Menu

Kraków Frankfurt - Tanie loty

Pokaż filtry

Frankfurt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wino do pełna

  Każdego roku w sierpniu we Frankfurcie odbywa się tygodniowy festiwal wina jabłkowego, czyli Frankfurter Apfelweinfestival. W tygodniu w godzinach od 11 do 23, a w weekend od 11 do 24 na Roßmarkt możecie za niewielką opłatą kosztować go do woli – stoisk jest naprawdę wiele.

 • Dla szukających przygód

  Tuż obok Mainhattanu, w okolicy ulic Kaiserstraße oraz Taunus, zlokalizowana jest Dzielnica Czerwonych Latarń. To prawdziwe erotyczne centrum miasta z wielką liczbą legalnie działających domów publicznych. Nieśmiałym nie polecamy.

 • Dla zakochanych

  Chcesz zaimponować ukochanej osobie? Zabierz ją na zamknięty dla ruchu samochodowego żelazny most Eiserner Steg i powieście na nim kłódkę z waszymi imionami. Całus gwarantowany.

Lot z Krakowa do Frankfurtu

Frankfurt jest piątym co do wielkości miastem w Niemczech. Często do nazwy miasta dodaje się połażenie „nad Menem”, co odróżnia je od mniejszego imiennika leżącego nad Odrą. Miasto zamieszkiwane jest przez niemal osiemset tysięcy osób, co może nie jest imponującym wynikiem w skali Europy. Podobną ilością mieszkańców może poszczycić się między innymi Kraków.
To właśnie loty z Krakowa do Frankfurtu zdobywają coraz większą popularność i przyciągają rzesze klientów. Nie wiadomo jaki wpływ na to ma fakt, że oba miasta utrzymują ze sobą relacje partnerskie. Na pewno centralne położenie niemieckiego miasta na mapie Europy sprawia, że jest ono jedynie przystankiem przed dalszą podróżą.
 

Pępek Europy, czyli lotnisko we Frankfurcie

Powszechnie uznaje się, że Frankfurt leży w okolicach centrum Europy. To tutaj przecinają się ważne węzły komunikacyjne, łączące północ kontynentu z południem i wschód z zachodem. Nic dziwnego, że tutejsze lotnisko należy do najbardziej zapracowanych na świecie, rocznie obsługując niemal siedemdziesiąt milionów pasażerów. Na słowa uznania zasługują także wyniki transportów towarowych, ponieważ rocznie przez terminale lotniska przechodzi ponad dwa miliony ton różnego towaru. Pół miliona operacji, jakie rocznie przeprowadza obsługa lotniska, zasługuje na szacunek.
Lotnisko we Frankfurcie, także znane jako port lotniczy Ren-Men, ma bardzo skomplikowaną strukturę. Olbrzymie masy pasażerów poruszają się po kilku terminalach, z których każdy dzieli się na mniejsze hale, często wielopoziomowe. Osoby kupujące bilety do Frankfurtu muszą być przygotowane na wizytę w prawdziwym centrum Europy. Wobec takich mas ludzi i olbrzymiej ilości lotów, na lotnisku wszystko musi być perfekcyjnie zorganizowane. Poza wieloma punktami informacyjnymi, na terenie portu lotniczego poruszają się autobusy, a nawet specjalna wewnętrzna kolejka. Wszystko po to, aby pasażerowie z łatwością dostali się na miejsce odlotu.
Lotnisko położone jest zaledwie dwanaście kilometrów od centrum miasta. To bardzo blisko, biorąc pod uwagę intensywność lotów. Dlatego żadna z osób kończących tutaj lot Kraków-Frankfurt nie będzie narzekała na brak możliwości wyboru środka komunikacji. Centrum jest doskonale połączone z poszczególnymi terminalami. Z każdego z nich odjeżdża autobus, który dowiezie pasażerów do samego centrum miasta. Ponadto lotnisko obsługiwane jest przez specjalne pociągi oraz znaczną ilość taksówek.
Port lotniczy we Frankfurcie realizuje bezpośrednie połączenia z różnymi miastami na całym świecie. Można stąd wyruszyć zarówno na zachód w stronę obu Ameryk, jak również na wschód, w kierunku bezkresnych obszarów Azji. Dlatego często kupuje się bilety lotnicze z Krakowa do Frankfurtu jako miejsca, skąd dopiero czeka nas dalsza podróż.
 

Jak kupić tanie bilety lotnicze z Krakowa do Frankfurtu?

Połączenia lotnicze na trasie Kraków - Frankfurt należą do bardzo popularnych. Korzystają z ich nie tylko osoby mające swoje interesy w tym niemieckim mieście, ale także podróżni udający się z niego w dalszą podróż. Bezpośredni lot z krakowa do Frankfurtu oferuje kilka lotnisk w naszym kraju, jednak dla południa Polski najlepszym miejscem wylotu okazuje się Kraków.
Jeśli zależy nam na możliwie najniższej cenie połączenia lotniczego, nie ma sensu czekać na ostatnią chwilę. Doskonale widać to na przykładzie lotu na wspomnianej trasie. Promocyjne loty do Frankfurtu można trafić szukając biletów na około dwa miesiące przed wybranym terminem. Wówczas cena za bezpośrednie połączenie Kraków – Frankfurt w obie strony, może wynieść zaledwie 170 złotych. Dla porównania, jeśli będziemy chcieli kupić bilet na lot, który odbędziemy za kilka dni, to u tego samego przewoźnika zapłacimy nawet czterokrotnie więcej.
Bezpośredni lot z Krakowa do Frankfurtu średnio trwa godzinę i trzydzieści pięć minut. Realizowany jest przez tanie linie lotnicze Ryanair oraz renomowanego niemieckiego przewoźnika Lufthansa. Oczywiście ceny biletów lotniczych u obu przewoźników znacznie różnią się od siebie. Warto wziąć to pod uwagę, wybierając bilet. Najwięcej możliwości wyboru daje nam wyszukiwarka lotów eSky. To dzięki tej stronie z łatwością zarezerwujemy loty nawet z dużym wyprzedzeniem. Ponadto za pośrednictwem strony można dokonać rezerwacji hotelu, czy wykupić ubezpieczenie. W eSky uzyskamy także kompetentną pomoc, a za wszystkie usługi wygodnie zapłacimy przelewem.
 

Bagaż podręczny podczas lotu Kraków Frankfurt

Ze względów bezpieczeństwa podróż samolotem obwarowana jest wieloma przepisami i zakazami. Dotyczy to nie tylko lotów do Frankfurtu, ale każdego międzynarodowego i lokalnego połączenia. Dla pasażerów bardzo ważne są informacje o przedmiotach, których na pokład samolotu nie wolno wnosić. Zdecydowany zakaz mają wszelkie substancje wybuchowe oraz łatwopalne. Za takie uznaje się nawet petardy, latarki gazowe, czy rozpałki do grilla.
Inną kategorią przedmiotów zakazanych są wszystkie narzędzia, które mogą posłużyć za broń. W ten sposób traktowane są między innymi nożyczki z ostrymi końcami, wszelkiego rodzaju śrubokręty, czy nawet korkociąg. Biorąc pod uwagę fakt, że posiadając tego typu przedmioty w swoim bagażu, możemy otrzymać zakaz wejścia na pokład samolotu, lepiej zostawić wszelkie podejrzane rzeczy w domu. Należy też pamiętać, że restrykcyjne przepisy mają na celu zapewnienie pasażerom bezpieczeństwa, a nie próbę uprzykrzenia im życia.
Kolejne surowe przepisy dotyczą wszelkich płynów, które wniesiemy na pokład. Maksymalnie możemy mieć przy sobie dziesięć butelek po sto mililitrów, oryginalnie zapakowanych. Mają być przechowywane w litrowej torbie. Dodatkowo w bagażu podręcznym dopuszczalne jest wnoszenie lekarstw, ale jedynie w takiej ilości, która będzie nam niezbędna podczas podróży. Kupując bilety na loty do Niemiec, warto pamiętać o tych podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W razie potrzeby wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie wyszukiwarki lotów eSky.
 

Dlaczego decydujemy się na lot z Krakowa do Frankfurtu?

Wszystko, co dotychczas było powiedziane na temat samego miasta, związane jest przede wszystkim z jego fantastycznym położeniem. Nie dziwi zatem fakt, że to położenie przekłada się także na wymierne korzyści dla miasta i jego okolic. Frankfurt jest znany przede wszystkim z organizacji targów branżowych. Znajduje się tutaj jeden z najnowocześniejszych i największych kompleksów wystawienniczych. Organizowane w nim targi dotyczą wielu branż. Do najbardziej znanych należą wystawy samochodowe, światowe targi książki, czy targi produktów konsumpcyjnych. Dzięki temu bilety lotnicze z Krakowa do Frankfurtu wybierane są przez przedstawicieli najróżniejszych koncernów i przedsiębiorstw.
Frankfurt nad Menem to także uznane centrum finansowe, w którym swoje siedziby mają największe niemieckie banki. W centrum znajduje się wiele oddziałów banków z całego świata oraz ważna giełda papierów wartościowych. Generowane przez nią obroty dają drugi wynik na świecie. Warto także wspomnieć o ważnej dla Europy instytucji, jaką jest Europejski Bank Centralny.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do z Krakowa do Frankfurtu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Frankfurtu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Krakowa do Frankfurtu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Krakowa do Frankfurtu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Krakowa do Frankfurtu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Kraków Frankfurt

Popularne linie latające na trasie Kraków - Frankfurt

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele we Frankfurcie

Znajdź nocleg we Frankfurcie