Menu

Maceio loty - Tanie loty do Maceio

Pokaż filtry

Maceio

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Skok w przeszłość

  W Muzeum Obrazu i Dźwięku, przy samym wejściu do portu, zobaczysz, jak zbudowane były pierwsze telefony, te stacjonarne i komórkowe, komputery, kamery czy odtwarzacze wideo.

 • Stuletni teatr

  Od 1910 roku w starej części miasta działa Deodoro Theater. Do dzisiaj wystawiane są tu regularnie sztuki. Warto się wybrać, by poczuć ducha czasu i docenić niezwykłą akustykę tego miejsca.

 • Brazylijskie rytmy

  Chcesz potańczyć w rytm lokalnej muzyki? Wybierz się do Musique, klubu znajdującego się przy Avenida Doutor Jose Sampaio Luz. Często organizowane są tu koncerty, można też smacznie zjeść.

Co ciekawego zobaczyć w Maceió?

Portowe miasto na wschodnim wybrzeżu Brazylii powstało w 1815 roku. Jego nazwa - Maceió - pochodzi od słowa Maçaió, oznaczającego bagno w języku Tupi. Początkowo głównym źródłem dochodu w mieście była sprzedaż drewna na statki. Dzisiaj silnie rozwija się turystyka. W Maceió działa sieć wypożyczalni rowerów. W niedziele skrajne pasy ulic, najbliższe chodnika, są wyłączane z ruchu samochodowego, korzystać z nich mogą tylko rowerzyści.

Jako nadmorskie miasto, Maceió może pochwalić się wspaniałymi plażami. Wiele z nich jest popularnych wśród turystów i miejscowych, jak Praia de São Miguel dos Milagres z delikatnym, jasnym piaskiem, ale bez problemu znajdziesz również bardziej kameralne zakątki. Wzdłuż całego wybrzeża ciągną się wypożyczalnie ze sprzętem do nurkowania, żeglowania i plażowania oraz profesjonalne szkoły, w których możesz wziąć lekcje winsurfingu, wakeboardingu czy flyboardu.

Gdy będziesz mieć dość słońca, wybierz się na spacer po muzeach. Maceió ma ich kilka, a każde kolejne jest bardziej zaskakujące. W północnej części miasta, niedaleko lotniska, działa Museu Théo Brandão de Antropologia e Folclore. Zgromadzono tu nagrania folklorystycznych pieśni, historyczne fotografie regionu, stroje i dekoracje oraz obrazy, rzeźby i inne dzieła lokalnych artystów.

W centrum miasta, w pobliżu portu, koniecznie zajrzyj do Palacio Floriano Peixoto Museum. Peixoto żył w drugiej połowie XIX wieku, był wojskowym i prezydentem Brazylii. W eklektycznym pałacu znajdują się meble, obrazy i inne przedmioty z czasów jego panowania.

Szukasz pamiątek z Maceió? Idź na targowisko przy nadmorskiej Avenida Doutor Antonio Gouveia. Znajdziesz tam ręcznie robioną biżuterię, rzeźby czy stroje. Lokalne alkohole znajdziesz w znajdującym się tam Pavilhao Do Artesanato.

Na brazylijską ucztę wybierz Casa de Mainha, gdzie dania możesz wybierać, widząc je. Potrawy ustawione są na dużych stołach, wystarczy wybrać, na co masz ochotę. Wolisz fastfood w brazylijskim wydaniu? Zajrzyj do Sanduba do Careca. Ich specjalnością są oryginalne hamburgery z farszem z mięsa, szynki, boczku i cebuli.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Maceio znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Maceio, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Maceio mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Maceio?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Maceio obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Maceio

Popularne linie latające do Maceio

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Maceio

Znajdź nocleg w Maceio