Menu

Kluż-Napoka loty - Tanie loty do Kluż-Napoki

Kluż-Napoka

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej (RON)

 • Festiwale

  Kluż-Napoka to zwłaszcza latem świetne miejsce dla bywalców festiwali. Znajdziemy tu i świetny festiwal filmowy (TIFF Cluj), i świetne festiwale muzyczne (m.in. Untold), na których rozbrzmiewają dźwięki jazzu i rocka, pełne światowej sławy muzyków i DJ-ów.

 • Kawiarnie i bistra

  Na śniadanie najlepiej wybrać się do Olivo Caffe&Bistro. Miła obsługa i niesamowite jedzenie uczynią wyjątkowym każdy poranek! Na popołudniową kawę wpadnij do kawiarni Yolka – podają tu wyborną kawę, a sam wystrój wnętrz robi duże wrażenie!

 • Kościoły

  Gotycki kościół św. Michała to najbardziej znana i najpiękniejsza świątynia w mieście. Znajdziesz tu niesamowitą architekturę i kojącą ciszę. Warto zobaczyć też Kościół oo. Franciszkanów oraz Kościół Przemienienia Pańskiego.

Co warto zobaczyć w Klużu-Napoce?

Pomimo tego, że jest dużym miastem, Kluż-Napoka zaskoczy cię swoim spokojem i niespiesznym tempem. W przeciwieństwie do Bukaresztu, który jest zdominowany przez gwar i ruch, tutaj poczujesz potrzebę zwiedzania miasta powoli, krok po kroku. Twoja przechadzka po stolicy Siedmiogrodu powinna obejmować:

 1. Ogród botaniczny. To prawdziwa oaza ciszy i idealne miejsce na relaksujące romantyczne spacery (polecamy zwłaszcza japońską część ogrodu, która jest naprawdę niesamowita!). Nie omińcie uroczych i zacisznych altanek! Za jedyne 10 lej dostaniesz możliwość przespacerowania się po ponad 15 hektarach zielonych terenów, w tym szklarni wypełnionych tropikalną roślinnością.
 2. Wzgórze Cetățuia. Jeśli chcesz podziwiać widok miasta z góry, to nie możesz trafić lepiej! Wspinaczka na wzgórze może być nieco uciążliwa, ale widoki po drodze oraz rozciągająca się ze szczytu panorama miasta wynagrodzą wszelkie niedogodności.
 3. Park Centralny. Miejsce, w którym powraca atmosfera przeszłości i dawnych Austo-Węgier. Park pełen jest studni artezyjskich oraz zabytkowych budynków w wiedeńskim stylu. To tu można leniwie wylegiwać się w hamakach lub organizować pikniki pod rozłożystymi drzewami. Można też zajadać się tradycyjnym kurtoszkalaczem i delektować się drinkami na parkowych tarasach, a wieczorami przychodzić na niezapomniane imprezy.

W Klużu znajdziemy mnóstwo świetnych restauracji i szykownych kawiarni. Poza tym – grzechem byłoby nie odwiedzić kościoła św. Michała, jednej z największych atrakcji, znajdującej się w samym centrum miasta.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Kluż-Napoki w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Kluż-Napoki, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Kluż-Napoki mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Kluż-Napoki?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Kluż-Napoki obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Kluż-Napoce

Popularne linie latające do Kluż-Napoki

Międzynarodowe porty lotnicze są dobrze przystosowane dla turystów. Loty do Kluż-Napoki mogą służyć tutaj jako dobry przykład. To znacznie ułatwia podróżowanie i zachęca podróżujących do wizyt w miastach, gdzie znajdują się większe porty lotnicze. Oznacza to bowiem, że obsługa będzie potrafiła porozumieć się w kilku językach, a na terenie lotniska będzie można znaleźć udogodnienia dla pasażerów, takie jak sklepy, banki czy kantor wymiany walut. Tanie loty do Kluż-Napoki mogą pomóc nam zobaczyć to na własne oczy szybciej niż moglibyśmy się tego spodziewać. Wszystko dlatego, że ceny biletów w ofercie tanich przewoźników bardzo często są tańsze niż myślimy. A Kluż-Napoka to miasto naprawdę warte zwiedzenia. Tym bardziej, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że byłeś akurat tam. Poszerzanie horyzontów jest w cenie, a bilety lotnicze do Kluż-Napoki skutecznie tę cenę uatrakcyjniają.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kluż-Napoce

Znajdź nocleg w Kluż-Napoce