatnymi i mogą znacznie podnieść cenę Twojego biletu lotniczego.

Unikaj podróży w szczycie sezonu

Jeśli możesz, unikaj podróżowania w najgorętszych okresach, czyli w czasie wakacji, świąt, długich weekendów. Wtedy bilety lotnicze są najdroższe. Także loty w środku tygodnia są tańsze niż te weekendowe.

Sprawdź inne lotnisko

Jeśli mieszkasz w pobliżu kilku lotnisk, porównaj ceny biletów z każdego z nich. Pomaga w tym opcja "Uwzględnij lotniska w pobliżu". Dzięki niemu nasza wyszukiwarka zaprezentuje wyniki nie tylko dla wybranego lotniska, ale też innych portów znajdujących się w okolicy.

Sprawdź koszt dojazdu na i z lotniska

Wiele lotnisk zlokalizowanych jest w dłużej odległości od centrum miast. Sprawdź koszty dojazdu z lotniska do miasta; może się okazać, że po ich doliczeniu całkowita cena przejazdu znacznie wzrasta i warto rozważyć podróż na inne lotnisko w danym mieście.

Ubezpiecz lot

Jeśli planujesz wyjazd z dużym wyprzedzeniem, wykup ubezpieczenie podróżne i ubezpiecz lot od kosztów rezygnacji z biletu lotniczego. Jeśli Twoja podróż nie będzie się mogła odbyć z powodu choroby, wypadku czy innych zdarzeń losowych, ubezpieczyciel zwróci pieniądze za zakup lotu.

Zamów newsletter

Zapisz się do naszego newslettera. Oferty promocyjne i informacje o wyprzedażach będziesz otrzymywać wprost na Twoją skrzynkę mailową. Formularz zapisu znajdziesz na dole strony!

Nie zwlekaj

Jeśli udało Ci się znaleźć bilet lotniczy w niskiej cenie, nie zwlekaj z jego zakupem. Loty promocyjne wykupowane są bardzo szybko, a ich liczba jest zawsze ograniczona, dlatego jeśli pozwala Ci na to sytuacja, rezerwuj bilet lotniczy natychmiast.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!