Menu

Zielona Góra loty - Tanie loty do Zielonej Góry

Pokaż filtry

Zielona Góra

Loty do Zielonej Góry - dlaczego warto?

Zielona Góra, jak sama nazwa wskazuje, otoczona jest malowniczymi zielonymi terenami. Cechą charakterystyczną miasta jest też bardzo duża ilość zieleni miejskiej. Dodatkowo a na obrzeżach Zielonej Góry znajduje się las, przez który wytyczono wiele ścieżek rowerowych. Są one nie lata atrakcją dla turystów odwiedzających miasto. Między innymi dlatego Zielona Góra jest idealnym miejscem dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Innym powodem, dla którego warto zaplanować lot do Zielonej Góry, jest organizowany tu co roku festiwal wina – największe święto wina w Polsce. Winobranie to niepowtarzalna okazja, aby spróbować smacznych lokalnych win oraz zaopatrzyć się w trunki prosto od producentów. Co roku na Winobraniu organizowane są także koncerty z udziałem sławnych polskich piosenkarzy. Każdy festiwal wina otwiera Winobraniowy Bieg Bachusa, w którym możemy spróbować swoich sił na dystansie 10 kilometrów.

Najlepszy czas na wizytę w Zielonej Górze

Większość osób decyduje się na zakup biletu lotniczego do Zielonej Góry w okresie od kwietnia do września. O tej porze roku można liczyć na dobrą pogodę, a dodatkowo na liczne atrakcje. We wrześniu trwa bowiem Winobranie – wcześniej wspomniana wizytówka miasta. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym odbywają się różne eventy, np. koncerty, jarmarki czy wydarzenia sportowe. Popularną atrakcją dostępną dla turystów jest też Ogród Botaniczny otwarty od kwietnia do października, w którym można podziwiać różne okazy roślin, nie tylko polskich.

Jak zarezerwować loty do Zielonej Góry?

Obecnie większość pasażerów znajduje i kupuje bilety za pośrednictwem Internetu. Jest to wygodny i sprawdzony sposób na rezerwację biletu lotniczego do Zielonej Góry. Loty najłatwiej jest znaleźć za pomocą wyszukiwarki połączeń lotniczych. Gdy zdecydujemy się na zakup jednego z lotów, zostaniemy przekierowani na stronę przewoźnika. Tam, postępując zgodnie z instrukcją, dokonamy płatności. Po jej zaksięgowaniu otrzymamy kartę pokładową oraz wiadomość ze wszystkimi informacjami dotyczącymi lotu na naszą skrzynkę mailową. Wygenerowaną w trakcie rezerwacji kartę pokładową musimy wydrukować lub zapisać na urządzeniu elektronicznym i zabrać ze sobą na lotnisko. Korzystanie z niektórych stron pośredniczących w wyszukiwaniu lotów wymaga dodatkowej opłaty, dlatego lepiej jest wybierać wyszukiwarki, które nie generują dodatkowych kosztów, np. stronę eSky.

Lotnisko w Zielonej Górze

Lotnisko znajduje się w małej miejscowości Babimost oddalonej o około 30 kilometrów od Zielonej Góry. Można z nij bardzo łatwo dojechać do innego dużego miasta: Poznania. Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane z okolicznymi miejscowościami dzięki drodze szybkiego ruchu oraz połączeniom kolejowym i autobusowym. Mimo że port w Babimoście jest niewielki, międzynarodowe połączenia lotnicze z Zielonej Góry odbywaj się bardzo często. W poczekalni dla pasażerów można skorzystać z automatów z gorącymi napojami i przekąskami. Dodatkowym atutem lotniska jest możliwość wynajęcia samochodu w jednej z dwóch wypożyczalni zlokalizowanych przy terminalach. W niedalekiej przyszłości na terenie portu ma powstać mały lokal gastronomiczny.

Cena i czas podróży

Średni czas lotu na trasie Warszawa-Zielona Góra wynosi około godziny. Koszt takiej podróży wynosi około 200 złotych w obie strony. W przypadku lotów zagranicznych z Zielonej Góry z przesiadką w Warszawie czas przelotu zależy od położenia miasta docelowego. Cena połączenia np. do Paryża wynosi przynajmniej 670 złotych.

Dokąd można dolecieć z Zielonej Góry?

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje swoim pasażerom bezpośredni lot do Warszawy w obie strony. Oprócz tego możemy również zakupić bilet lotniczy z przesiadką w Warszawie do Amsterdamu, Paryża, Brukseli czy Monachium. Jest to doskonała oferta dla osób mieszkających w okolicy portu lotniczego. Dzięki temu podróż do stolicy i innych europejskich miast jest znacznie prostsza. Obecnie dąży się do tego, by z lotniska odbywały się także połączenia czarterowe dla klientów znanych biur podróży.

Jak przygotować się do lotu?

Dwie najważniejsze rzeczy, które musimy mieć przy sobie podczas odprawy na lot do Zielonej Góry, to karta pokładowa oraz dokument potwierdzający tożsamość. Zazwyczaj jest to paszport lub dowód osobisty. Jeśli zgubimy naszą kartę pokładową, istnieje możliwość wydrukowania jej na lotnisku w punkcie przewoźnika. Wiele linii lotniczych po zakupie biletu wysyła na skrzynkę e-mail pasażera tzw. bilet elektroniczny. Zawiera on wszystkie informacje dotyczące lotu, osoby podróżującej i sposobu płatności. Jest też inny sposób przejścia przed odprawę w przypadku zgubienia karty pokładowej: odprawa na podstawie numeru rezerwacji. Przed odprawą musimy przejść kontrolę bezpieczeństwa. W jej trakcie zostaniemy poproszeni o zdjęcie wierzchniej odzieży i położenie jej na taśmie razem ze wszystkimi rzeczami wyjętymi z kieszeni. Następnie będziemy musieli przejść przez bramkę. Gdy nasze rzeczy pomyślnie przejdą kontrolę, będziemy mogli udać się do hali odlotów.

Ważne jest, aby na czas lotu odpowiednio się ubrać. W samolocie nie ma możliwości przechadzania się po kabinie, a siedząc przez nawet kilka godzin w temperaturze około 20 stopni możemy odczuwać uczucie chłodu. Łatwo temu zapobiec, zakładając odzież zakrywającą ciało. Dla zwiększenia komfortu pasażerów w samolocie do Zielonej Góry przewoźnicy dbają o koce dla wszystkich osób w samolocie. Gdyby było nam zbyt zimno, możemy poprosić stewardessę o jeden z nich.

W czasie lotu możemy swobodnie korzystać z telefonu komórkowego, jeśli włączymy tryb samolotowy. Blokuje on odbieranie połączeń i wysyłanie SMS-ów, ale na szczęście nie ma wpływu np. na słuchanie muzyki czy korzystanie z aplikacji biurowych. Mimo tego, że w rzeczywistości telefony nie zakłócają pracy urządzeń pokładowych, wielu przewoźników zakazuje korzystania z nich podczas lotu w trybie innym niż samolotowy. Dlatego musimy pamiętać, by przed wejściem na pokład wyłączyć telefon lub zmienić jego tryb.

Jaki rodzaj bagażu wybrać na lot do Zielonej Góry?

O rozmiarze naszej walizki decyduje przede wszystkim to, na jak długo wybieramy się w podróż. Jeśli planujemy krótki pobyt, lepiej jest zabrać ze sobą mniej rzeczy. W razie potrzeby zawsze możemy dokupić coś na miejscu. Tanie linie lotnicze latające do Zielonej Góry w cenie biletu zapewniają zazwyczaj tylko przewóz bagażu podręcznego, a za bagaż rejestrowany wymagają dodatkowej opłaty. Ponadto torba, którą zabierzemy ze sobą na pokład samolotu musi spełniać określone normy. Zazwyczaj nie może ważyć więcej niż 10 kilogramów i powinna zmieścić się w skrytce nad fotelem lub pod siedzeniem. Oprócz tego musimy pamiętać, że zabronione jest przewożenie broni, amunicji i innych niebezpiecznych przedmiotów w bagażu podręcznym. Maksymalna ilość przewożonych przez nas płynów nie może być większa niż jeden litr. Wszystkie ciecze muszą być umieszczone w pojemnikach o maksymalnej objętości 100 mililitrów i zapakowane w zamykane plastikowe torebki. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa możemy bez dodatkowych ograniczeń dokupić napoje, alkohol oraz inne produkty w strefie bezcłowej i zabrać ze sobą na pokład.

Sposób na tanie podróżowanie

Każdy wyjazd dobrze jest zaplanować z wyprzedzeniem. Dzięki temu będziemy mieli czas na poukładanie swoich spraw, nie tylko zawodowych. Zaplanowanie wyjazdu pozwoli nam też obniżyć koszty rezerwacji noclegu i samolotu. Nasze wydatki związane z wyjazdem zmniejszą się jeszcze bardziej, jeśli wybierzemy termin w środku tygodnia. Loty we wtorki, środy i czwartki są najczęściej dużo tańsze. Co więcej, środek tygodnia to czas, kiedy mniej osób podróżuje, dzięki czemu łatwiej jest trafić dobrą okazję. Tanie bilety lotnicze do Zielonej Góry najlepiej jest kupić na miesiąc przed datą odlotu, ponieważ rezerwacja biletu na ostatnią chwilę może zwiększyć jego cenę nawet dwukrotnie. Aby być na bieżąco z ofertami przewoźników, możemy zapisać się na darmowy newsletter, podając adres mailowy, byśmy byli informowani o aktualnych promocjach.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Zielonej Góry w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Zielonej Góry, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Zielonej Góry mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Zielonej Góry?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Zielonej Góry obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Zielonej Górze

Popularne linie latające do Zielonej Góry

Port lotniczy Babimost leży blisko Zielonej Góry. Kupując bilety lotnicze do Babimostu, mamy w planach podróż do województwa lubuskiego. Choć loty w granicach naszego kraju nie są jeszcze zbyt popularne, warto zacząć z nich korzystać. Powodów jest wiele: szybszy czas przejazdu w porównaniu do samochodu, przystępne ceny i większy komfort podróży. Do Babimostu można udać się w więcej niż jednym celu. Loty do Babimostu można wykorzystać, kiedy chcemy odwiedzić rodzinę mieszkającą w lubuskim, udać się na wyjazd służbowy albo zwyczajnie pozwiedzać. Na drodze do zwiedzania Polski często stoi duża odległość i długi czas przejazdu. Szkoda nam połowy weekendu na dojazd do miejsca, które chcemy odwiedzić. Samoloty rozwiązują ten problem. Dzięki nim w maksymalnie kilkadziesiąt minut możemy być na miejscu. A ceny? W Internecie na pewno znajdziesz tanie loty do Babimostu, więc nie musisz się martwić.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Zielonej Górze

Znajdź nocleg w Zielonej Górze