Menu

Tanie loty z Wrocławia do Malagi

Pokaż filtry

Malaga

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Miasto Picassa

  W Maladze urodził się najsłynniejszy malarz kubista, czyli Pablo Picasso. Turyści mogą zwiedzać zarówno jego rodzinny dom przy Plaza de la Merced, jak i Museo Picasso de Málaga przy ulicy San Agustin, w którym zgromadzono jego obrazy z każdego okresu twórczego.

 • Hiszpańskie Pompidou

  Miasto to wyrasta na kulturalną stolicę południowej Hiszpanii. Swoją filię otworzyło tu niedawno Centrum Georges Pompidou, czyli paryskie Muzeum Sztuki Współczesnej.

 • Spotkać Banderasa

  Malaga to rodzinne miasto aktora Antonio Banderasa. Jak donoszą media, często można go spotkać przy ulicy Calle Larios lub podczas ulicznych procesji z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Słoneczne wakacje? Wybierz lot z Wrocławia do Malagi

Niesłabnąca popularność Hiszpanii, jako miejsca turystycznych wypraw nie dziwi chyba nikogo. Malownicze krajobrazy, piękne plaże i fantastyczna pogoda przyciągają podróżnych. Dodatkowym argumentem jest także położenie w niewielkiej odległości od wielu europejskich stolic. To wszystko sprawia, że co roku Półwysep Iberyjski odwiedzają miliony turystów.

Tanie linie lotnicze, widząc trendy na rynku, otwierają nowe połączenia z Hiszpanią. Jednym z nich są loty z Wrocławia do Malagi, czyli malowniczego miasta Andaluzji. Czy warto wybrać się w taki lot i jak znaleźć najtańsze bilety lotnicze? Kilka przydatnych informacji znajdziecie poniżej.

Tanie linie lotnicze na trasie Wrocław - Malaga

W ostatnich latach samoloty stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Lotniska co roku notują rosnącą ilość pasażerów, a kolejne miasta decydują się na budowę portów lotniczych w swojej okolicy. Jedną z przyczyn takiego rozwoju komunikacji podniebnej są tanie linie lotnicze. Oferują swoje usługi w bardzo przystępnych cenach, dzięki czemu wychodzą naprzeciw potrzebom klientów.

Tanie linie lotnicze to przedsiębiorstwa nastawione na zysk, które oferują klientom pewną usługę. Jest nią tani lot samolotem, jednak dzieje się to kosztem wygody. Samoloty urządzane są tak, aby zmieścić możliwie najwięcej osób. Często brakuje wiec miejsca na dodatkowy bagaż, czy rozprostowanie nóg.

Tanie linie lotnicze obsługują też lot z Wrocławia do Malagi. Bezpośrednie połączenie ma w swojej ofercie irlandzki przewoźnik Ryanair. Ceny biletów są bardzo konkurencyjne, a w dwie strony polecimy nawet za niespełna czterysta złotych za osobę. To bardzo korzystna cena w porównaniu z propozycjami tradycyjnych linii lotniczych. Warto więc się zastanowić, czy odrobinę gorsze warunki lotu nie są warte swojej ceny. Zwłaszcza że loty do Malagi trwa zaledwie trzy i pół godziny.

Telefon w samolocie

Informacje o tym, że telefony komórkowe zakłócają pracę urządzeń pokładowych w samolocie, coraz częściej są dementowane. Żadne badania nie wykazały negatywnego wpływu sieci komórkowych na możliwości komputera pokładowego. Mimo tego linie lotnicze stanowczo zabraniają stosowania telefonów w czasie lotu. Tuż przed startem należy swoje urządzenie wyłączyć lub uruchomić tryb samolotowy. Niemożliwe jest wówczas wykonywanie połączeń i korzystanie z Internetu. Ta procedura przeprowadzana jest ze względu na bezpieczeństwo pasażerów i załogi, dlatego najlepiej bez sprzeciwu się jej poddać.

Niektórzy przewoźnicy umożliwiają korzystanie z pokładowej sieci WI-Fi. Zdarza się to przede wszystkim na dłuższych trasach. Kupując bilety na lot z Wrocławia do Malagi warto się upewnić, czy przewoźnik oferuje taką usługę. Najczęściej wiąże się ona także z dopłatą do ceny biletu. W przeciwnym razie pozostaje nam możliwość korzystania z urządzeń przenośnych w trybie offline.

Malaga – turystyczny raj

Jednym z najchętniej odwiedzanych rejonów Hiszpanii jest Andaluzja. To właśnie tam mieści się jedno z najstarszych miast Europy – Malaga. Drugie co do wielkości miasto w tym regionie jest nieprzerwanie zamieszkałe od ósmego wieku przed naszą erą. Zbudowane przez Fenicjan, zanotowało potężny rozkwit za czasów panowania Cesarstwa Rzymskiego. Następnie, aż do piętnastego wieku, znajdowało się pod władaniem królestw muzułmańskich. Te wpływy bardzo mocno odcisnęły się na architekturze miasta, a ślady tego możemy oglądać do dzisiaj.

Obecnie Malaga jest prężnym miastem, w którym zamieszkuje niemal sześćset tysięcy mieszkańców. Leży nad Morzem Śródziemnym, a pewne zyski czerpie ze sporego portu rybackiego i handlowego. Choć możliwości rozwoju biznesu przyciągają do miasta obcokrajowców, większość lotów z Wrocławia do Malagi to rejsy turystyczne.

Bajeczne plaże Costa del Sol to jedna z największych atrakcji Malagi i całej Andaluzji. Słoneczne Wybrzeże, jak tłumaczy się tę nazwę, to ciąg z kąpielisk z licznymi hotelami, malowniczymi plażami i restauracjami. W sezonie, oprócz niesamowitego klimatu, gwarantowana jest także pogoda. Jeżeli mamy potrzebę, aby zarezerwować pobyt w jednym z hoteli na Costa del Sol, warto odwiedzić wyszukiwarkę lotów eSky. Poza możliwością sprawdzenia cen biletów na trasie Wrocław - Malaga, można także zarezerwować zakwaterowanie. Wybór miejsc jest ogromny i znajdą się tutaj pensjonaty w różnych standardach, dostosowanych do każdego budżetu. W eSky można również wykupić dodatkowe ubezpieczenie na czas podróży.
Podróż lotnicza z Wrocławia do Malagi to także okazja na zobaczenie niesamowitych miejsc, związanych z historią tego regionu. Ciekawie przedstawiają się ruiny twierdzy Alcazaba, którą wznieśli jeszcze Rzymianie, a IX wieku została przebudowana przez Maurów. Wewnątrz obecnie znajduje się muzeum archeologiczne.

Na straży Alcazaby w XIV wieku postawiono Zamek Gibralfaro, który połączono z twierdzą za pomocą linii murów. Wzniesiony na wzgórzu budynek był siedzibą władców Malagi, jednocześnie stanowił punkt orientacyjny dla żeglugi morskiej. Obecnie uznawany jest za wizytówkę miasta. Z Malagą związana jest też postać Pablo Picasso. Dom, w którym urodził się i mieszkał ten znany artysta i wizjoner, zamieniono na muzeum, poświęcone jego pamięci.

Jak kupić tanie bilety z Wrocławia do Malagi?

Bilety lotnicze stanowią jeden z większych wydatków w czasie planowania wakacyjnej podróży. Ich cena ma ogromne znaczenie zwłaszcza podczas wycieczki z większą rodziną. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię i poświęcić jej trochę czasu. Żeby znaleźć tanie bilety lotnicze z Wrocławia do Malagi, lot najlepiej zaplanować sporo wcześniej.

Biletów na połączenia w dwie strony, których koszt nie przekracza czterystu złotych, należy szukać z dużym wyprzedzeniem. Najlepiej zdecydować się na zakup już kilka miesięcy przed planowanym terminem wycieczki. Ostatnie dni przed wylotem nie przyniosą już żadnej obniżki cen. Przewoźnicy sporadycznie decydują się na takie promocje, a ceny biletów na trzy dni przed wylotem mogą kosztować nawet około ośmiuset złotych.

Podczas zakupu należy wziąć pod uwagę także porę roku. Najwyższe ceny bilety z Wrocławia do Malagi osiągają w okresie wakacyjnym. W tym czasie popyt jest dużo większy i przewoźnicy podnoszą nieco ceny. Najmniej zapłacimy za to połączenie jesienią i zimą. Nie jest to najlepsza pora na plażowanie, jednak do zwiedzania zabytkowych obiektów w zupełności wystarcza.

Jeżeli nie mamy wybranego konkretnego terminu wylotu, warto trzymać rękę na pulsie. Dzięki aplikacji mobilnej, jaką proponuje wyszukiwarka lotów eSky, można stale kontrolować ceny biletów. Z aplikacji dowiemy się najszybciej, który z przewoźników obniżył swoje ceny. Z łatwością zarezerwujemy bilety nie tylko na lot z Wrocławia do Malagi, ale także do wielu innych europejskich i światowych portów lotniczych.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty z Wrocławia do Malagi znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Malagi mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty z Wrocławia do Malagi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty z Wrocławia do Malagi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty z Wrocławia do Malagi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Wrocław Malaga

Popularne linie latające na trasie Wrocław - Malaga

Tablica lotów:

Wrocław Malaga

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Maladze

Znajdź nocleg w Maladze