Menu

Bukareszt loty - Tanie loty do Bukaresztu

Pokaż filtry

Bukareszt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej (RON)

 • Jedzenie

  Kuchnia bukareszteńska pełna jest przysmaków, więc ze stolicy Rumunii z pewnością wyjedziesz z dodatkowymi kilogramami! Koniecznie spróbuj grillowanego mięsa mielonego z musztardą w bułce w La Cocoşatu, polenty z serem i jajkiem w Casa Doina i holopchi, czyli gęsiego mięsa w liściach winorośli w Hanu' Berarilor.

 • Miasto pełne życia

  Bukareszt obfituje w kawiarnie i gwarne hipsterskie lokale. Jeśli szukasz miejsc na świeżym powietrzu, zajrzyj do Grădina Eden i Grădina Verona – pełne zieleni sprawią, że poczujesz się jak w miejskiej oazie.

 • Zabawa przez cały rok

  Bez względu na plany, zdecydowanie musisz odwiedzić Termy! Położone na obrzeżach miasta są jednym z największych centrów relaksacyjnych i odnowy biologicznej w Europie. Skorzystaj z plaż, saun, basenów z gorącą wodą, ze zjeżdżalni i barów wodnych!

Tanie loty do Bukaresztu – rozwijającej się stolicy Rumunii

Bukareszt to stolica i jednocześnie największe miasto Rumunii. Zostało podzielone na sześć sektorów. Leży w południowo-wschodniej części państwa na brzegu rzeki Dymbowicy. Jest ogromnym centrum przemysłowo-usługowym na skalę całego kraju, które obecnie przeżywa rozkwit gospodarczy i ekonomiczny. Jest jedynym miastem w całym państwie, które stanowi oddzielny okręg. 16 km na północ od miasta znajduje się port lotniczy Bukareszt.

Podział na sektory, centrum gospodarcze, sąsiedztwo rzeki oraz wiele innych osobliwych cech miasta sprawia, że bez wątpienia warto zainteresować się wizytą w Bukareszcie. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji, które na pewno zadowolą każdego podróżnego. Myśląc o przyjeździe do Rumunii, warto nastawić się na zwiedzanie, ponieważ mocną stroną miasta jest bogata oferta kulturalna. Znajduje się tu 9 muzeów i 16 obiektów sakralnych, a także liczne obiekty zabytkowe z XIX i XX wieku oraz okresu socjalistycznego.

Do Bukaresztu – samolotem czy samochodem?

Odległość w linii prostej z Warszawy do Bukaresztu wynosi 945 km. Trasa samochodowa może prowadzić przez Słowację i Węgry lub przez Ukrainę. Dystans, który musimy przebyć, wynosi wtedy ponad 1100 km. Wybór pomiędzy samochodem a lotem do Bukaresztu jest uzależniony od kilku czynników. Są to m.in. długość pobytu, zapotrzebowanie na podróże samochodem na miejscu, a także budżetu, który zamierzamy przeznaczyć na podróż i pobyt. Najlepiej będzie przekalkulować, co opłaca się bardziej – auto czy samolot.

W praktyce loty do Bukaresztu są zazwyczaj wygodniejszym i – co dla wielu może być zaskakujące – tańszym rozwiązaniem. Przyczyniają się do tego rosnące ceny paliwa, opłaty drogowe i zmniejszony komfort przejazdu w samochodzie. Możemy zdecydować się na przelot nawet wtedy, gdy chcemy zwiedzić także okolicę miasta i potrzebujemy dyspozycyjnego samochodu. Zarówno na lotnisku, jak i poza nim znajdziemy bowiem mnóstwo firm zajmujących się wynajmem samochodów dla turystów. Korzystając z usług takiej firmy, za wynajem często zapłacimy mniej, niż nam się wydaje.

Jeśli samolot do Bukaresztu, to z jakiego lotniska?

Oczywiste jest, że najwygodniej będzie znaleźć przelot z portu lotniczego, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Jeśli naszym priorytetem jest krótki czas podróży na lotnisko, możemy się ograniczyć tylko do ofert z jednego portu. Warto jednak sprawdzić też oferty tanich przelotów do Bukaresztu z innych lotnisk, chociażby z ciekawości. Może się bowiem okazać, że dojeżdżając niewiele dalej, możemy „złapać” o wiele lepszą ofertę.

Każde lotnisko jest obsługiwane przez inny zespół przewoźników. Każdy przewoźnik oferuje inne udogodnienia w ramach przelotów tego samego rodzaju. Podczas gdy w jednej linii lotniczej możemy liczyć na darmowe Wi-Fi, w drugiej zamiast niego otrzymamy pakiet rozrywki na życzenie. Warto rozeznać się w dostępnych możliwościach i wybrać tę, która najlepiej pasuje do naszych potrzeb.

Kryteria, którymi warto kierować się wybierając loty do Bukaresztu

Wyboru linii lotniczej dokonujemy przed rezerwacją biletów lotniczych do Bukaresztu. Mając do dyspozycji obecną ofertę przewoźników, która jest niezwykle szeroka, trudno jest dokonać jednoznacznie najlepszego wyboru. Nie jest to jednak niemożliwe. Bardzo pomoże nam w tym ustalenie kryteriów, którymi będziemy się kierować podczas przeglądania ofert.

Na początku musimy się zastanowić, jakie są nasze oczekiwania związane z przelotem. Czy zależy nam przede wszystkim na niskiej cenie? Na najmniejszej liczbie przesiadek? A może na najkrótszym czasie przelotu? Kiedy będziemy wiedzieli, czego szukamy, na pewno będzie nam łatwiej to znaleźć. Pozostaje pytanie, jak porównać dostępne oferty lotów, nie tracąc przy tym mnóstwa czasu i energii? Rozwiązaniem są internetowe porównywarki lotów do Bukaresztu, m.in. strona eSky.

Porównywarka lotów – przydatne narzędzie w planowaniu urlopu

Zaletami wyszukiwarek tanich lotów do Bukaresztu jest to, że skracają czas wyboru oferty do minimum i bardzo ułatwiają porównanie różnych linii lotniczych. Zasada działania porównywarki jest prosta: w polu wyszukiwania wpisujemy nazwy lotnisk oraz daty startu i przylotu, a system wyszukuje dla nas wszystkie oferty dostępne w Internecie. Co więcej, strona porządkuje je według wybranych przez nas kryteriów. Dzięki temu na szczycie wyników zawsze widzimy tę ofertę, która potencjalnie jest dla nas najbardziej atrakcyjna.

Oprócz wyszukiwarki lotów, eSky oferuje także wyszukiwarki hoteli, ubezpieczeń i samochodów. Ogromnym ułatwieniem jest usługa „Lot + Hotel”, dzięki której jednym kliknięciem możemy zarezerwować tani lot do Bukaresztu i nocleg w dogodnej lokalizacji. Cena ofert prezentowanych w usłudze „Lot + Hotel” zawiera koszt przelotu i pobytu – jest to więc całkowity wydatek, który poniesiemy w związku z pobytem w Bukareszcie.

Ile trwają loty do Bukaresztu?

Długość lotu do Bukaresztu zależy od wielu czynników, dlatego tak naprawdę nie da się podać jego dokładnego czasu trwania. Na to, ile czasu spędzimy w podróży, wpływa m.in. wybór linii lotniczej czy ilość przesiadek. Najkrótszy lot do Bukaresztu może trwać nieco ponad 4 godziny, a najdłuższy – nawet 25 godzin, wliczając w to przesiadkę następnego dnia po wylocie.

Na szczęście wybór połączenia zależy od nas. Jeśli nie chcemy decydować się na długi lot, możemy wybrać krótszą opcję. Długie podróże lotnicze mają jednak swoje uroki, bo pozwalają spędzić nieco więcej czasu w miejscu przesiadki. Niektórzy turyści traktują wręcz długie przesiadki jako atrakcję i wykorzystują ten czas na zapoznanie się z nową okolicą. Choć często oznacza to tylko spacer po lotnisku i wizytę w pobliskiej galerii handlowej, to wystarcza.

Kiedy lecieć do Bukaresztu?

Bukareszt jest piękny o każdej porze roku. Latem daje możliwość spacerów brzegiem rzeki, a zimą zachęca do odwiedzania muzeów, obiektów sakralnych i zabytkowych budowli. Miasto położone jest w zasięgu klimatu kontynentalnego. W najcieplejszych miesiącach możemy spodziewać się słońca, bezchmurnego nieba i nawet 40-stopniowych upałów (choć średnia temperatura wynosi 23 stopnie). Miesiące zimowe zafundują nam natomiast chłód i opady śniegu, czasem bardzo intensywne.

Ceny biletów lotniczych do Bukaresztu również zachęcają do podróżowania przez cały rok. Koszty przelotu ulegają bardzo niewielkim wahaniom. Za podróż lotniczą połączoną z 6-dniowym noclegiem zapłacimy około 400 zł, +/- 100 zł, niezależnie od pory roku (cena nie zawiera kosztu noclegu). Jedyne, o czym należy pamiętać, to rezerwacja biletów z około miesięcznym wyprzedzeniem. Z danych wynika, że rezerwacja dokonana na tydzień przed wylotem może nas kosztować nawet 1500 zł, czyli o 1000 zł więcej niż powinna. Dodatkowo możemy paść ofiarą tzw. overbookingu.

Co to jest overbooking i jak go uniknąć, rezerwując tanie loty do Rumunii?

W wielu liniach lotniczych liczba oferowanych biletów na przelot często przewyższa liczbę wolnych miejsc w samolocie. Gdy okaże się, że na dany lot bilety zakupiło więcej pasażerów niż przewoźnik jest w stanie przewieźć, mamy do czynienia z overbookingiem. Jeśli do niego dojdzie, linia lotnicza jest zobowiązana zapewnić przelot tym pasażerom, którzy nie zmieścili się do samolotu. Bez wątpienia jednak taka sytuacja jest niekomfortowa zarówno dla linii, jak i dla pasażera. Dlatego warto wiedzieć, jak jej uniknąć.

Aby nie zabrakło dla nas siedzenia w samolocie lecącym do Rumunii, powinniśmy zakupić bilety odpowiednio wcześnie. Statystyki podpowiadają, że najlepiej jest rezerwować bilety lotnicze do Bukaresztu na 10 do 8 tygodni przed wylotem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że miejsca w samolocie będą czekały tylko na nas. Dodatkowo zapewnimy sobie atrakcyjną cenę biletów, ponieważ rezerwacja w późniejszym terminie może się wiązać z dodatkowymi, często wysokimi kosztami.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Bukaresztu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Bukaresztu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Bukaresztu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Bukaresztu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Bukaresztu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Bukareszcie

Popularne linie latające do Bukaresztu

Lotnisko Bukareszt-Otopeni leży 16 km na północ od Bukaresztu. Loty do Bukaresztu przybywają tu z największych portów lotniczych na świecie. Jest to lotnisko międzynarodowe, obsługujące zarówno loty regularne, jak i czarterowe. Dla tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji być na lotnisku, może to być nie lada przeżycie. Gmach portu lotniczego robi wrażenie dzięki swojej wielkości i nowoczesności. Tanie loty do Bukaresztu mogą być sposobem na to, by zobaczyć na własne oczy tę niezwykłą budowlę. Kiedy już zwiedzimy lotnisko, możemy udać się na podbój miasta. Bukareszt to miasto przyjazne dla turystów. Znaleźć tu można mnóstwo zabytków, restauracji i kawiarenek. Wszystko to pozwala na miłe spędzenie czasu w stolicy Rumunii. A kiedy Bukareszt nie będzie miał przed nami żadnych tajemnic, możemy zacząć myśleć o podróżach do innych europejskich stolic. Bilety lotnicze do Budapesztu czekają!

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bukareszcie

Znajdź nocleg w Bukareszcie