Menu

Jassy loty - Tanie loty do Jassów

Pokaż filtry

Jassy

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej (RON)

 • Hotel Eiffela

  Wśród niesamowitych budynków, Jassy może pochwalić się również hotelem Traian, zaprojektowanym przez Gustawa Eiffela, autora najsłynniejszej wieży w Paryżu.

 • Zły duch w policji

  Wiara w złe moce jest tak silna, że dotyka nawet instytucji publicznych. W 2006 roku do gmachu policji w Jassy zaproszono prawosławnych duchownych, by przepędzili złe duchy.

 • Noc w Cafeneaua

  Najpopularniejszy nocny klub, Cafeneaua Piata Unirii, znajduje się w północnej części miasta. Bywalcy chwalą przede wszystkim atmosferę, która udziela się każdemu imprezowiczowi.

Co warto zobaczyć w Jassy?

Dawniej stolica Mołdawii to dzisiaj miasto, w którym łączą się wpływy wielu kultur - staromołdawskiej, rosyjskiej, orientalnej oraz zachodnie. O czasach świetności przypominają noegotycki Pałac Kultury i cerkiew Trzech Hierarchów z XVII wieku.

Aby zobaczyć prawdziwy, lokalny folklor, przyjedź do Jassy 14 października. To dzień św. Paraskiewy, patronki katedry. Zgodnie ze zwyczajem do miasta zjeżdżają Cyganie, którzy dzielą się jedzeniem. Na ulicach panuje wtedy ogromny ruch, na chodnikach rozstawiane są stragany z pamiątkami.    

Najważniejsze zabytki i obiekty w Jassy zwiedzisz na rowerze. W mieście działa kilka firm, m.in. Rolandia, które organizują takie nietypowe zwiedzanie. Najlepiej wcześniej się zgłosić, a przewodnik ułoży trasę wycieczki tak, by odwiedzić wszystkie interesujące nas miejsca.

Przy Copou Bulevard znajduje się Copou Park, najstarszy publiczny park w Rumunii. Został założony w 1834 roku na wzór francuskich ogrodów. Znajduje się tu wiele rzeźb, fontann i drzew, w cieniu których można odpocząć od zgiełku miasta.

Daniem, którego koniecznie musisz spróbować, jest popularna w całej Rumunii mamałyga. To kasza lub mąka kukurydziana podawana z bryndzą, śmietana, sosem czosnkowym lub sadzonym jajkiem. W Jassy zjesz ją restauracjach, które serwują lokalną kuchnię, np. Restaurant Oscar przy Strada Lascar Catargi czy Casa Bolta Rece przy Strada Rece, gdzie siedząc na tarasie możesz przyglądać się życiu ulicy. W menu szukaj również tradycyjnych sarmali, czyli zawijanych w liście winogron ryżu, mięsa, grzybów i słoniny.

Jeśli wolisz na miasto spoglądać z góry, zarezerwuj stolik w restauracji Panoramic, znajdującej się na ostatnim, 13. piętrze hotelu Unirea. Roztacza się stąd widok na wszystkie strony świata. Efekt potęguje fakt, że pobliska zabudowa jest znacznie niższa.

Na deser wybierz się do Leonidas Iasi - dostaniesz tu czekoladę w każdej postaci. Smakołyki podawane są na miejscu lub pakowane na wynos. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Jassów w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Jassów, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Jassów mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Jassów?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Jassów obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Jassach

Popularne linie latające do Jassów

Ilu z nas ma w kręgu znajomych osoby, które były w Rumunii? Bilety lotnicze do Jassów, miasta we wschodniej części kraju, ciągle jeszcze pretendują do tytułu jednych z najczęściej wybieranych. Choć Rumunia to bez wątpienia piękny kraj, póki co nie wybieramy go zbyt często jako punktu docelowego naszych podróży. Warto zastanowić się nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Jednym z wyjaśnień na pewno mogą być ceny, bo – bądź co bądź – Rumunia nie należy do najtańszych krajów, szczególnie dla Polaków. Nawet jeśli wybierzemy tanie loty do Jassów, koszt pobytu może przekroczyć cenę biletu. Nie oznacza to jednak, że wyjazd do Rumunii musi popaść w niełaskę i zapomnienie. Wystarczy trochę poszperać w Internecie, by znaleźć ciekawe okazje noclegu i lotów. Niektóre firmy często oferują w pakiecie po niższej cenie. Loty do Jassów wcale nie muszą kosztować fortuny, jeśli się wie, gdzie je zarezerwować.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Jassach

Znajdź nocleg w Jassach