Menu

Wyszukaj loty do Bukaresztu

Pokaż filtry

Bukareszt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej (RON)

 • Jedzenie

  Kuchnia bukareszteńska pełna jest przysmaków, więc ze stolicy Rumunii z pewnością wyjedziesz z dodatkowymi kilogramami! Koniecznie spróbuj grillowanego mięsa mielonego z musztardą w bułce w La Cocoşatu, polenty z serem i jajkiem w Casa Doina i holopchi, czyli gęsiego mięsa w liściach winorośli w Hanu' Berarilor.

 • Miasto pełne życia

  Bukareszt obfituje w kawiarnie i gwarne hipsterskie lokale. Jeśli szukasz miejsc na świeżym powietrzu, zajrzyj do Grădina Eden i Grădina Verona – pełne zieleni sprawią, że poczujesz się jak w miejskiej oazie.

 • Zabawa przez cały rok

  Bez względu na plany, zdecydowanie musisz odwiedzić Termy! Położone na obrzeżach miasta są jednym z największych centrów relaksacyjnych i odnowy biologicznej w Europie. Skorzystaj z plaż, saun, basenów z gorącą wodą, ze zjeżdżalni i barów wodnych!

Co warto zobaczyć w Bukareszcie?

Bukareszt to miasto, które łączy w sobie zarówno architekturę z czasów komunistycznych, jak i z I połowy XX wieku, z czasów rumuńskiego złotego wieku. W ciągu ostatnich 25 lat Bukareszt zyskał także nowoczesny zachodni sznyt, dzięki czemu jest tętniącym nocnym życiem miastem zabawy i nowoczesnych atrakcji.

Spośród licznych zabytków miasta wyróżniają się:
1. Dom Ludowy, obecnie znany jako Pałac Parlamentu, ma prawie 3 km długości, 86 m wysokości i sięga 92 m w głąb ziemi. Jest to drugi co do wielkości, najdroższy i najcięższy cywilny budynek administracyjny na świecie. Widoczny jest również z kosmosu!
2. Centrum Starego Miasta - zróżnicowany obszar, w którym można znaleźć bary, restauracje, kluby nocne, butiki, a także teatry i kościoły.
3. Muzeum Wsi – to idealne miejsce, by zapomnieć na kilka godzin o zgiełku miasta. Niezwykle ciche i zielone muzeum na świeżym powietrzu to ponad 300 domów wiejskich, wśród których znajdziemy także budynki kilkusetletnie! Domy zostały przeniesione do skansenu z rumuńskich wsi, a oryginalne wnętrza starannie odtworzone. Ponadto można jodwiedzić niedaleki park Herăstrău, gdzie wypożyczymy rower, weźmiemy udział w festiwalach i wydarzeniach lub po prostu zorganizujemy piknik w pobliżu jeziora.

Przydatne informacje o lotniskach w Bukareszcie

Popularne linie latające do Bukaresztu

Lotnisko Bukareszt-Otopeni leży 16 km na północ od Bukaresztu. Loty do Bukaresztu przybywają tu z największych portów lotniczych na świecie. Jest to lotnisko międzynarodowe, obsługujące zarówno loty regularne, jak i czarterowe. Dla tych, którzy jeszcze nigdy nie mieli okazji być na lotnisku, może to być nie lada przeżycie. Gmach portu lotniczego robi wrażenie dzięki swojej wielkości i nowoczesności. Tanie loty do Bukaresztu mogą być sposobem na to, by zobaczyć na własne oczy tę niezwykłą budowlę. Kiedy już zwiedzimy lotnisko, możemy udać się na podbój miasta. Bukareszt to miasto przyjazne dla turystów. Znaleźć tu można mnóstwo zabytków, restauracji i kawiarenek. Wszystko to pozwala na miłe spędzenie czasu w stolicy Rumunii. A kiedy Bukareszt nie będzie miał przed nami żadnych tajemnic, możemy zacząć myśleć o podróżach do innych europejskich stolic. Bilety lotnicze do Budapesztu czekają!

Tablica lotów: Bukareszt

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bukareszcie

Znajdź nocleg w Bukareszcie