Menu

Tanie loty z Wrocławia do Frankfurtu

Pokaż filtry

Frankfurt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wino do pełna

  Każdego roku w sierpniu we Frankfurcie odbywa się tygodniowy festiwal wina jabłkowego, czyli Frankfurter Apfelweinfestival. W tygodniu w godzinach od 11 do 23, a w weekend od 11 do 24 na Roßmarkt możecie za niewielką opłatą kosztować go do woli – stoisk jest naprawdę wiele.

 • Dla szukających przygód

  Tuż obok Mainhattanu, w okolicy ulic Kaiserstraße oraz Taunus, zlokalizowana jest Dzielnica Czerwonych Latarń. To prawdziwe erotyczne centrum miasta z wielką liczbą legalnie działających domów publicznych. Nieśmiałym nie polecamy.

 • Dla zakochanych

  Chcesz zaimponować ukochanej osobie? Zabierz ją na zamknięty dla ruchu samochodowego żelazny most Eiserner Steg i powieście na nim kłódkę z waszymi imionami. Całus gwarantowany.

Loty kierunkowe z Wrocławia do Frankfurtu

Wielu z nas podróże lotnicze nadal uważa za oznakę luksusu. Jeśli dotyczą krótkich i średnich tras, a zabieramy się w nie z prestiżowym przewoźnikiem, uznaje się je wręcz za niepotrzebny wydatek. Tymczasem często bilety lotnicze nawet w samolotach nienależących do tanich linii lotniczych mogą kosztować znacznie mniej niż podróż samochodem. Tak jest w przypadku lotów z Wrocławia do Frankfurtu, które pozwolą nam błyskawicznie przenieść się do serca Europy.

Jak kupić bilety lotnicze na trasę Wrocław - Frankfurt

Podróż samochodem przed rozbudowane europejskie autostrady z pewnością nie należy do przesadnie męczących i uciążliwych. W przypadku trasy z Wrocławia do Frankfurtu dzielące te miasta osiemset kilometrów jesteśmy w stanie pokonać w osiem godzin, jeśli do niezbędnego minimum ograniczymy postoje. Tymczasem ta sama trasa samolotem będzie trwała niespełna półtorej godziny. W tym czasie możemy wypocząć na wygodnym fotelu i zjeść posiłek serwowany na pokładzie samolotu.

Bilety lotnicze na trasie Wrocław - Frankfurt mogą nas kosztować już 600 złotych w obie strony. Trasa nie jest obsługiwana przez tanie linie lotnicze, dlatego najrozsądniejszą ofertą jest bezpośredni lot z liniami Lufthansa. Ten narodowy niemiecki przewoźnik zapewnia doskonałą obsługę i przestronne miejsca siedzące. Dzięki temu lot czas lotu możemy przeznaczyć na wygodną i regenerującą organizm drzemkę.

Wspomniana cena biletów jest porównywalna z kosztem paliwa, jaki będziemy musieli ponieść na trasie do Frankfurtu. Jednak bilety lotnicze nie zawsze są w tej samej cenie, dlatego warto nieco wcześniej zaplanować lot i śledzić aktualne ceny. Warto w tym celu skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów eSky, gdzie możemy znacznie wcześniej zarezerwować bilety lotnicze do Niemiec i innego dowolnego miejsca na świecie. Po wyborze miejsca startowego i docelowego wyszukiwarka pokaże nam wszystkie loty, które realizowane są na tej trasie.

Korzystanie z wyszukiwarki lotów eSky daje też inne korzyści. Dzięki opcji +/- 3 dni mamy możliwość sprawdzenia ceny biletów lotniczych na kilka dni przed i o planowanym terminie lotu. Może się okazać, że przełożenie spotkania o jeden dzień będzie korzystniejsze z punktu widzenia kosztów podróży. W eSky możemy też załatwić wszystkie formalności związane z zakupem biletów lotniczych na trasę z Wrocławia do Frankfurtu. Dokonamy rezerwacji, zrealizujemy płatność, a także możemy skorzystać z oferty bazy hotelowej. Dzięki temu znalezienie hotelu na miejscu nie będzie kolejnym obowiązkiem, o którym będziemy musieli pamiętać podczas pobytu w Niemczech.

Bagaż na pokładzie samolotu

Charakterystyczną cechą regularnych linii lotniczych jest to, że dopuszczają one wniesienie na pokład nieco większej ilości bagażu, niż ma to miejsce w przypadku tanich linii lotniczych. W przypadku linii Lufthansa, w cenie biletu lotniczego w najtańszej taryfie Economy Class Light, możliwe jest zabranie ze sobą bagażu podręcznego o wadze do 8 kilogramów i wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo można zabrać ze sobą aktówkę albo torbę z dokumentami, określaną jako przedmiot osobisty. Maksymalne wymiary takiego dodatkowego bagażu to 55 x 40 x 23 cm.

Co ciekawe, jedynie nieznaczne podniesienie klasy lotu do standardowego Economy Class, daje nam już znacznie więcej możliwości. Wówczas w cenie biletu z Wrocławia do Frankfurtu możemy zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu rejestrowanego, którego suma wymiarów (wysokość x szerokość x głębokość) nie może przekraczać 158 cm. Waga takiej walizki musi się zmieścić w 23 kilogramach. Dodatkowo możemy zabrać do samolotu sprzęt sportowy, czyli narty albo deskę snowboardową. W przypadku lotu z Wrocławia do Frankfurtu może to mieć mniejsze znaczenie, jednak warto o tym wiedzieć.

Z lotniska na lotnisko

Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika to czwarte co do wielkości lotnisko w Polsce. Rocznie obsługuje się na nim ponad 3,5 miliona pasażerów, co także plasuje je na czwartej pozycji w kraju. Przed lotem do Frankfurtu na lotnisko można dojechać środkami komunikacji miejskiej, a także autobusami podmiejskimi, które wyruszają ze swojej bazy w centrum miasta. W pobliżu lotniska znajduje się także spory parking, na którym może zmieścić się nawet 4000 samochodów.

Po niespełna półtoragodzinnej podróży na trasie Wrocław - Frankfurt, nasz samolot wyląduje na trzecim co do wielkości lotnisku w Europie. Może zrobić na pasażerach piorunujące wrażenie, ponieważ rocznie obsługuje niemal dwudziestokrotnie więcej pasażerów, niż ma to miejsce w przypadku lotniska startowego. Lokalizacja w centralnej części Europy sprawia, że port lotniczy realizuje połączenia nie tylko do większości stolic i ważniejszych miast Europy, ale także do wielu lokalizacji na całym świecie.

Port lotniczy ma dwa kilkupoziomowe terminale, a przy każdym z nich znajduje się parking. Między terminalami kursuje bezpłatna kolejka, która ułatwia przemieszczanie się po lotnisku. Dodatkowo na terenie portu lotniczego znajdują się liczne sklepy, bary, restauracje, a także bankomaty i punkty wymiany walut. Doskonale rozbudowana siatka komunikacji miejskiej i niewielka odległość od ścisłego centrum miasta sprawiają, że bez kłopotu dostaniemy się w wybrane miejsce na mapie Frankfurtu.

Loty z Wrocławia do Frankfurtu tylko w celach biznesowych?

Skoro już wiemy, w jaki sposób wybrać się w lot z Wrocławia do Frankfurtu, pojawia się pytanie, w jakim celu można tam podróżować. Osoby związane z biznesem z pewnością mają świadomość, że to niemieckie miasto położone nad rzeką Men jest jednym z największych na świecie centrów wystawienniczych. To właśnie we Frankfurcie odbywają się międzynarodowe targi motoryzacyjne, gdzie co roku możemy poznać nowinki technologiczne z tej dziedziny. Corocznie organizowane są tu międzynarodowe targi książki, czy targi muzyczne.

Podróż z Wrocławia do Frankfurtu wybiorą też osoby związane z finansami i bankowością. Miasto położone w Hesji jest uznawane za największe na świecie skupisko banków komercyjnych i prywatnych, a także licznych instytucji finansowych. Giełda papierów wartościowych we Frankfurcie uznawana jest za jedną z największych tego typu instytucji w Europie.

Z uwagi na położenie geograficzne i lokalizację niemal w centrum Europy, spore znaczenie dla rozwoju miasta ma także transport. W pobliżu Frankfurtu znajduje się największy na terenie Niemiec węzeł kolejowy, a o wielkości portu lotniczego wspomniano już wcześniej. Za przemieszczanie się po mieście odpowiedzialna jest rozbudowana sieć komunikacji miejskiej, w tym metro, którego dziewięć nitek łączy ze sobą niemal dziewięćdziesiąt stacji.

Jeśli w wolnych chwilach między biznesowymi sprawami uda nam się wyjść na spacer po ulicach miasta, zobaczymy nowoczesną zabudowę, pełną biurowców i punktów komercyjnych. Większość historycznej zabudowy miasta została zniszczona podczas bombardowania pod koniec II Wojny Światowej. Do ciekawych architektonicznie obiektów należy zaliczyć budynek ratusza z rynkiem, gmach Giełdy Papierów Wartościowych oraz liczne budowle sakralne religii katolickiej, ewangelickiej, czy żydowskiej.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Wrocławia do Frankfurtu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Frankfurtu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Frankfurtu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Wrocławia do Frankfurtu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Wrocławia do Frankfurtu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Wrocław Frankfurt

Popularne linie latające na trasie Wrocław - Frankfurt

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele we Frankfurcie

Znajdź nocleg we Frankfurcie