Menu

Curitiba loty - Tanie loty do Curitiby

Pokaż filtry

Curitiba

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Owca zamiast kosiarki

  W drugiej połowie XX wieku, po raz pierwszy w Ameryce Południowej, do strzyżenia parków, zamiast kosiarek, zaczęto wykorzystywać owce. Zwierzęta pasły się, jednocześnie pielęgnując trawniki.

 • Rower na niedzielę

  Jeśli planujesz wypożyczyć rower i zwiedzić tak okolicę, zrób to w niedzielę. W tym dniu skrajny pas drogi, znajdujący się najbliżej chodnika, jest przeznaczony wyłącznie dla rowerzystów.

 • Makatki w cerkwi

  W Parque Tingui zobaczysz Ukrainę. Można zwiedzić cerkiew, podziwiać ludowe makatki i poznać historię emigrantów z Ukrainy, którzy przybyli do Kurytyby w poszukiwaniu lepszego życia.

Co ciekawego zobaczyć w Kurytybie?

Zielone miasto, w którym spotkały się europejskie nacje. Włosi żyją tu obok Niemców, Polacy razem z Ukraińcami. Mała Europa w Brazylii.

Kurytyba znajduje się na południu Brazylii. Miasto założono w połowie XVII wieku, ale główny jego rozwój przypadł na przełom XIX i XX wieku, gdy przybyło tu wielu osadników z Włoch, Niemiec i Polski. Brazylijski rząd oddawał za darmo ziemię pod uprawę rolnikom. Kurytybę nazywa się najbardziej europejskim miastem w Ameryce Południowej.

Jedno z najbardziej zielonych miast świata i jedno z czystszych w Brazylii. W parku Jana Pawła II zaaranżowano skansen z chatami pierwszych emigrantów z Polski. Niektóre z nich uzupełnione są o oryginalne elementy wyposażenia domów - meble, narzędzia, obrazy itp. Tuż obok parku zjesz najlepsze pierogi w Kurytybie. Zajrzyj do Tadeu Rei do Pierogi. Gotuje je emigrant z Polski, który dzięki swojemu kunsztowi kulinarnemu stał się celebrytą.

W Parque das Pedreiras z kolei znajduje się Opera Arame, czyli opera z drutu - konstrukcja zatopiona w kamieniołomie, bujnie porośnięta roślinnością. Opera otoczona jest stawem z kolorowymi rybami, a obok szumi potężny wodospad.

W starej części miasta, przy Rua Jose Bonifacio co niedzielę odbywa się jarmark. Znajdziesz tu dosłownie wszystko - od pamiątek z Kurytyby, przez rękodzieło lokalnych rzemieślników, po miód i  inne smakołyki. Zazwyczaj odbywa się tu jednocześnie zjazd starych samochodów.

Pasjonujesz się motoryzacją? Koniecznie zajrzyj do Memorial da Seguranca no Transporte. Dowiesz się wszystkiego, co związane jest z bezpieczeństwem na drogach. Od tego, jak zbudowane są ulice, po konstrukcję hamulców. Weźmiesz udział w symulacji wypadku i spróbujesz poprowadzić autobus.

Z dzieckiem wybierz się do Bosque Alemano, rozległego parku nawiązującego do niemieckich tradycji. Podczas, gdy dzieci słuchają w tutejszej bibliotece bajek, dorośli mogą odpocząć przy pysznych ciastkach. Pełno tu także drzew i leśnych ścieżek, po których dzieciaki chętnie biegają. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Curitiby znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Curitiby mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Curitiby mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Curitiby?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Curitiby obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Curitibie

Popularne linie latające do Curitiby

Co szczególnego ma w sobie Kurytyba? Loty do Kurytyby pomogą Ci to odkryć. Bez wątpienia to wyjątkowe miasto. Mało kto wie, że jest ono głównym skupiskiem Polonii w Brazylii. Można więc powiedzieć, że należy do jednego z głównych miejsc na całym świecie, do którego Polacy najchętniej wyjeżdżają. Nie bez powodu nazywa się ją „Chicago Ameryki Południowej”. Tanie loty do Kurytyby mogą dostarczyć nam wielu niezapomnianych wrażeń. Czy wiedziałeś, że liczba ludności Kurytyby wynosi ponad 3 mln mieszkańców? Dla porównania to niemal 2 razy tyle, ile zamieszkuje największe polskie miasto – Warszawę. Warto skusić się na przelot w tamte rejony, tym bardziej, że bardzo blisko centrum miasta znajduje się lotnisko. Bilety lotnicze do Kurytyby warto kupić jak najwcześniej. Można to zrobić przez Internet – na stronach internetowych tanich linii lotniczych lub za pośrednictwem porównywarek internetowych.

Tablica lotów: Curitiba

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Curitibie

Znajdź nocleg w Curitibie