Menu

Tanie loty z Katowic do Frankfurtu

Pokaż filtry

Frankfurt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wino do pełna

  Każdego roku w sierpniu we Frankfurcie odbywa się tygodniowy festiwal wina jabłkowego, czyli Frankfurter Apfelweinfestival. W tygodniu w godzinach od 11 do 23, a w weekend od 11 do 24 na Roßmarkt możecie za niewielką opłatą kosztować go do woli – stoisk jest naprawdę wiele.

 • Dla szukających przygód

  Tuż obok Mainhattanu, w okolicy ulic Kaiserstraße oraz Taunus, zlokalizowana jest Dzielnica Czerwonych Latarń. To prawdziwe erotyczne centrum miasta z wielką liczbą legalnie działających domów publicznych. Nieśmiałym nie polecamy.

 • Dla zakochanych

  Chcesz zaimponować ukochanej osobie? Zabierz ją na zamknięty dla ruchu samochodowego żelazny most Eiserner Steg i powieście na nim kłódkę z waszymi imionami. Całus gwarantowany.

Loty kierunkowe z Katowic do Frankfurtu

Frankfurt i Katowice należą do miast uznawanych za niezwykle istotne centra gospodarcze w swoich krajach. Nie można się więc dziwić, że najczęściej trasę Katowice - Frankfurt pokonują osoby związane z biznesem. Czy warto w tym celu wybrać samolot i jak wygląda lot do Frankfurtu? Podstawowe informacje można znaleźć w dalszej części tekstu.

Połączenie lotnicze z Katowic do Frankfurtu - czy to ma sens?

Niewielka odległość między Europejskimi miastami często stanowi ułatwienie w komunikacji i prowadzeniu biznesu. Daje też sporo możliwości, jeśli chodzi o podróże turystyczne i krajoznawcze. Często jednak podczas wyboru środka komunikacji na krótkich trasach korzystamy z  samochodu. Tymczasem podróż lotnicza w określonych sytuacjach może przynieść znacznie więcej korzyści.

Katowice i Frankfurt dzieli prawie 900 kilometrów, które drogą lądową prowadzą dobrej jakości autostradami. W zasadzie w Katowicach wystarczy dostać się na autostradę A4 i podążać nią stale prosto do tego zachodnioniemieckiego miasta. Sama trasa będzie trwała osiem godzin, a jeśli doliczymy postoje i przerwę na obiad, okaże się, że na pokonanie tej odległości potrzebny będzie cały dzień.

Alternatywą dla samochodu może być podróż lotnicza. Trasa z Katowic do Frankfurtu należy do krótkich, dlatego bezpośredniego połączenia nie realizują tanie linie lotnicze. Regularni przewoźnicy najczęściej oferują bilety lotnicze w nieco wyższych cenach, jednak koszty nadal są konkurencyjne, jeśli bierzemy pod uwagę podróż samochodową.

Decydującym argumentem przy wyborze środka komunikacji może być czas podróży i jej komfort. Bezpośrednie połączenie trwa zaledwie około półtorej godziny, a podróż przebiega w komfortowych warunkach. Zamiast męczącej podróży samochodem, można w tym czasie odpocząć, przejrzeć dokumenty, lub skorzystać z przekąsek serwowanych na pokładzie samolotu. Nawet doliczając czas na odprawy, cała podróż będzie trwała ponad połowę czasu, który poświęcimy na jazdę samochodem.

Dla osób, które cenią sobie niezależność i lubią podróżować własnym środkiem transportu, wyszukiwarka tanich lotów eSky przygotowała ciekawą ofertę. Otóż za pośrednictwem strony można także wypożyczyć samochód, który będzie czekał na nas w wypożyczalni niedaleko lotniska. Taka rezerwacja pozwoli załatwić większość formalności jeszcze z zacisza własnego mieszkania.

Powody lotów do Frankfurtu

Osoby związane z biznesem z pewnością zdają sobie sprawę ze znaczenia gospodarczego Frankfurtu w skali Niemiec i całej Europy. Ósme co do wielkości miasto w Niemczech jest rozbudowanym centrum finansowym i wystawienniczym. Na terenie miasta swoje siedziby ma kilka głównych oddziałów banków i wiele przedstawicielstw zagranicznych instytucji finansowych. W mieście znajduje się także giełda papierów wartościowy oraz wiele instytucji państwowych i europejskich związanych z finansami.

Dla przedstawicieli firm z branży motoryzacyjnej, drukarskiej i wielu innych, lot z Katowic do Frankfurtu najczęściej kojarzy się z międzynarodowymi targami. To miasto jest jednym z największych centrów wystawienniczych na świecie. Co roku odbywają się tu targi branżowe, wśród których do najbardziej popularnych należą te z branży motoryzacyjnej.

Jeśli chodzi o podróże w celach turystycznych, Frankfurt nie należy do liderów w tej dziedzinie. Wśród zabytków architektonicznych na największą uwagę zasługują budynki sakralne, wzniesione przez wyznawców religii katolickiej, ewangelickiej, czy żydowskiej. Większość zabytków została zniszczona podczas bombardowań w czasie II Wojny Światowej. Odbudowane później miasto charakteryzuje się nowoczesną architekturą. Także warunki geograficzne nie stanowią mocnego magnesu dla turystów z zagranicy.

Gdzie kupić tanie bilety na loty Katowice - Frankfurt?

Brak tanich linii lotniczych na trasie z Katowic do Krakowa sprawia, że za realizację takiego połączenia odpowiadają krajowi przewoźnicy. Bezpośrednie połączenia realizowane są dzięki samolotom Lufthansa i LOT. Czas takiego lotu to około półtorej godziny. Ciekawą propozycją jest także lot pośredni z przesiadką w Warszawie, który może łączyć się ze spotkaniami biznesowymi w stolicy. Taka podróż zajmuje jednak znacznie więcej czasu.

Osoby przyzwyczajone do ofert tanich linii lotniczych mogą uznać ceny biletów lotniczych do Frankfurtu za bardzo wysokie. Rzeczywiście, rezerwując lot na kilka dni przed planowaną podróżą, musimy liczyć się z wysokimi kosztami. Jednak wcześniejsze śledzenie cen biletów i rezerwacja z wyprzedzeniem, może pozwolić obniżyć koszty o kilkadziesiąt procent. Wówczas bilety lotnicze na trasę z Katowic do Frankfurtu w obie strony możemy kupić już za 500 złotych. Jak to zrobić?

Warto szukać biletów lotniczych z Katowic do Frankfurtu z pomocą wyszukiwarki lotów eSky. Ten serwis internetowy od kilkunastu lat pomaga pasażerom w zakupie tanich biletów lotniczych. Dzięki ogromnej bazie danych i możliwości zebrania ofert od wszystkich przewoźników, mamy okazję porównać wszystkie propozycje. W razie potrzeby pasażerowie mogą skorzystać z pomocy konsultantów telefonicznych, którzy będą w stanie rozwiać wszelkie niejasności.

Lot z Katowic do Frankfurtu

Podróż lotnicza z Katowic do Frankfurtu rozpocznie się na lotnisku Katowice-Pyrzowice, które znajduje się ponad 40 kilometrów na północ od Katowic. Port lotniczy w dwóch ostatnich latach obsłużył średnio prawie pięć milionów pasażerów, co stawia go na czwartym miejscu w Polsce. Na uwagę zasługuje fakt, że lotnisko zrealizowało także odprawy i przyjęcia ponad 30 tysięcy ton cargo, czyli towaru przewożonego drogą lotniczą.

Lotnisko ma cztery terminale, z czego do obsługi pasażerskiej przeznaczone są trzy z nich. Może się pochwalić także jednym z najdłuższych pasów startowych w Polsce, który ma długość ponad trzech kilometrów. Port lotniczy oznaczony w kodzie IATA za pomocą skrótu KTW jest największym tego typu obiektem na terenie metropolii śląskiej i zagłębiowskiej. W tym obszarze zamieszkuje w sumie ponad trzy miliony osób i należy on do najbardziej rozwiniętych przemysłowo regionów w kraju.

Półtoragodzinna podróż lotnicza na trasie Katowice - Frankfurt zakończy się na lotnisku Ren-Men we Frankfurcie, które z kolei należy do największych w Europie. Rocznie obsługiwanych jest tu niemal piętnaście razy więcej pasażerów niż na katowickim odpowiedniku. Dwa ogromne wielopoziomowe terminale przeznaczone są do obsługi pasażerów ze wszystkich zakątków świata. Odlatują stąd samoloty do wielu miast Europy, Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej, a także Afryki i Azji. Bardzo często ten port lotniczy traktowany jest jako miejsce przesiadkowe podczas dłuższych podróży do odległych lokalizacji.

Na terenie portu lotniczego działają liczne punkty gastronomiczne, sklepy bezcłowe, bankomaty i punkty wymiany walut. Można tu odpocząć w wygodnych poczekalniach, a transport między terminalami obsługiwany jest przez lotniskową kolej. Z lotniska można łatwo dotrzeć do centrum miasta dzięki rozbudowanej sieci połączeń komunikacji miejskiej.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Katowic do Frankfurtu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Frankfurtu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Katowic do Frankfurtu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Katowic do Frankfurtu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Katowic do Frankfurtu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Katowice Frankfurt

Popularne linie latające na trasie Katowice - Frankfurt

Tablica lotów:

Katowice Frankfurt

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele we Frankfurcie

Znajdź nocleg we Frankfurcie