Menu

Co to są standardy oceny hoteli?

Co to są standardy oceny hoteli?

System kategoryzacji hoteli ma za zadanie ujednolicenie standardów, jakich mogą spodziewać się goście hotelowi w danym obiekcie.

System gwiazdek jest odzwierciedleniem spełniania przez hotel wymogów w zakresie wielu różnych kryteriów. Określają one m.in. standard i wyposażenie pokoi, funkcjonowanie restauracji i barów oraz dostępność do usług dodatkowych, np. centrów konferencyjnych, siłowni, basenów itp. Im więcej gwiazdek posiada dany obiekt hotelowy, tym wyższy standard usług proponuje.

Każdy kraj ma swój standard

Standardy oceny hoteli różnią się w zależności od kraju, gdyż system gwiazdek nie jest ujednoliconym międzynarodowym standardem. Ta sama liczba gwiazdek w różnych państwach może odpowiadać różnym standardom. Niemniej na całym świecie obowiązuje ta sama zasada – im więcej gwiazdek, tym wyższy standard hotelu i więcej usług wliczonych w cenę za nocleg.

Sprawdź, czego możesz się spodziewać:

 


To może Cię zainteresować

 • Hanoi
  Wylot z Warszawy
  od 2025 PLN
  Pafos
  Wylot z Krakowa
  od 227 PLN

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Zainteresował Cię artykuł, ale potrzebujesz więcej informacji?
Dziękujemy za pomoc

Twoja opinia pomoże name tworzyć lepsze i bardziej dopasowane artykuły.

Chwilowo nie mogliśmy przesłać Twoich sugestii

Wyślij ponownie lub spróbuj później.