Menu

Bristol Włochy - Tanie loty

Włochy

 • Neapol
 • Mediolan
 • Katania
 • Bari
 • Rzym
 • Palermo
 • Piza
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Transport w Neapolu

  Po centrum zatłoczonego miasta najłatwiej poruszać się pieszo lub wynająć skuter. Komunikacja miejska sprawdzi się z kolei na dłuższych odcinkach. Na wzgórza dojedziesz kolejką linową.

 • Sjesta w muzeum

  Nie tylko sklepy są zamykane w ciągu dnia. Sjesta dotyczy również wielu atrakcji turystycznych, dlatego zawsze warto upewnić się, w jakich godzinach otwarte jest miejsce, które chcesz odwiedzić.

 • Zatrzymane w czasie

  Będąc w Neapolu koniecznie odwiedź Herkulanum (13 km od centrum Neapolu) oraz Pompeje (25 km). Starożytne miasta w 79 roku w jednej chwili pokrył pył wulkaniczny z pobliskiego Wezuwiusza.

Co warto zobaczyć w Neapolu?

W sercu Zatoki Neapolitańskiej w VIII wieku p.n.e. Grecy założyli miasto Partenope, później przemianowane na Neapolis. Było ono jednym z najważniejszych ośrodków miejskich nie tylko w starożytności, ale również za czasów Bizancjum. To tu znajdował się jeden z głównych ośrodków włoskiego renesansu. Część budowli została poważnie zniszczona w czasie II wojny światowej.

Neapol to cała historia europejskiej architektury w jednym miejscu. Najstarsze odkrycia archeologiczne sięgają starożytności - to pobliskie Pompeje i Herkulanum. W Museo Archeologico Nazionale zebrano najcenniejsze znaleziska ze zniszczonych przez erupcję wulkanu miast. W Neapolu warto odwiedzić również katakumby, wydrążone przez starożytnych, a później zaadaptowane przez pierwszych chrześcijan.

Najciekawsze średniowieczne budowle to gotycka katedra z kaplicą św. Januarego oraz kościół Santa Maria del Carmine na końcu Via Mercato. Dzwonnica kościoła ma 75 metrów, widać ją z wielu części miasta. Castel dell'Ovo, czyli położony na maleńkiej wysepce Zamek Jajeczny, to z kolei budynek, który był siedzibą królewskich urzędników oraz miejscem, gdzie przechowywano państwowy skarb.

Na uwagę zasługują także renesansowe pałace. Zgodnie z ówczesną modą każda szanująca się, bogata rodzina, miała własny pałac. Dzięki temu dzisiaj podziwiać możemy np. Palazzo Como czy Palazzo Gravina. Trend ten utrzymywał się przez kolejne stulecia. Do dzisiaj zachowały się barokowe Palazzo Salerno czy Palazzo Reale - pałac królewski, który wiele razy był później przebudowywany.

Neapol to nie tylko zabytki, ale również doskonała kuchnia. Proste dania, przygotowywane z lokalnych składników zyskały popularność na całym świecie. To tu narodziła się pizza. To stąd pochodzi najsmaczniejsza mozzarella. W La Masardona pizza serwowana jest w postaci calzone, czegoś na kształt pieroga z nadzieniem smażonego w głębokim tłuszczu. Lokalnego wina i przekąsek warto skosztować w Spuzzulè. A na słodki deser najlepiej wybrać się do Dolce Idea Gennaro Bottone, gdzie podają najlepszą czekoladę i lody w całym Neapolu.

Jesli chcesz dowiedzieć się więcej przed podróżą do Włoch, to koniecznie przeczytaj Włochy w pigułce na naszym blogu.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Bristolu do Włoch w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Bristolu do Włoch, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Bristolu do Włoch mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Bristolu do Włoch?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Bristolu do Włoch obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Bristolu

Popularne linie latające na trasie Bristol - Włochy