Menu

Rzeszów Goteborg - Tanie loty

Pokaż filtry

Goteborg

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: szwedzki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona szwedzka (SEK)

 • Muzeum Sztuki

  Muzeum Sztuki w Göteborgu jest jednym z najciekawszych muzeów tego typu w Europie. Posiada bogate zbiory – od dzieł pochodzących z XV wieku aż po współczesne. Podstawą kolekcji jest sztuka nordycka, ale znajdziemy tu także prace m.in. Van Gogha, Moneta, Rembrandta, Picassa i Warhola.

 • Rejs łodzią

  Jeden z najlepszych sposobów poznawania Göteborga. Widok miasta z perspektywy wody jest naprawdę spektakularny, a przy tym ta wycieczka jest okazją na zapoznanie się z historią Szwecji.

 • Język

  W okolicach Göteborga króluje lokalny dialekt - Göteborska. Mieszkańcy Sztokholmu traktują go nieco z przymrużeniem oka, ale melodyka tego dialektu jest bardzo sympatyczna do ucha. Rdzenni mieszkańcy nazwę swojego miasta wymawiają "yöt-te-boğ-ri".

Co warto zobaczyć w Göteborgu?

Göteborg to drugie pod względem wielkości miasto Szwecji i jedna z największych aglomeracji w Skandynawii. Znane jest ze swojego życia akademickiego – studiuje to ponad 60 tysięcy osób. Historia miasta leżącego nad rzeką Göta zaczyna się na początku XVII wieku, gdy król Gustaw II Adolf rozpoczął budowę nowego portu morskiego, który miał zapewnić krajowi niezależność od Danii. Göteborg do dziś jest największym portem całej Skandynawii oraz ważnym węzłem transportowym – działają tu dwa porty lotnicze.

Co robić w Göteborgu?

Warto wybrać się w rejs łodzią paddan. Göteborg dzięki swojemu położeniu daje wiele możliwości wyboru tras zwiedzania – pełno tu kanałów i przesmyków oraz historycznych miejsc, które można podziwiać podczas rejsu, a później spaceru po mieście. Wśród nich znajdziemy jedną z najstarszych dzielnic miasta – Haga. Warto przespacerować się po tej okolicy, ze szczególnym uwzględnieniem ulicy Haga Nygata. To niesamowite miejsce, pełne zabytkowych drewnianych budynków, w których mieszczą się liczne sklepy i kawiarnie. Z pewnością można tu spędzić godziny, zatapiając się w klimat dawnego Göteborga.

Po pełnym doznań spacerze ulicami Hagi polecamy wizytę w parku rozrywki Liseberg. Ten największy park rozrywki w Skandynawii oferuje prawdziwe emocje! Znajdziemy tu kolejki górskie, diabelski młyn oraz wiele innych atrakcji dla większych i mniejszych fanów mocniejszych wrażeń. Jeśli nadal Cię to nie przekonuje, to dodamy jedynie, że w 2005 roku Forbes wybrał Liseberg najlepszym parkiem rozrywki na świecie.

Co koniecznie zobaczyć?

Göteborg to nie tylko zabytkowe uliczki i świetny park rozrywki, to także największy w Szwecji ogród botaniczny. Wspaniałe miejsce zajmuje powierzchnię aż 175 hektarów i gromadzi okazy ponad 16000 gatunków roślin, uznawane jest za jedną z najważniejszych tego typu instytucji w Europie. Otwarcie ogrodu uświetniło obchody 300-lecia założenia miasta w 1923 roku.
Jak przystało na wizytę w ważnym porcie morskim, grzechem byłoby nie odwiedzić targu rybnego. Feskekôrka przypomina swym wyglądem neogotycki kościół i stąd też wzięła się jego nazwa, którą można przetłumaczyć na polski jako „rybny kościół”. Oczywiście, charakterystyczna architektura nie jest jedynym atutem tego miejsca – warto wstąpić do środka i poczuć jego klimat.
Fani malarstwa powinni wybrać się do goteborskiego Muzeum Sztuki. Ta instytucja gromadzi zwłaszcza dzieła twórców skandynawskich, ale także obrazy najważniejszych postaci malarstwa z ostatnich 200 lat.

Co jeść w Göteborgu?

Łosoś: w Göteborgu spożywany jest praktycznie każdego dnia i w każdej postaci. Tradycyjnie serwuje się go z ziemniakami.

Kanelbulle: bułki z cynamonem, które są klasycznym szwedzkim przysmakiem.

Glöck: lokalne wino o smaku jabłka lub cynamonu, spożywane na gorąco, zwłaszcza w zimie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Rzeszowa do Goteborga w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Goteborga, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Rzeszowa do Goteborga mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Rzeszowa do Goteborga?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Rzeszowa do Goteborga obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Rzeszów Goteborg

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Goteborgu

Znajdź nocleg w Goteborgu