Menu

Wrocław loty - Tanie loty do Wrocławia

Pokaż filtry

Wrocław

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Czeski, niemiecki i lwowski rodowód

  Historia zostawiła trwałe ślady we Wrocławiu. Czesi przejęli miasto w I połowie XIV wieku i przez niemal 200 lat znajdowało się pod ich panowaniem. Później trafiło w ręce austriackie, a następnie niemieckie. Na przełomie XIX i XX wieku Wrocław stał się jednym z największych miast Niemiec. Po II wojnie światowej, w miejsce wysiedlonych Niemców, we Wrocławiu zjawili się Polacy w dużej mierze pochodzący z utraconego przez Polskę Lwowa. Dlatego nie powinna dziwić obecność w mieście Panoramy Racławickiej czy zasłużonego instytutu oraz biblioteki – Zakładu im. Ossolińskich.

 • Słynna hala i jej otoczenie

  Hala Stulecia to olbrzymi żelbetowy obiekt widowiskowo – sportowy, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ikoniczna budowla otoczona jest przez zjawiskowe obiekty – Pawilon Czterech Kopuł i Pergolę. Wszystkie powstały na początku XX wieku. Po II wojnie światowej Polacy dobudowali wysoką i niezwykle fotogeniczną iglicę, a już w XXI wieku powstała wielka fontanna, która latem jest miejscem spektakli z udziałem wody, muzyki i światła.

 • Rynek tętniący życiem

  W wielu miastach ich stare centra to pocztówkowe, nieco senne miejsca, żyjące jedynie dzięki turystom. Nie we Wrocławiu! Średniowieczny Rynek zawsze był miejscem, które przyciągało nie tylko turystów, ale też mieszkańców. Liczne lokale, kluby i restauracje sprawiają, że Rynek żyje od rana do późnej nocy i wizyta na nim nie będzie wiązała się jedynie z podziwianiem zabytkowych budynków, ale także z niezła zabawą!

Tanie loty do Wrocławia

Położony nad malowniczymi kanałami Odry Wrocław nazywany bywa Wenecją Północy. Miasto zachwyca nie tylko urokliwymi uliczkami i mostami, zabytkową architekturą, ale również studencką atmosferą i licznymi wydarzeniami kulturalnymi. Dzięki tanim lotom do Wrocławia każdego roku przybywają tysiące turystów z całego świata.

Lotnisko Wrocław-Strachowice (WRO) obsługuje połączenia krajowe i międzynarodowe tradycyjne, niskobudżetowe i czarterowe. Międzynarodowe bezpośrednie loty do Wrocławia oferują konkretne lotniska w takich krajach jak: Ukraina, Gruzja, Izrael, Grecja, Czarnogóra, Bułgaria, Tunezja, Albania, Egipt, Włochy, Malta, Hiszpania, Portugalia, Francja, Szwajcaria, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, Islandia, Norwegia, Szwecja i Dania. Krajowe tanie loty do Wrocławia można natomiast odbyć z Gdańska oraz w Warszawy.

Wśród lotów z Wrocławia (Polska) najbardziej popularne są te kursujące do Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii oraz Szwecji. Najczęściej wybierane trasy to np. Rzym – Wrocław, Neapol – Wrocław, Mediolan – Wrocław, Madryt – Wrocław, Lizbona – Wrocław, Porto – Wrocław, Londyn Luton – Wrocław, Londyn Stansted – Wrocław, Dublin – Wrocław czy Cork – Wrocław.

Jakie linie lotnicze latają do Wrocławia?

Połączenia krajowe do Wrocławia realizowane są z Gdańska i Warszawy. Znad morza na Dolny Śląsk latają samoloty tanich linii lotniczych Ryanair. Ze stolicy można tu przylecieć samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT.

Bezpośrednie połączenia międzynarodowe do Wrocławia (WRO) oferują takie tradycyjne linie lotnicze jak: PLL LOT, Lutfhansa, SAS, Swiss, Air France, a także Eurowings. Tanie loty do Wrocławia obsługiwane są natomiast przez niskobudżetowych przewoźników, czyli Wizzair oraz Ryanir.

Jakie są lotniska we Wrocławiu?

W okolicach miasta znajduje się jedno lotnisko, czyli Port Lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika, za granicą znany jako Copernicus Airport Wrocław. Jest on jednym portem lotniczym na Dolnym Śląsku, a pod względem liczby obsługiwanych pasażerów piątym w kraju.

Lotnisko Wrocław-Strachowice (WRO) położone jest ok. 10 kilometrów od centrum miasta na terenie dzielnicy Strachowice. Jest ono skomunikowane ze śródmieściem m.in. liniami autobusowymi Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji kończącymi bieg przy dworcu kolejowym Wrocław Główny. W ciągu dnia na trasie z i na lotnisko kursują autobusy linii 106, a nocą linii 206.

Loty krajowe do Wrocławia

Bezpośrednie loty krajowe do Wrocławia obsługiwane są przed dwie linie lotnicze. Tanie loty do Wrocławia z Gdańska oferuje Wizzair, którego samolotami można na Dolny Śląsk przylecieć raz dziennie we wtorki, czwartki oraz soboty. Polskie Linie Lotnicze LOT z Warszawy do stolicy regionu oferują aż sześć lotów dziennie przez siedem dni w tygodniu.

Krajowe loty do Wrocławia są stosunkowo niedrogie – ich cena zbliżona jest do kosztów ponoszonych podczas podróży na tym samym dystansie koleją, autobusem lub samochodem. Dodatkową zaletą wyboru samolotu, jako środka lokomocji na trasach krajowych jest fakt, że czas przemieszczania się między Wrocławiem a Gdańskiem czy Warszawą jest szybszy niż przy innych metodach transportu.

Ile kosztuje lot do Wrocławia?

Ceny biletów lotniczych do Wrocławia na trasach krajowych uzależnione są od wybranego połączenia. Tanie loty do Wrocławia z Gdańska oferuje Ryanair. Bilet na tej trasie kosztuje już od 33 zł za osobę w jedną stronę, jednak zazwyczaj trzeba za niego zapłacić od ok. 70 do 110 zł za osobę. Koszt lotu do Wrocławia z Warszawy jest nieco wyższy. Jeżeli kupujemy bilet na tzw. ostatnią chwilę, trzeba liczyć się z tym, że zapłacimy za niego ok. 200 zł. Rezerwując lot do Wrocławia z wyprzedzeniem, można liczyć na bilety w cenie 90, 133 czy 171 zł.

Najtańsze loty międzynarodowe do Wrocławia znaleźć można w ofercie niskobudżetowych przewoźników lotniczych, czyli Ryanair i Wizzair. Im dalej od Wrocławia położone jest lotnisko wylotu i im szybszy jest termin podróży, tym wyższa może być ostateczna cena lotu. Koszt lotów na najbardziej popularnych trasach obsługiwanych przez tanie linie lotnicze jest przeważnie bardzo przystępny. Z Włoch do Wrocławia można przylecieć już od ok. 60 zł za osobę w jedną stronę. Z Wielkiej Brytanii na Dolny Śląsk można dostać się samolotem za mniej niż 100 zł za osobę w jedną stronę.

Ceny biletów lotniczych do Wrocławia będą wyższe również w sytuacji, gdy wybierzemy lot z przesiadką (zwłaszcza na trasach krajowych) lub na kilka dni przed wylotem. Z wyższymi kosztami lotu do Wrocławia trzeba się liczyć również, gdy chcemy: zabrać ze sobą dodatkowy bagaż, wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne lub wybrać opcje szybszej odprawy czy wygodniejsze miejsce w samolocie.

Kiedy są najtańsze loty do Wrocławia?

Najtańsze loty do Wrocławia linie lotnicze oferują zazwyczaj na terminy jesienne, zimowe i wczesnowiosenne. W przypadku stolicy Dolnego Śląska najniższe ceny dotyczą lotów w październiku. W okazyjnej cenie bilety można kupić także na podróż w listopadzie oraz marcu. Nieco droższe, ale nadal przystępne cenowo, są loty w grudniu, styczniu oraz lutym. Najwięcej za podróż lotniczą do Wrocławia trzeba zapłacić w sierpniu.

Mimo że tanie loty do Wrocławia oferowane są zazwyczaj jesienią i zimą, również w środku sezonu można trafić okazję. Najlepszym sposobem, aby nie przegapić ceny w ofercie last minute lub w promocji, jest zapisanie się do alertów cenowych w wyszukiwarkach tanich lotów, np. eSky.

Jak obniżyć ceny lotów do Wrocławia?

Sposobem na obniżenie ceny lotu do Wrocławia jest zakup biletu z dwu- lub trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Cena lotu wzrasta przeważnie wraz ze zbliżaniem się do daty wylotu, aby ponownie spaść na kilka dni przed podróżą. Warto za rezerwację lotu zabrać się we wtorkowe, środowy lub czwartkowy poranek – wtedy większość osób pochłoniętych jest pracą i linie lotnicze nie windują sztucznie cen.

Najbardziej skuteczną metodą znalezienia tanich lotów do Wrocławia jest jednak korzystanie z internetowych porównywarek cen biletów lotniczych. Wyszukiwarka tanich lotów eSky pozwala szybko uzyskać najbardziej aktualne informacje o terminach i cenach lotów z całego świata. Aby z niej skorzystać, wystarczy we właściwych oknach wpisać nazwy lotnisk wylotu i docelowego, termin podróży, liczbę osób. Po kliknięciu w ikonę lupy z prawej strony po kilku sekundach naszych oczom ukazują się wyniki posortowane cenami od najtańszego do najdroższego lotu. Listę tę można filtrować również według m.in. liczby przesiadek, terminu podróży. Przydatna jest zakładka „+/- 3 dni” dzięki której można zobaczyć, czy w ciągu kilku dni przed lub po planowanej podróży bilety nie będą znacznie tańsze niż te w dni, który wybraliśmy.

Informacje o najlepszych cenach biletów lotniczych do Wrocławia uzyskać można śledząc na bieżąco wiadomości grup podróżniczych w mediach społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy Twitter. Innym pomysłem jest zainstalowanie na telefonie aplikacji mobilnych porówywarek cen lotów, np. eSky.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Wrocławia w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Wrocławia, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Wrocławia mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Wrocławia?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Wrocławia obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach we Wrocławiu

Popularne linie latające do Wrocławia

Wrocław to piękne polskie miasto, które warto zobaczyć na własne oczy chociaż raz w życiu. Tanie loty do Wrocławia pozwolą nam na skorzystanie z urlopu lub wakacji, nie tylko letnich. Dzięki samolotowi szybko znajdziemy się w mieście, bez dodatkowych utrudnień, takich jak na przykład korki spowodowane przez roboty drogowe lub wypadki. Tanie bilety lotnicze do Wrocławia, na których można znacznie oszczędzić, sprawią, że podróż dla całej rodziny będzie nie tylko wygodna, ale także w pewnym sensie będzie częścią przygody – dzieci często lubią doświadczać nowych atrakcji, nawet podczas przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego. Dlatego loty do Wrocławia cieszą się coraz większą popularnością. I ty skorzystaj z możliwości szybszego przemieszczania się po kraju, bez żadnych ograniczeń komunikacyjnych.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele we Wrocławiu

Znajdź nocleg we Wrocławiu