Menu

Foz do Iguacu loty - Tanie loty do Foz do Iguacu

Pokaż filtry

Foz do Iguacu

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Cud natury

  Wodospady Iguaçu ciągną się na przestrzeni ok. 2 km i składają się z 275 progów skalnych. Szum wody słyszany jest z odległości 20 km! Aż 80 proc. powierzchni wodospadów leży w Argentynie.

 • Garganta do Diabo

  Diabelska Gardziel to największa kaskada wodospadów Iguaçu. Woda w tym miejscu spada z wysokości aż 82 m! Koniecznie weź ze sobą aparat – wspaniałe widoki gwarantowane!

 • Największa na świecie

  Itaipu, tama na rzece Paraná, jest największym generatorem energii hydroelektrycznej świata. Wybudowano ją ze stali, która starczyłaby na stworzenie 380 wież Eiffla.

Co warto zobaczyć w Foz do Iguaçu?

Przedsionek raju

Foz do Iguaçu to najbardziej wysunięte na zachód miasto w brazylijskim stanie Paraná. Leży tuż przy granicy z Argentyną, blisko jednego z najwspanialszych na świecie cudów natury – zapierających dech w piersiach wodospadów Iguaçu.

Już w 1594 roku hiszpański odkrywca, Cabeza de Vaca, spływając w dół rzeki, odkrył wodospady. Nadał im imię Quedas de Santa Maria, lecz na przestrzeni wieków upowszechniła się ich indiańska nazwa – Quedas del Iguaçu. Do 1897 roku teren był niemal bezludny, istniała tam tylko kolonia wojskowa. W 1914 roku podniesiono status przysiółka do rangi miasta. Foz do Iguaçu przeżyło wielki boom gospodarczy w II połowie XX wieku, dzięki budowie Mostu Przyjaźni, otwartego w 1965 roku oraz zaporze Itaipu, działającej od 1984 roku.

W Foz do Iguaçu żyją przedstawiciele niemal 80 narodowości. Gospodarka opiera się na turystyce, usługach i handlu. Miasto jest przyjemne, ale celem niemal wszystkich podróżników jest największa atrakcja regionu, czyli monumentalne wodospady. Po stronie brazylijskiej znajdują się one w Parque Nacional do Iguaçu nieopodal lotniska. Można udać się tam taksówką od razu po wylądowaniu, a bagaże zostawić w zamykanych na klucz szafkach lotniskowych. Warto odwiedzić park ptaków, w którym oprócz kolorowych papug znajdują się również tukany, a także przespacerować się drewnianymi pomostami wśród dzikiej przyrody. Zwiedzanie argentyńskiej części wodospadów zajmuje cały dzień, ale z pewnością warto. Zapierające dech w piersiach Garganta do Diabo i cudowne tęcze w dole kaskad nagrodzą trudny wędrówki. W tym miejscu trzeba uważać na ostronosy, które niespostrzeżenie mogą wyjąć Ci z plecaka smakołyki.

Czego koniecznie trzeba skosztować w tej części Brazylii? Przysmakami regionu są  dourado assado (pieczona dorada) oraz pirá de Foz (ryba podawana z sosem imbirowym, maniokiem i ryżem z dodatkiem szpinaku). Spróbuj też  barreado, czyli gotowanej przez wiele godzin wołowiny z ryżem i bananami. Na deser polecamy bala de banana (cukierki bananowe) lub bala de gengibre (imbirowe). Gdzie zjeść w tej okolicy? Rekomendujemy restauracje Barracão oraz Empório com Arte.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Foz do Iguacu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Foz do Iguacu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Foz do Iguacu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Foz do Iguacu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Foz do Iguacu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Foz do Iguacu

Popularne linie latające do Foz do Iguacu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak być się czuł, wędrując po dżungli? Loty do Foz do Iguaçu mogą pomóc Ci odkryć w sobie duszę podróżnika. Jak łatwo się domyślić, Brazylia nie jest tak dobrze poznana przez europejskich turystów jak popularne miejsca wyjazdowe w Europie, takie jak Włochy, Hiszpania czy Chorwacja. Zdecydowanie rzadziej latamy na inne kontynenty. Szkoda, bo świat stoi przed nami otworem. Tanie loty do Foz do Iguaçu mogą pomóc nam otworzyć się na nowe doświadczenia. Są idealnym przykładem na to, że ograniczone finanse nie muszą być przeszkodą w poznawaniu świata i odwiedzaniu kolejnych krajów. Jeśli chcesz spróbować się w roli podróżnika, wystarczy, że znajdziesz interesującą Cię ofertę, zbierzesz potrzebne fundusze (które być może nawet już masz), spakujesz walizki i dojedziesz na czas na lotnisko. Bilety lotnicze do Foz do Iguaçu pokaż przy kontroli i wsiadaniu do samolotu.

Tablica lotów: Foz do Iguacu

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Foz do Iguacu

Znajdź nocleg w Foz do Iguacu